[SPRZEDAM] Honda CIVIC VIII gen. sedan 1,8 benzyna

Tu wrzucamy oferty sprzedaży

Re: [SPRZEDAM] Honda CIVIC VIII gen. sedan 1,8 benzyna

Postprzez raphi » Wt lut 14, 2017 4:38 pm

Już niedługo będzie jak było :-o
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [SPRZEDAM] Honda CIVIC VIII gen. sedan 1,8 benzyna

Postprzez Monte Christo » Wt lut 14, 2017 10:18 pm

Auto na dobrą sprawę sprzedałem w momencie, który uznałem za właściwy. Nic się jeszcze z nim strasznego nie działo, ale pewnie niedługo zacznie. Autem jeździłem 8/9 lat i szczerze powiedziawszy jak dzisiaj odjeżdżało, to tak jakby odjechały moje wspomnienia z tego okresu. :smile: kawał czasu się nim poruszałem, zrobiłem nieco ponad 100 tys km i uznałem, że teraz jakieś konkretne pieniądze za niego jeszcze wezmę. Co by było później, tego nie wiem ale mogę się spodziewać, że powoli będzie do niego trzeba dokładać, a to to, a to tamto. U mnie miał jak u Pana Boga za piecem, szanowany jak członek rodziny był.
Jestem przekonany, ze sposób w jaki był traktowany spowoduje mniejszą jego awaryjność niż inne tego typu modele użytkowane przez innych kierowców. Ponieważ pojawiła się u mnie okazja połączona z potrzebami, sprzedaż była nieunikniona patrz arytmetyka i korzyści w postaci fajnego hajsu. I tyle :wink:
Ja przez ten cały okres eksploatacji tak na dobrą sprawę mało w niego włożyłem - nie liczę serwisów w ASO co roku. Poza tym, ani nie kupiłem nigdy do niego opon - teraz trzeba to zrobić i gdybym miał nim dalej jeździć ta operacja mnie by czekała, ani też nie wykonywałem w nim jakichś szczególnych napraw.
Raz wymieniłem tarcze tył i okładziny, bo dopadła ich korozja (wytworzył się rant i klocek tarł i wkurwiał) i można było przetoczyć lub kupić nowe - zdecydowałem nie toczyć a kupić wydatek rzędu 450 zł u takiego sympatycznego Pana, który specjalizuje się w naprawach Hond (jak ktoś jest z Warszawy i okolic a szuka fachowca mogę dane podać). Potem podcas przeglądu panowie z ASO zarekomendowali wymianę uszczelniacza półosi napędowej bo się pocił, a że auto było już na podnośniku zapłaciłem jedynie za części- z olejem do skrzyni wyniosło jakieś 150/160 zł i przesmarowałem w nim łapę sprzęgła bo piszczało przy naciskaniu pedału oraz wymieniłem 1x żarówki mijania typ HB coś tam (cena jednej to ok. 25 zł) i 2x żarówki postojowe (para tych żarówek to 5 zł). Nie liczę regeneracji czynnika klimatyzacji, bo to jakoś ze trzy razy robiłem, ale już odgrzybianie robiłem samodzielnie używając dostępnych akcesoryjnych filtrów kabinowych i środków do odgrzybiania w postaci areozolu - efekt wyśmienity. W 2015 kupiłem akumulator za 300 zł.
Na gwarancji wymieniono pompę sprzęgła - tutaj Honda dała dupy po całości, była zamontowana trzecia bo dwie wymienione (pompy wadliwe miały zamontowany teflonowy tłoczek i strasznie piszczało przy naciskaniu), oraz został wymieniony katalizator również na gwarancji. Dam sobie palca zadrapać, że była również wymieniana w związku z jakąś akcją pompa hamulcowa, bo podglądałem co panowie robią. Wymieniono też pedał sprzęgła i pasek wielorowkowy również na gwarancji. Wymiany piór wycieraczek nie liczę bo to głupota.
Zatem wydałem na jego naprawę oceniam b. mało prze te lata eksploatacji.
I teraz ok, straciłem na nim 30 tys. ale czy kupując za 30 tys używane auto od kogoś nie trzeba dokładać więcej na nieprzewidziane usterki, naprawy i tuning? W mojej ocenie koszty te mogą okazać się spore.
Czy kiedyś wrócę do Hondy? Pewnie nie, nie będzie mnie stać, ceny mają teraz zajebiste, rabatów nie chcą dawać a silniki zmodyfikowali na jednostki turbo.
:smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: [SPRZEDAM] Honda CIVIC VIII gen. sedan 1,8 benzyna

Postprzez PeterS » Śr lut 15, 2017 6:46 am

Jurek napisał(a):
-patrick- napisał(a):wyjeżdżając z salonu już stracił dobre 10-15%
nic nowego, tak jest było i będzie...

E tam..... kiedyś za komuny, po wyjeździe z salonu było wręcz odwrotnie :lol: :msn-wink:

jest widać grupka osób, które jeszcze wierzą, że zarobią na lśniącym wozie prosto z Polmozbytu :) ustawa cały czas obowiązuje, kwota jest waloryzowana - ostatnio na I kwartał 2017
USTAWA
z dnia 20 grudnia 1996 r.
o zasadach realizacji przedpłat na samochody osobowe.
Art. 1.
1. Osoby, które w 1981 r. wniosły przedpłaty na zakup samochodów osobowych marki Fiat 126p lub FSO 1500 i dotychczas samochodu nie odebrały, mają prawo do zwrotu wniesionych wkładów wraz z oprocentowaniem oraz otrzymania rekompensaty w wysokości 1 :
1) 12 542,00 zł, jeżeli przedpłata została wniesiona na samochód marki Fiat 126p;
2) 17 772,00 zł, jeżeli przedpłata została wniesiona na samochód marki FSO 1500.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: [SPRZEDAM] Honda CIVIC VIII gen. sedan 1,8 benzyna

Postprzez -patrick- » Śr lut 15, 2017 10:54 am

Monte, i słusznie. :thumbsup:
Honda obecnie to dno jeżeli chodzi o ceny nowych aut oraz serwis...sam nigdy bym się na nowy nie zdecydował z ich stajni.
bacznie przyglądam się Tipo...wersja kombi zapowiada się całkiem ciekawie w stosunku cena/jakość.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4715
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: [SPRZEDAM] Honda CIVIC VIII gen. sedan 1,8 benzyna

Postprzez PeterS » Śr lut 15, 2017 11:59 am

-patrick- napisał(a):bacznie przyglądam się Tipo...wersja kombi zapowiada się całkiem ciekawie w stosunku cena/jakość.

Też im kibicowałem. Wybór benzyniakòw jest spoko - 1,4/95Km i 1,4 /120KM t-jet, też z LPG fabrycznym. T-jet ma turbinę umiejscowioną z przodu, więc raczej nie powinna się grzać.Z tego co piszą to ten silnik lubi lyknąć benzyny i oleju.
Wychodzi, że za ~ 65kpln można mieć 95KM, wszystkomającego woła roboczego, dodatkowo z LPG montowaną u dealera. W środku czuć taniosc, do tego samochód, jako całość, jest dość świeży na rynku i nie wiadomo jakie będzie miał choroby wieku dziecięcego. A samo SW ma trafić na nasz rynek najwcześniej w IV. W realu jakoś nie widać tych 550 l. bagażnika, chyba tu nadrabiają jego głębokością.
Ostatecznie postawiłem na Kiankę Carensòwnę 1,6 gdi - przeważyły możliwości konfiguracji wnetrza i bliskie pokrewieństwo z Hyundaiem, który pozostawił po sobie same dobre wspomnienia.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: [SPRZEDAM] Honda CIVIC VIII gen. sedan 1,8 benzyna

Postprzez -patrick- » Śr lut 15, 2017 1:09 pm

dobry wybór,praktycznie to samo co focus c-max grand (ale tańsza), w środku trochę biedniejsze materiały. (akurat mój kierownik taką teraz dostał, ale 1,7, w automacie)
fajne auto, mnie osobiście trochę rozczarowało ilością miejsca - szału tam nie ma, tak samo jak w fordach /c-max, focus, c-max grand/ tutaj chyba francuzy lepiej się sprawdzają. ;)
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4715
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: [SPRZEDAM] Honda CIVIC VIII gen. sedan 1,8 benzyna

Postprzez abak » Cz lut 16, 2017 8:25 am

Potwierdzam, Civic VIII w sedanie to bardzo udane samochody - z tego co mówią najmniej awaryjne ze wszystich modeli robionych w tamtym okresie. Mam podobny model, ale z 2009 roku już po lifcie i w czarnym kolorze. Chyba już w nim poprawili większość tych drobnych wad, które wyszły u Monte, bo u mnie przez 120 tys. nie wystąpiły (poza jedną - pocenie sie tylnego amortyzatora, zauważone podczas przeglądu i wymienione na gwarancji). Poza tym jedynie eksploatacja (opony, akumulator, żarówki, oleje itp). Ja swoim jeszcze troche pojeżdżę :)
Avatar użytkownika
abak
Znawca
 
Posty: 228
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 1:48 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Artur
Motocykl: CBF1000F

Re: [SPRZEDAM] Honda CIVIC VIII gen. sedan 1,8 benzyna

Postprzez Monte Christo » Pn lut 20, 2017 1:43 pm

Dobra, jak żeśmy już pogadali w temacie, to niech "Moderatory" zamkną :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Sprzedam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości