UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Tu wrzucamy oferty zakupu

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez adamlca » Pt lis 27, 2020 10:56 pm

Wlasnie ...stare.
Ja tez poki jezdzilem trupami niepewnego pochodzenia to tak mowilem o Vwagenie,Oplu,Mercedesie Audi...
Pozniej kupilem Fieste 1.8D od pierwszego wlasciciela ...
Pozniej Marea 2.4JTD od pierwszego wlasciciela
Jedno i drugie auto wymagalo jakis inwestycji dopiero przy ok.200tys km.
Potem nowa Corsa-pierwsze naprawy po jw.
Teraz kolejna Corsa.
I dlatego uwazam ze trzeba kupic auto pewne z rozsadnym przebiegiem,potem w miare dbac i kazde bedzie jezdzic.Przy ok.150-200tys kazde bedzie juz wymagac ingerencji.
A swoja droga ja od paru lat klepalem autem ok.20-25tys km.A w tym roku autem 13 i CBFa 9.Czyli ...zgadza sie :biggrin:
Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.
adamlca
Maniak
 
Posty: 1509
Dołączył(a): Pn gru 02, 2019 5:44 pm
Lokalizacja: legnica
Wiek: 58
Imię: adam
Motocykl: CBF1000 A
W siodle: <100 kkm

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez 123 » So lis 28, 2020 1:26 pm

Hondy miałem stare, ale kupowane od pierwszych właścicieli, wszystko udokumentowane, teoretycznie były serwisowane (przynajmniej w papierach) i tylko jedna była po kolizji gdy ją kupiłem. Wszystkie kupione z przebiegiem od 80 do 136 tys. więc teoretycznie do 200 - 250 tys. mogły pociągnąć bez awarii. Serwisy robiłem na czas, a nawet częściej. Najdłużej wytrzymałem z Accordem do około 290 tys.
123
Użytkownik
 
Posty: 169
Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 6:49 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: GSXS

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez matt28 » Cz gru 17, 2020 5:40 am

Brat jeździ Jazz-em z silnikiem 1.4, bardzo zadowolony, faktycznie miejsca wewnątrz jest zaskakująco dużo.
Zona od 8 lat jeździ HRV z silnikiem 1.6, przez cały ten okres wymieniłem jedynie jedną półoś i jedną osłonę przegubu.
Silnik nie do zajechania.
Ja jeżdżę CRV z silnikiem 1.6 iDtec, bardzo udana konstrukcja, niskie spalanie, jak na tak małą pojemność auto daje rady.
Old, grumpy man
Avatar użytkownika
matt28
Użytkownik
 
Posty: 39
Dołączył(a): So sie 03, 2019 5:46 pm
Imię: Mateusz
Motocykl: VFR1200X Crosstourer
W siodle: 100-200 kkm

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez Monte Christo » Pt gru 18, 2020 1:17 pm

Miałem Hondę Civic, ale w sedanie. Potwierdzam, silnik o ile coś w jego osprzęcie nie padnie, jest pancerny - duzo daje odpowiednia w czasie wymiana oleju.
Wszystko inne czyli karoseria i podwozie o kant dupy potłuc. Rdza zżera te auta niemiłosiernie. Po trzech latach miałem problem z korozją na hamulcach, potwornie korodowały zaciski i tarcze hamulcowe. Po 7 latach jak go sprzedawałem, zaczęły wychodzić bąbelki w nadkolach. Były przypadki pojawiania sie rdzy na dachu, przy szybie, gromadziła się tam woda. Honda nawet próbowała to zatuszować, stosując szerszą uszczelkę nadszybia. Mam wrażenie jednak, że sedan z tureckiej produkcji był gorszej jakości niz UFO z UK.
Niemniej jednak, jesli miałbym doradzić, to szukaj UFO od I wlasciciela z udokumentowanymi przegladami w ASO i koniecznie podczas zakupu zajrzyj pod spód aby upewnic sie, że podłoga jest cała. Niektórzy użytkownicy sami sobie zabezpieczają podwozie tylko musisz rozszyfrować czy to zabezpieczenie odbyło się aby zatuszować rdzę, czy przed nią uchronić. Generalnie fajne auto tylko karoseria lubi rdzę.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez Andzia » Pn lip 12, 2021 11:16 am

Zmiana koncepcji więc temat do zamknięcia.
Avatar użytkownika
Andzia
Znawca
 
Posty: 316
Dołączył(a): Wt cze 25, 2013 4:05 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Imię: Ania
Motocykl: CBF 500
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron