Re: Honda CBF600SA niski przebieg, ABS, książka serwisowa

Tu wrzucamy oferty sprzedaży

Re: Honda CBF600SA niski przebieg, ABS, książka serwisowa

Postprzez Avalon » Pn maja 25, 2020 4:56 pm

Zakup w autoryzowanym serwisie motocykla używanego, nie daje 100 % gwarancji jego bez wypadkowości.
Oczywiście zależny to od uczciwości ASO, ale może zdarzyć się ze klient kupując nowy motocykl zostawia w rozliczeniu używany innej marki, a mechanik Kawasaki nie będzie wiedział jak powinna wyglądać w 100% oryginalna Honda. No a potem trafiasz na ludzi którzy znają na wylot dany model, i punktują...
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda CBF600SA niski przebieg, ABS, książka serwisowa

Postprzez marnyd4d » Pn maja 25, 2020 5:07 pm

Moim zdaniem motocykl nie był nigdzie malowany czy jakiś rzeźbiony i myślę że autoryzowany serwis nie bawił by się w naprawianie rozbitych motocykli wartych śmieszne pieniądze.
Avatar użytkownika
marnyd4d
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn cze 24, 2019 6:14 pm
Imię: PAWEŁ
Motocykl: HONDA CBF600 ABS
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF600SA niski przebieg, ABS, książka serwisowa

Postprzez zbyhu » Pn maja 25, 2020 5:39 pm

Dobra, w kwestii lusterek mogę przyznać, że mogę się mylić - faktycznie sześćsetki też miały takie wyginane lusterka.

Niemniej jest sporo przesłanek w Twoim motocyklu, które podany przebieg poddają w wątpliwość.
Szyba zmatowieć może, ale po 30kkm? Ja wymiałem po 120kkm.
Tarczę skrzywić można i wymienić, jasne. Ale jak uległa skrzywieniu?
I czemu z tyłu też wymieniona? U mnie przeżyła chyba ze 140kkm.
Czemu lagi wyglądają na lakierowane, a na pewno śruba zabezpieczająca oś koła przód jest czarna? I śruby trzymające zacisk?
Ogłoszenie zniknęło, ale na zdjęciach było widać, że dźwignia hamulca i zmiany biegów są czarne, a być nie powinny.

Sporo detali wskazuje na to, że motocykl mógł przejść kurację odmładzającą. Może ktoś faktycznie tylko robił to, żeby nadać motocyklowi indywidualnego charakteru, niemniej po prostu pytania się pojawiają.

Nie bierz tego do siebie.
Jeśli masz wszystko udokumentowane i na wszystko jest odpowiedź, to motocykl się obroni i na pewno się sprzeda.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Honda CBF600SA niski przebieg, ABS, książka serwisowa

Postprzez marnyd4d » Pn maja 25, 2020 6:24 pm

No jakie kolory powinny mieć śruby to nie wiem bo nie jestem aż tak obeznany w tym modelu. Co do tarcz to nie pytałem dlaczego miały delikatne bicie tylko poprosiłem o wymianę w ramach gwarancji i sprzedawca je wymienił bez kręcenia nosem.

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to że motocykl ma 15LAT i nie wyjechał wczoraj z salonu więc inny kolor śrubek to nie jest wyznacznik wypadkowości lub picowania motocykla tylko eksploatacji przez tak długi okres i dokonywania wymian podzespołów.

Przebieg jest udokumentowany więc nie wiem czy ktoś kombinował przy liczniku ale szczerze wątpię żeby coś takiego miało miejsce. Mój brat też ma taką samą CBF-kę i nie widzę tam jakiś różnić kolorystycznych o jakich piszesz. Myślę że jak ktoś zdecyduje się na ten motocykl to na pewno będzie zadowolony przez długie lata :smile: :smile:
Avatar użytkownika
marnyd4d
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn cze 24, 2019 6:14 pm
Imię: PAWEŁ
Motocykl: HONDA CBF600 ABS
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF600SA niski przebieg, ABS, książka serwisowa

Postprzez buczekpan » Wt maja 26, 2020 9:25 am

Tak z ciekawości, z którego roku są opony?
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF600SA niski przebieg, ABS, książka serwisowa

Postprzez marnyd4d » Wt maja 26, 2020 10:15 am

Chyba z 2017 roku
Avatar użytkownika
marnyd4d
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn cze 24, 2019 6:14 pm
Imię: PAWEŁ
Motocykl: HONDA CBF600 ABS
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Sprzedam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości