Citroen Berlingo

Tu wrzucamy oferty zakupu

Re: Citroen Berlingo

Postprzez Avalon » Cz wrz 08, 2016 11:21 am

Monte Christo napisał(a):
raphi napisał(a):25 km do pracy i robisz 13tkm rocznie??
Same dojazdy do pracy ok 288 dni w roku to już prawie 15 tysi a do tego inne jazdy i nie może nie wyjść 20 tkm.

Auto kupiłem w grudniu 2008 roku. Do teraz na liczniku mam blisko 97 tys (96.56coś chyba). Stan licznika/8 lat (liczę od 2009) wychodzi nie całe 13 tys. :smile:
Jest jedno ale w tym wszystkim. Dzieci mam dopiero od 2011 roku, drugie od 2016 i w 2012 roku kupiłem CBFę, tak więc gdzie mogę i chcę puszczam się na moto. :cool: Aaaaa, mam też hulajogę! Nią też jeżdżę po mieście. :biggrin:
W kolejnym aucie, tak jak przewidujesz, może się pojawić większy roczny przebieg, spowodowany większymi możliwościami. Większy samochód, więcej bagażu można zabrać = więcej możliwych tras do pokonania i więcej wyjazdów z całą ekipą.

Monte,
jedno jeszcze powinieneś wiedzieć:
Nowoczesne silniki benzynowe nie są znacząco mnie awaryjne niż nowoczesny diesel. Normy Euro 6 robią swoje. :)

Natomiast:
Jeśli benzyna nie ma turbiny, to i nie ma momentu obrotowego przy normalnych (użytkowych) obrotach.
A jeśli ma turbinę, to ma moment obrotowy, ale również często koło dwumasowe, oraz nie mniej czujników i rozmaitych zaworów jak diesel, więc sprawa bezawaryjności nie jest już tak oczywista. Na dodatek jest to najczęściej "downsizing" a więc mocno wysilone jednostki.

Ja też od "zawsze" jeździłem benzyną, ale kilka lat temu (2008) zaryzykowałem i kupiliśmy dla żony Peugeota 207 1,4 HDi Miał tylko 70KM i coś około 170 Nm. Nie był to demon szybkości, ale był dynamiczny i mało palił. Zrobiłem nim bezawaryjnie ponad 160 tysięcy, a z tego co wiem, to nowy właściciel (od ponad 3 lat) nie miał z nim specjalnych kłopotów.
Wybór kolejnego auta dla żony był już tylko formalnością, bo wiedzieliśmy że ma to być turbodiesel.

Kup HDi nie pożałujesz :)
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez bankus » Cz wrz 08, 2016 11:26 am

ja to bym jeszcze przeanalizował jak sie ma do tego silnik Wankla :msn-wink:
Avatar użytkownika
bankus
Maniak
 
Posty: 1059
Dołączył(a): Śr wrz 23, 2015 10:19 am
Lokalizacja: SK
Imię: Mirek
Motocykl: sprzedany :(
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez raphi » Cz wrz 08, 2016 12:14 pm

Jogurt! Kup Teslę!
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez zbyhu » Cz wrz 08, 2016 1:46 pm

Dniepra z koszem!

A tak jeszcze poważniej. Jeśli będziesz rozważał diesla, to chyba wszystkie nowe są już z adblue. 60zl bańka 18 litrów na stacji. Podobno starcza na ponad 10 tyś.km. Jeszcze nie wlewałem.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez Monte Christo » Cz wrz 08, 2016 1:59 pm

raphi napisał(a):Jogurt! Kup Teslę!

Jak Ty na mnie mówisz :hammer:
Ty.... krypto Adminie bez uprawnień! :msn-wink:

Taki Tesla fajowski jest!
Podejrzewam, że b. dużo lajków bym otrzymywał od przystankowiczów w drodze do roboty :> :cool:
No i na zlota w sam raz :biggrin:

Obrazek
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez raphi » Cz wrz 08, 2016 5:36 pm

Ty, ale jak Ty nie jeździles nigdy turbodieslem to jak sobie kupisz taki nawet 115 konny to będziesz bardzo pozytywnie zaskoczony. Przy normalnej jeździe, czyli przez 90% czasu ma więcej powera niż benzyna i oddaje tą moc bez wysiłku. Spróbuj chociaż. Tam na stronie citroena widziałem że są jakieś jazdy próbne.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez Monte Christo » Cz wrz 08, 2016 9:08 pm

raphi napisał(a):Ty, ale jak Ty nie jeździles nigdy turbodieslem to jak sobie kupisz taki nawet 115 konny to będziesz bardzo pozytywnie zaskoczony. Przy normalnej jeździe, czyli przez 90% czasu ma więcej powera niż benzyna i oddaje tą moc bez wysiłku. Spróbuj chociaż. Tam na stronie citroena widziałem że są jakieś jazdy próbne.

Wiem, obawiam się trochę tej jazdy bo mnie wciągnie :biggrin:
Gostek z Citroena chciał mi od razu dać na próbną, mówi: "dizlem z rana możemy się przejechać". Tyle, że ja szukam/szukałem benzyny. I z tym jak się okazuje jest problem, bo w salonach nie dysponują egzemplarzem demonstracyjnym. Facet powiedział, że 99% tych aut sprzedaje się w dizlu.
Zobaczę, co zrobię czas pokaże :wink:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez rupert » Cz wrz 08, 2016 9:17 pm

raphi napisał(a):Ty, ale jak Ty nie jeździles nigdy turbodieslem to jak sobie kupisz taki nawet 115 konny to będziesz bardzo pozytywnie zaskoczony. Przy normalnej jeździe, czyli przez 90% czasu ma więcej powera niż benzyna i oddaje tą moc bez wysiłku. Spróbuj chociaż. Tam na stronie citroena widziałem że są jakieś jazdy próbne.

Ale weź Raphi dodaj, że chodzi o >13 letnie VW :tongue: Nowsze to fajnie bujają, do pierwszej awarii :cool:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Citroen Berlingo

Postprzez raphi » Pt wrz 09, 2016 6:05 am

Nie no, te nowe tez jeżdżą fajnie. Kompresory czy sprężarki zalatwiaja sprawę osiągów. Wyciagaja dobry moment w szerokim zakresie. Wplywa to rzecz jasna na żywotność ale pierwsze 150 tkm jestesmy względnie bezpieczni z silnikiem HDI.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Citroen Berlingo

Postprzez rupert » Pt wrz 09, 2016 8:48 am

Taaa, ale sprzęgła, wtryskiwacze, pompy lubią po 50kkm się odezwać
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości