[S] Oryginalne crash-pady

Tu wrzucamy oferty sprzedaży

Re: Oryginalne crash-pady

Postprzez goramo » Śr sty 23, 2013 3:58 pm

Nie istotne jest jaki "łeb" mają crashe, ale to w którym miejscu wypada ich mocowanie.

W CBFie jest tak, że większość siły uderzenia crashe przenoszą na punkt mocowania "ucha" silnika do pałąka ramy. I dlatego może się zdarzyć (i czasem zdarza się), że siła przeniesiona przez crash na to mocowanie silnika powoduje jego wyłamanie z bloku silnika przy okazji wywalając w nim dziurę.

Tyle.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Oryginalne crash-pady

Postprzez Bosman78 » Śr sty 23, 2013 4:03 pm

Tak były zamonotowanie przy zakupie w Hondzie Witolin Wawa przez poprzedniego właściciela chyba gdzieś jeszcze mam fakturę na nie, tak jak pisałem wcześniej nie namawiam po prostu jeśli ktoś ma przekonanie go padów to niech bierze. Widziałem też montowania bezpośrednio do ramy a nie bloku silnika a tutaj mocowanie jest bardziej pewne. Ja widziałem moto po szlifie na gmol givi i już nie jestem tak jednoznacznie przekonany do wyższości gmoli nad padamami a dokładnie do nieskazitelności gmoli) bo kosztowało go to parę stówek a prawdopodobnie jeśli by padl na pada straty były by mniejsze bo wyleciał z trasy małą prędkością na trawę...
Ja jeśli teraz miałbym kupić to wybrał bym gmole, ale duże bo jedynie one dobrze chronią
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Oryginalne crash-pady

Postprzez Malenstfo » Śr sty 23, 2013 7:18 pm

Na pierwszym moim przegladzie po 1000 w Motoriscie mechanik na moje pytanie powiedzial: Tylko gmole - po czym zaciagnal mnie do srodka gdzie stala CBFka po wywrotce powiedział to co już wszyscy wiemy. Gmol uratowal tej dziewczynie z tej CBFki i nogę i silnik. Jak wiemy duża szansa jest na wyrwanie mocowania przy glebie na Crash Pady.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: Oryginalne crash-pady

Postprzez Tiarus » Śr sty 23, 2013 7:32 pm

Wojtek napisał(a):wiem ze kolega che sprzedac cos a tu nie dzial do dyskusji ale powiem tak , mialem Harleya Electre ,389 kg zywej wagi z orginalnymi gmolami , kilka razy byly przewrotki na parkingu i to wlasnie gmole go uratowaly ,zatrzymywal sie w pozycji 45 stopni na gmolach wiec mam zaufanie do gmoli ale crash -padow jeszcze nie mialem ,do tych mialbym tylko jedna uwage ,sa jak dla mnie za dlugie o za malej powierzchni czolowej ,takie bardziej grzybkowate byly by lepsze chyba ,te jak na moj gust nawet przy pacnieciu na parkingu sie zegną a lbo zlamia przy mocowaniu ,moze sie myle,w konce to orginalne crash -pady ?


Wojtek, ale tu nie chodzi o to, że pady są ogólnie złe, tylko że pady w CBF są akurat tak montowane i takie mają właściwości, że przy glebie jest b. duże prawdopodobieństwo wywalenia mocowania silnika.
Po prostu ten związek nie ma przyszłości... :]
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Oryginalne crash-pady

Postprzez Wojtek » Śr sty 23, 2013 9:22 pm

a Jakie gmole polecacie ,jakiej firmy ?
Wojtek
Użytkownik
 
Posty: 31
Dołączył(a): N lis 04, 2012 6:06 pm
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 600 N
W siodle: >300 kkm

Odp: Oryginalne crash-pady

Postprzez 4kowal » Śr sty 23, 2013 10:56 pm

A mnie się udało wcisnąć moje crash pady konjislawowi :D Tak po kumpelsku go wyrolowałem. W sumie, to chyba jeszcze mi nie zapłacił. Konjo oddawaj browara :D
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Oryginalne crash-pady

Postprzez Bosman78 » Cz sty 24, 2013 7:07 am

dlatego ja sugeruję mocowanie do ramy tak jak mocuje się w większości motocykli
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: Oryginalne crash-pady

Postprzez konjo8ds » Cz sty 24, 2013 10:32 am

4kowal napisał(a):A mnie się udało wcisnąć moje crash pady konjislawowi :D Tak po kumpelsku go wyrolowałem. W sumie, to chyba jeszcze mi nie zapłacił. Konjo oddawaj browara :D

jak proponowałem wódkę, wódkę ze skorpionem, whiskey, burbon, koniak, browara, wino, maślankę - toś odmówił :hammer:

a teraz mnie podle na forum obsmarowujesz :question: :excl: :question: świnia :excl: :tongue:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Odp: Oryginalne crash-pady

Postprzez 4kowal » Cz sty 24, 2013 12:12 pm

konjo8ds napisał(a):a teraz mnie podle na forum obsmarowujesz :question: :excl: :question: świnia :excl: :tongue:

Zawsze do usług :tongue:
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Oryginalne crash-pady

Postprzez Tiarus » Cz sty 24, 2013 1:49 pm

A ja myślałam, że czepialstwo i "szukanie dziury" to Trampek opędza.

Czyżby konkurencja pod bokiem wyrastała?
Dochodowa ta branża? :naughty: :smoke:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzedam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości