Decyzja zapadła Triumpha ST R sprzedam :(

Tu wrzucamy oferty sprzedaży

Re: Decyzja zapadła Triumpha ST R sprzedam :(

Postprzez zbyhu » Wt kwi 10, 2012 9:33 am

Fajnie jest to rozwiązane w Szwecji.
Tam jest ogólnodostępny system komputerowy, w którym po numerze VIN można poznać historię pojazdu. A historię tą wklepują (mają obowiązek) diagności, którzy robią coroczne badanie techniczne pojazdu. Spisuje taki przebieg, co auto ma do zrobienia i wklepuje do systemu. I nie ma że boli.
Trzebaby co roku cofać licznik przed badaniem technicznym, aby osiągnąć po latach niski stan na szafie i aby nikt się nie połapał, że licznik kręcony.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Decyzja zapadła Triumpha ST R sprzedam :(

Postprzez raphi » Wt kwi 10, 2012 10:22 am

zbyhu napisał(a):Fajnie jest to rozwiązane w Szwecji.
Tam jest ogólnodostępny system komputerowy, w którym po numerze VIN można poznać historię pojazdu. A historię tą wklepują (mają obowiązek) diagności, którzy robią coroczne badanie techniczne pojazdu. Spisuje taki przebieg, co auto ma do zrobienia i wklepuje do systemu. I nie ma że boli.
Trzebaby co roku cofać licznik przed badaniem technicznym, aby osiągnąć po latach niski stan na szafie i aby nikt się nie połapał, że licznik kręcony.

Proste i skuteczne. Moim zdaniem jeszcze lepsze niż mój pomysł!
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Decyzja zapadła Triumpha ST R sprzedam :(

Postprzez zbyhu » Wt kwi 10, 2012 10:41 am

Dlatego tak mało aut jest sprowadzanych ze Szwecji, bo można łatwo poznać historię auta i zweryfikować z rzeczywistością po "polskim" tuningu.

http://motoryzacja.interia.pl/wydarzeni ... 16981,5906
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Decyzja zapadła Triumpha ST R sprzedam :(

Postprzez PeterS » Wt kwi 10, 2012 10:54 am

zbyhu napisał(a): Trzebaby co roku cofać licznik przed badaniem technicznym, aby osiągnąć po latach niski stan na szafie i aby nikt się nie połapał, że licznik kręcony.

Dawno lat temu słyszałem powiastkę jak to goście przed naprawą gwarancyjną cofali w dostawczaku licznik za pomocą silnika elektr. i pasa transmisyjnego. Chodził tak parę dni.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Decyzja zapadła Triumpha ST R sprzedam :(

Postprzez MarQ » Wt kwi 10, 2012 1:27 pm

Ale się zrobił wątek :eek:
Dzięki za czujność w sprawie ogłoszenia. skontaktowałem się już i poprosiłem o usuniecie zdjec i zmiane opisu grożąc kontaktem z Allegro jesli to sie nie stanie.Na razie mailowa odpowiedz jest wstepnie pozytywna- okaze sie czy faktycznie ogłoszenie zostanie zmienione. Przeszkadza mi oczywiście to że ktoś wykorzystał moje zdjęcia i dokładnie mój opis. W ogóle to nie rozumiem o co tu chodzi. Motocykl został sprzedany za praktycznie taka kwote jaka jest w ogłoszeniu jako kup teraz wiec nowy wlasciciel nie zarobi na tym moto. Chyba ze egzemplarz został jakos podmieniony (w całości lub czesciowo), chyba że miedzy 8760km a 9000 km jakie teraz widnieje jako przebieg była jakas przygoda i motocykl ucierpiał. Może tez do sprzedazy skłoniły inne okolicznosci np losowe, może się jednak nie spodobał sposób jazdy , spalanie itp itd A może jestem za głupi (albo za mądry i uczciwy- dzięki RNP) aby to rozgryźć....
MarQ
Znawca
 
Posty: 284
Dołączył(a): Cz paź 07, 2010 5:04 pm
Motocykl: PCX 125

Re: Decyzja zapadła Triumpha ST R sprzedam :(

Postprzez MarQ » N kwi 15, 2012 6:47 pm

raphi napisał(a):.... MarQ .....może się rozglądać za nowym sprzętem....


Hmmm...?
http://otomoto.pl/honda-cb-cb1300-cb-13 ... 75702.html
:question:
MarQ
Znawca
 
Posty: 284
Dołączył(a): Cz paź 07, 2010 5:04 pm
Motocykl: PCX 125

Re: Decyzja zapadła Triumpha ST R sprzedam :(

Postprzez RxxxP » N kwi 15, 2012 7:07 pm

MarQ napisał(a):
raphi napisał(a):.... MarQ .....może się rozglądać za nowym sprzętem....


Hmmm...?
http://otomoto.pl/honda-cb-cb1300-cb-13 ... 75702.html
:question:


W ubiegłym roku w Białowieży spotkałem małżeństwo ok. 45 lat z Finlandii, którzy podróżowali takim sprzętem po Polsce (objechali całą Polskę tzn. Mazury, Kraków, Zakopane, Wrocław, Warszawa, Podlasie) oraz sporo po Europie, tak się złożyło, że kiedy ja miałem już wyjeżdżać z parkingu Oni właśnie przy mnie zaparkowali, więc porozmawialiśmy z 10 minut. Zapytałem o ten motocykl CB1300 a On mi na to powiedział, że jak do turystki dla nich w tym przedziale cenowym to perfekcyjny motocykl. Wspomniał, że jego główną wadą to spalanie ale za to bardzo stabilny i pewny motocykl.

Nie pytałem ile to pali ale tak sobie pomyślałem, że to silnik 1300, cała maszyna wygląda na solidną tzn, jest cięższa, niemal 30 kg więcej od CBF1000, zbiornik paliwa 21 litrów oraz silnik nie najnowszej generacji więc to pewnie może spalić z 8l/100km? - sprawdź na forach jak to wszystko wygląda ale moim zdaniem koszty paliwa odgrywają coraz większą rolę w turystyce motocyklowej zwłaszcza jak się podróżuje po Europie, gdzie w krajach turystycznych potrafi kosztować ponad 8zł za litr.

Jedno jest pewne. Gość chwalił ten motocykl i to bardzo.
RxxxP
 

Re: Decyzja zapadła Triumpha ST R sprzedam :(

Postprzez raphi » N kwi 15, 2012 7:14 pm

Na niemieckim portalu spritmonitor.de średnie spalanie 21 właścicieli takich hond wynosi 6,06 l/100. A zatem przy pełnym obciazeniu może wciągnąć więcej. To i tak niezły wynik. To w końcu 1300. Jak ma palic mniej to np. vstrom 650. Tylko to nie ta sama jazda.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Decyzja zapadła Triumpha ST R sprzedam :(

Postprzez RxxxP » N kwi 15, 2012 7:27 pm

No to wychodzi, że niecałe 0,3l więcej niż CBF1000, super wynik ale w praktyce nie chce mi się wierzyć, żeby taki wynik osiągnąć tym motocyklem. Z drugiej strony z reguły ten motocykl jest obładowany ale kupowany do jazdy typowo turystycznej więc raczej użytkownicy pewnie rzadko kiedy wędrują w górny zakres obrotów tym silnikiem.

Też rozpatrywałem ten motocykl przy zakupie, ale Ja w sumie potrzebowałem na tą chwilę motocykla bardziej turystyczno - miejskiego,niż taką maszynę, w górach też nie mieszkam, żeby kupować sobie coś takiego. Jednak zawsze skłaniałem się ku motocyklom do terenu.
RxxxP
 

Re: Decyzja zapadła Triumpha ST R sprzedam :(

Postprzez rupert » N kwi 15, 2012 7:36 pm

1,3L rzędowe, "miękkie" 4 cylindry po 321cm3, 116Nm :thumbsup: ... kiedyś popełnię taki zanabytek :cool: Szkoda, że 1 komin

MarQ, super kierunek :thumbup: :cheers:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzedam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości