[Sprzedam] CBF 600s!

Tu wrzucamy oferty sprzedaży

Re: [Sprzedam] CBF 600s!

Postprzez 4kowal » Śr maja 22, 2013 8:36 pm

Ja nie. Mam kolegę, który jak wiesz szuka CBFy. W Twojej nie podoba mi się sprawa z zegarami. Przebieg motocykla jest dość niepewny. Moto w chwili zakupu miało 13tyś (podobno), Ty zrobiłeś około 2tyś, poprzedni właściciel około 5, co daje około 20tyś.
Statystycznie przy takim przebiegu nie wycierają się jeszcze miejsca przy podnóżkach, u Ciebie są wytarte. Statystycznie w CBF opony po 4 latach i przebiegu około 15tyś nie wymagają wymiany, a w nie Twoim jeszcze motocyklu były wtedy wymieniane. Serwisówka zaleca wymianę świeć przy 24tyś, u Ciebie wymienione wcześniej.

Motocykl był sprowadzany i ciężko ustalić jaki ma faktycznie przebieg. Nie oglądałem motocykla, nie znam stanu tarcz i napędu. Z tego co słyszałem, to podczas oględzin przed zakupem tego motocykla przez Ciebie (zdaje się że z kolega oglądałeś) padło stwierdzenie, że motocykl nie wygląda na tyle ile poprzedni właściciel deklarował, tylko na sporo więcej (kilka razy więcej).
Wtedy taka uwaga działała na Twoją korzyść jeśli chodzi o cenę, teraz niestety działa na niekorzyść.
To tyle moich uwag o motocyklu, który starałem się prześwietlić dla kolegi.
Być może dostałem nieprawdziwe dane, być może powinienem zobaczyć motocykl osobiście, ale na podstawie powyższych informacji zrezygnowałem.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: [Sprzedam] CBF 600s!

Postprzez zbyhu » Śr maja 22, 2013 8:44 pm

Widzę, że napisałeś wszystko w swoim ogłoszeniu, nic nie ukryłeś w stosunku do poprzedniego ogłoszenia, więc z kolei ja nie rozumiem, czemu masz problem z tym, że wypłynęło stare ogłoszenie :). Jest potwierdzeniem Twoich słów, co czyni Cię wiarygodnym sprzedającym.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: [Sprzedam] CBF 600s!

Postprzez Popiolkas » Śr maja 22, 2013 8:50 pm

Owszem, nie jestem w stanie zagwarantowac jaki przebieg mial motocykl u poprzedniego wlasciciela, to chyba oczywiste ;) co do opon i podnozkow- ja sie nie wypowiem, nie znam sie na motocyklach, dopiero zaczynam przygode z nimi:) Kolega przy ogledzinach stwierdzil ze przebieg mogl byc wiekszy, ale mimo to motocykl wzielismy bo wszystko inne bylo ok ;) swiece wymienilismy mimo tego ze stare byly jeszcze ok, ale kolega stwierdzil ze jak juz robimy to wymienimy (stare swiece powinienem gdzies miec). Nie sadze zeby przebieg byl kilkakrotnie wiekszy :)

jesli chcesz to mozesz obejrzec motocykl, mozemy sie gdzies umowic, w sumie to robie wypady zeby gdzies pojechac wiec nie robi mi roznicy czy skocze w losowe miesjce czy sie przejade gdzies gdzie Ci bedzie wygodniej i sobie spokojnie zobaczysz co i jak :D


Zbychu: po prostu tego nie rozumiem i tyle ;) ale skoro dzieki temu jestem wiarygodny to fantastycznie :D pozdr!

PS. Swoja droga to skad masz takie info ze niby moj kolega stwierdzil ze przebieg moze byc kilka razy wiekszy? ;o
Avatar użytkownika
Popiolkas
Użytkownik
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt lis 13, 2012 9:04 pm
Imię: Grzegorz
Motocykl: Honda CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Re: [Sprzedam] CBF 600s!

Postprzez blady2111 » Cz maja 23, 2013 4:52 am

JA doskonale rozumiem że sie wkurzasz że ktoś wystawił poprzednie ogłoszenie motocykla ale to jest forum a Ty tak naprawdę ( jak i ja ) jesteś nowym użytkownikiem. Więc powinieneś to uszanować i basta. Ale czytam i uwierzyć nie mogę w tę rozpiskę o podkładkach miedzianych za złotówkę itp. :blink:
Avatar użytkownika
blady2111
Znawca
 
Posty: 365
Dołączył(a): Wt sie 21, 2012 5:42 am
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 43
Imię: Marcin
Motocykl: T7
W siodle: <100 kkm

Re: [Sprzedam] CBF 600s!

Postprzez Tiarus » Cz maja 23, 2013 7:07 am

Popiolkas napisał(a): smieszy mnie troche wklejanie poprzedniego ogłoszenia tylko dlatego zeby pokazac ze cena byla troszke nizsza :)

Skoro Cię śmieszy, to dlaczego się nie śmiejesz, tylko oburzasz? :pokey:

Najważniejsze jest to, co napisali i Dziki i 4Kowal - masz prawo wystawić za tyle, za ile chcesz.
Z kolei my mamy prawo od dzielenia się informacjami, które są w sieci jawne i które tam znaleźliśmy. Nikt Ci przecież nie ujawnia jakichś prywatnych tajnych danych..

Popiolkas napisał(a): nie musze go sprzedac, po prostu wolalbym bardziej sportowy sprzet

Nie musisz, ale ponieważ wystawiłeś na sprzedaż, to nie dziw się, że ludzie wykazują zainteresowanie pytają i szukają.
I komentują.. tak to właśnie działa!
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [Sprzedam] CBF 600s!

Postprzez Mały Maniek » Cz maja 23, 2013 9:15 am

Jakbym szukał sprzętu to powyższe informacje by mnie zniechęciły, niestety. Sam sprzedawałem moto, wpakowałem w niego z 2-2,5k zł, a i tak sprzedałem sporo taniej niż kupiłem. Lata lecą, sprzęt traci wartość, normalne. Ale nawet to, że części eksploatacyjne są wymienione mnie nie przekonuje, żeby cena poszła tak do góry, taka sama to ok. Przy każdym nowym sprzęcie i tak wymieniam płyny i jakieś pierdoły, sprzedającym może być kolega kolegi, handlarz, znajomy i mogą "gwarantować", a takie rzeczy i tak wymienię. Trochę fail :)
Avatar użytkownika
Mały Maniek
Miłośnik
 
Posty: 582
Dołączył(a): Śr sie 15, 2012 9:57 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Imię: Darek
Motocykl: Szwęduro
W siodle: >300 kkm

Re: [Sprzedam] CBF 600s!

Postprzez zbyhu » Cz maja 23, 2013 9:29 am

A to jest właśnie chore na naszym rynku, że dodatkowe akcesoria i zdrowe elementy eksploatacyjne nie są postrzegane jako zaleta i coś co zwiększa ogólną wartość motocykla. Już kilka sprzętów w życiu sprzedałem, zauważyłem to, więc jak pozbywałem się TDMki, to zdjąłem z niej stelaże i sprzedałem osobno.
A to jednak jest ogromna różnica kupić gołe moto z łysymi oponami, bez klocków i z naciągniętym jak stare majty napędem, a zdrowy, do jazdy motocykl. Wydaj sobie na starcie, zaraz po kupnie moto 700zł na opony, 500zł na napęd i 200zł na klocki hamulcowe. I już masz 1,5 kafla w plecki. Boli. Ale jakoś nikt nie potrafi tego docenić kupując motocykl, że może po wymianie oleju siąść i spokojnie przejeździć sezon bez pobocznych wydatków.
Oczywiście, nowe elementy eksploatacyjne nie podwajają wartości moto, ale na pewno trochę ją podnoszą.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: [Sprzedam] CBF 600s!

Postprzez Mały Maniek » Cz maja 23, 2013 11:41 am

Dokładnie Zbychu. Dlatego jeśli przyjdzie sprzedawać, to moto rozbieram i wszystko pójdzie osobno.
Avatar użytkownika
Mały Maniek
Miłośnik
 
Posty: 582
Dołączył(a): Śr sie 15, 2012 9:57 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Imię: Darek
Motocykl: Szwęduro
W siodle: >300 kkm

Re: [Sprzedam] CBF 600s!

Postprzez Popiolkas » Cz maja 23, 2013 1:09 pm

Koledzy, napisze jeszcze raz:

wkleilem na szybko co zrobilem z motocyklem, wiadomo ze nie wliczam smaru czy podkladki do ceny motocykla :)

nie spieszy mi sie ze sprzedaza motocykla, dlatego cena jest na poczatek troche wyzsza :) jesli nie sprzedam to cene obnize, ale tez bez szalenstw :) dodatkowo cena jest do negocjacji, jesli by sie pojawił sensowny kupiec z sensowna oferta to bym na pewno ja rozwazyl, chociaz musialby najpierw obejrzec motocykl i sie przejechac :)

motocykl ma swoje wady o ktorych napisalem, nie jest to motocykl nowy, ale wiem ze to dobry sprzet, jezdze nim caly czas i moge jezdzic dalej:P wolalbym CBRke ale jesli przez ten sezon dane mi bedzie smigac CBFa to to przezyje :)

I nie, nie zloszcze sie, po prostu nie rozumiem co ma poprzednia cena do mojej ceny, jak by kolega znalzl foty mojego motocykla na ktorych bylby rozbity, to nie bylbym zadowolony ale rozumialbym po co je wrzuca i tyle :)

nie spinajcie sie tak strasznie, nie ma po co :) pozdrawiam wszystkich
Avatar użytkownika
Popiolkas
Użytkownik
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt lis 13, 2012 9:04 pm
Imię: Grzegorz
Motocykl: Honda CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Re: [Sprzedam] CBF 600s!

Postprzez Popiolkas » Śr lip 03, 2013 1:05 pm

Z racji ze znalazlem CBR, cene za moja CBF obnizylem do racjonalnej ;)
Avatar użytkownika
Popiolkas
Użytkownik
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt lis 13, 2012 9:04 pm
Imię: Grzegorz
Motocykl: Honda CBF 600S
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Sprzedam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości