Switch to full style
Tu wrzucamy oferty sprzedaży
Odpowiedz

Re: [S] Honda CBF 600N

Śr maja 20, 2020 5:34 am

Juz nie ma co tworzyć teorii spiskowych kto i ile km robi na motocyklu ;), każdy i tak jeździ tyle na ile mu czas pozwala.

Re: [S] Honda CBF 600N

Śr maja 20, 2020 6:14 am

Mądrze gada! :cheers:
PS ja w 2015 zanabyłem moje ś.p. bordoszejset rocznik 2006 z przebiegiem ok. 120 km (jedno k, tj. nie kkm, tylko km). Tak było...
Co prawda kapcie natychmiast wymieniłem, ale taki aku to do końca był fabryczny.

Re: [S] Honda CBF 600N

Śr maja 20, 2020 8:21 am

Motocykl sprzedaje w oryginale. Opony są 12 letnie ale są jednym z wielu potwierdzeń przebiegu. Jakbym wymienił opony na nowe i chciał sprzedać, to pierwsze pytanie kupującego by było: „oleje pan wymienił, opony, tyle pan zainwestował i teraz sprzedaje? Podejrzana sprawa-pewnie cos jest nie tak z motocyklem” ;), a tak kupujący widzi co kupuje i na opony z górnej półki mogę opuścić. Niestety ale nasz rynek motocyklowy jest jaki jest i ludziom ciężko uwierzyć w oryginalny stan motocykla, samochodu itd. Taki kraj.

Re: [S] Honda CBF 600N

Śr maja 20, 2020 9:04 am

Nie dziw się, ta patologia na rynku motoryzacyjnym była zaszczepiana przez wiele lat przez naszych handlarzy. Polak potrafi.
"A to Polska własnie".
W DE jak moto idzie do sprzedaży, to przed wystawieniem idzie na serwis i jest wszystko sprawdzane i naprawiane.
Jak kupowałem moją, to sprzedawca pokazał mi papiery na inne moto (chyba jakaś yamaha), gdzie faktura z serwisu w DE przed sprzedażą była na 1300€, a mówił, że kupił ja od Niemca za 1500€. Z tego co opowiadał, to jest norma jeśli chodzi o pojazdy od prawdziwego Niemca (w sensie nie od Turka). Ciekawe, który Polak by tak zrobił.

Re: [S] Honda CBF 600N

Śr maja 20, 2020 10:13 am

W Polsce ludzie nie przywykli do płacenie normalnych pieniędzy za realny i prawdziwy stan samochodu czy innej ruchomości. Ostatnio sprzedawałem swoją Corollę zakupioną w październiku 2019r. Po 6 miesiącach użytkowania, wystawiłem ja z przebiegiem Ok 15 tysięcy, ludzie którzy dzwonili pytali tylko co jest z samochodem nie tak, ze sprzedaje ja po pół roku ;), próbowali zadawać podchwytliwe pytania jakbym był dziesiątym właścicielem - jazda była konkretna. Wreszcie przyjechał tatko mojego kolegi z pracy, zobaczył samochód, zapytał o cenę - spisaliśmy umowę i pojechał. Nie licząc obejścia samochodu dookoła i podniesienia maski, to nic więcej nie oglądał, nawet nie odbył jazdy próbnej ;) jak samochód czy motocykl jest w realnym i prawdziwym stanie to widać gołym okiem, sprawdzenie w serwisie to tylko formalność dla mocno podejrzliwych - chyba ze sprawdzają ulepa ;)

Re: [S] Honda CBF 600N

Śr maja 20, 2020 11:11 am

alternatywnie ...
http://forum.bmw-klub-motocykle.pl/viewtopic.php?f=17&t=38731&sid=80559aa0723290498402f10007250285

Re: [S] Honda CBF 600N

Śr maja 20, 2020 11:37 am

Sorki za ten offtop., ale tutaj dochodzimy do szeroko rozumianego "ASO" w naszym pięknym kraju.
Ja mam już utarte zdanie na ten temat, nie wiem czy słuszne, ale jak na razie się sprawdza - wszystkie naprawy i serwisy wykonuję sam. Nikt mi nie wmówi, że człowiek po samochodówce (albo i nie), jest w stanie lepiej naprawić mój pojazd, wykonując kolejne pkt z instrukcji serwisowej (którą nb. każdy może pobrać z internetu), a nawet nie analizując problemu jaki występuje. Często kończy się to na wymianie części za grube tysiące, bo tak mówi instrukcja, a powód bywa błahy, łatwy do naprawy i tani w naprawie.
Kumaty mechanik nie będzie pracował w ASO (chyba, że na krótki czas w celu nabrania doświadczenia i zrobienia szkoleń), tylko zakłada własny warsztat.

Akurat wczoraj oglądałem, też ciekawy przypadek, a takich pewnie można mnożyć.
https://youtu.be/SFH1Ng4V9xg

Re: [S] Honda CBF 600N

Śr maja 20, 2020 12:48 pm

AndrzejJK napisał(a):alternatywnie ...
http://forum.bmw-klub-motocykle.pl/viewtopic.php?f=17&t=38731&sid=80559aa0723290498402f10007250285


Ale to jest standard w motocyklach sprowadzonych. Ludzie chcą mieć zajebiste sprzęty w niskiej cenie jak za dany model, rocznik itd......... trochę się jednak dziwię właścicielowi BMW, że zakupił dodatki za duże pieniądze a motocykl kupił sobie używany xpardon

Re: [S] Honda CBF 600N

Wt maja 26, 2020 7:26 pm

Wystawiłem motocykl na portalu ogłoszeniowym ................ no i zaczęło się.... z nietypowymi pytaniami ;)
Polski rynek motocykli jest jednak baaardzo specyficzny..... i tak sobie myślę, że rubryka z przebiegiem powinna zniknąć, bo i tak nie ma sensu tam nic wpisywać. Coby się nie wpisało, to i tak nie będzie pasowało oglądającemu xnea
Najlepsze teksty:
- za mały przebieg
- za krótko jestem właścicielem
- stare opony (no chyba nic dziwnego, mają 12 lat)
- mam do pana 10 kilometrów ale pewnie motocykl i tak kombinowany, to mi się nie opłaca jechać
- w sumie to szukam enduro xpardon
- za 45 tysięcy to mogę kupić sobie v-stroma tysiączka :wacko: (wystawiłem za 13500 i nie wiem jaki ma mieć to związek z v-stromem za 45 tysięcy :eek: )
- dlaczego pan wymieniał olej, filtr oleju i płyn hamulcowy xshok

Re: [S] Honda CBF 600N

Śr maja 27, 2020 10:35 am

a gdzie klasyk - daje 5 tysięcy i zdejmuj Pan motocykl z ogłoszenia już po niego jadę z lawetą, bo za 13500 to nikt od ciebie nie kupi

:)
Odpowiedz