Motocykl do szlifowania umięjętności

Tu wrzucamy oferty zakupu

Motocykl do szlifowania umięjętności

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt wrz 02, 2016 1:43 pm

Kupię motocykl do szkolenia się. Nie chcę jeździć swoim, bo po prostu szkoda mi go i nie przeżyłbym jakiejkolwiek ryski na moim nowym lakierze, albo znowu połamanego lusterka lub owiewki. Wymagania mam nie wielkie:

1. Cena max. 1,5 tysiące, no może góra góry to 2 tys, ale nie chętnie,
2. Silnik min. 400 cm3,
3. Wiek - prawie obojętny, byle by nie był na emeryturze :biggrin:
4.Turystyk nie ścigacz,
5. Nie uszkodzony silnik i inne ważne elementy,
6. Może być poobijany, porysowany, ale ma być w pełni sprawny,
7. Najlepiej jakby Raphi coś poszperał i do przyszłego sezonu coś znalazł godnego uwagi w Reihu

Prawda, że nie wiele potrzebuję do szczęścia. Tak wiem, cena trochę mała, ale będę go katował do nauki, więc wywrotki wkalkulowane i nie potrzebuję nic droższego.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Motocykl do szlifowania umięjętności

Postprzez geguś » Pt wrz 02, 2016 2:19 pm

Mam odpowiedź na Twoje pytanie. Ponieważ po wypadku w Bieszczadach w lipcu tego roku miałem kryzys co do Hanki czy ja naprawiać czy handlować (z uwagi na wysoką cenę naprawy na oryginalnych częściach, i chore ceny na popularnym serwisie aukcyjnym za plastiki) postanowiłem kupić coś na chwilę. Podstawowym kryterium była cena ale też bez przesady by w niskich pieniądzach nie kupić parcha, bo przecież będę Tym jeździć a w przyszłym roku handlować, a także uniwersalność motocykla. Wybór padł na yamahe fzs600 fazer. Dlaczego? Pojemność 600, moc 98 KM, moment 65Nm, pozycja jak na krześle, silnik nie do zajechania i hamulce z r1, spalanie do 5 litrów, prosta obsługa i części w dobrej cenie. Poza tym 4-5 sezonów spędziłem na tym motocyklu, zrobiłem trochę km w różnych warunkach, na roznych trasach, nawet po torze i wiem jak fajny jest to sprzęt.
Sierpien przejezdzilem praktycznienie na fazerze na typowo wieczornych eskapadach po robicie i tak dobrze się wkrecilem że motóra nie sprzedaję a nawet mam plan w przyszłym roku odwiedzić tory kartingowe dokoła mojego województwa (Radom, Kielce, Jastrząb). Aha, za fazera dałem 4 kafle za rok 2000 i przebieg 70kkm. Więcej niż zakładasz ale myślę że warto rozważyć ten egzemplarz.
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: Motocykl do szlifowania umięjętności

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt wrz 02, 2016 8:29 pm

Dzięki Geguś, ale ja nie proszę o opinie jaki motocykl kupić. Mnie chodzi o to, czy ktoś nie ma takiego motocykla do sprzedania. Nie wydam więcej niż 2 tys. na motocykl, który będzie narażony na wszelkiego rodzaju upadki. Może i nie będzie żadnego, ale tego nie wiem.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Motocykl do szlifowania umięjętności

Postprzez geguś » Pt wrz 02, 2016 9:28 pm

A widzisz, wchodząc w zakładkę nieprzeczytane posty nie wyswietla się z jakiego działu jest post ;)
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: Motocykl do szlifowania umięjętności

Postprzez wojtekooo » N wrz 04, 2016 12:25 pm

Za ta cenę nic nie kupisz ciekawego , znaczy kupisz ale dołożysz drugie tyle albo więcej , bo to napęd opony jakaś linka czy co tam . Ale próbować możesz :) :thumbup:
Avatar użytkownika
wojtekooo
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): N mar 20, 2016 9:40 pm
Lokalizacja: ok. Olsztyn
Wiek: 52
Imię: Wojtek
Motocykl: st 1300 cb600
W siodle: <100 kkm

Re: Motocykl do szlifowania umięjętności

Postprzez Andzia » N wrz 04, 2016 3:57 pm

Ostatnio w Płocku gadałam z gościem, który za 2,5 tys. kupił GS500. Powiedział mi, że po 300km. musiał dolać litr oleju :eek: Nawet jak moto ma iść na straty do obijania itd. to może warto dołożyć, żeby po pierwszym treningu jeszcze coś z niego zostało...
Avatar użytkownika
Andzia
Znawca
 
Posty: 316
Dołączył(a): Wt cze 25, 2013 4:05 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Imię: Ania
Motocykl: CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Motocykl do szlifowania umięjętności

Postprzez mr_soze » N wrz 04, 2016 8:12 pm

za 2k to tylko wyjebka kupisz..czysto teoretycznie...jak planujesz szlifować umiejętności na motocyklu który np ma stare drewniane opony....
Avatar użytkownika
mr_soze
Znawca
 
Posty: 230
Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 10:08 am
Lokalizacja: Biała Podlaska
Imię: Paweł
Motocykl: Kawasaki Versys 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Motocykl do szlifowania umięjętności

Postprzez tombartosz » N wrz 04, 2016 9:13 pm

Od jakiegoś czasu przeglądam sobie oferty motocykli w okolicy tak do 5 tys. Może się coś ciekawego trafi. Odnoszę wrażenie, że za 2,5 to do jazdy to można skuter kupić. Wszystko co ma większy silnik jest wymaga wkładu finansowego "na już" albo nie ma papierów.
Avatar użytkownika
tombartosz
Znawca
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn lip 08, 2013 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa (okolice)
Motocykl: CBF 1000, GS500
W siodle: <100 kkm

Re: Motocykl do szlifowania umięjętności

Postprzez Turos » Pn wrz 05, 2016 6:05 am

za 2 tysie to dokupisz takie kółka treningowe do Hanki, a nie motocykl do szlifowania umiejętności. Chyba, że jakieś WSKi, Jawy bez papierów lub chińskie coś.
Ciężko będzie Ci coś znaleźć rozsądnego w tych pieniądzach.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Motocykl do szlifowania umięjętności

Postprzez Wesoły Dyzio » Pn wrz 05, 2016 6:50 am

Macie rację w tym co piszecie, ale czasami się zdarza, że ktoś musi nagle sprzedać i idzie to za małe pieniądze. Widziałem nawet takie sprzęty, ale od handlarzy, więc wolę nie ryzykować. Mam całą jesień i zimę na poszukiwania, najlepiej od kogoś z polecenia. ponieważ nie ma pośpiechu, to kupię w przyszłym roku za większe pieniądze, aby mieć jako taką pewność, że moto się nie rozleci.
Co do kółek, to fajna sprawa, ale nie jak się chce pojechać kawał drogi na plac manewrowy. Nie mówię już o samym składaniu tego, ale jeszcze trzeba to zawieźć.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości