Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.
Odpowiedz

CBF 500 ABS, 2007 r., okolice Warszawy

N sty 11, 2015 8:31 pm

Witajcie,
Przymierzam się do kupna pierwszego moto, którym ma być CBF 500. Jak ocenilibyście tę ofertę - http://olx.pl/oferta/honda-cbf-500-2007 ... 7zGBH.html ?

Jako że nie mam żadnego doświadczenia, to bazując tylko na własnej logice oraz na tym, co wyczytałem w internetach, to poniżej przedstawiam moje kwestie, na które zwróciłem uwagę:
1. Ogłoszenie grzecznościowe.
2. Licznik w milach, więc przebieg po przeliczeniu ok. 55 kkm - Dużo to, czy mało? (P.S. Da się taki licznik przemaglować na kilometrowy?)
3. Gdzieś wyczytałem, że kolektory nie powinny być zardzewiałe, a tutaj tak wyglądają. Jest czym się przejmować, czy to fanaberie? :)
4. Wydaje mi się, że cena jest dość niska, jak na ten rocznik i wyposażenie dodatkowe (kufer, gmole, handbary, centralna stopka, tylny "podbłotnik", czy jak to się tam nazywa :))
5. Zdjęcia prawie sprzed roku (nie ma chętnych na kupno, czy nie ma się czym przejmować?).

Jeśli zdecydowałbym się na oględziny, to planuję wynająć mechanika. Jest ktoś z Warszawy, lub okolic, kto mógłby kogoś takiego polecić?

Pozdrawiam,
absens

Re: CBF 500 ABS, 2007 r., okolice Warszawy

N sty 11, 2015 9:32 pm

A może chcesz moją? :)
viewtopic.php?f=36&t=4887
Oddam w dobre ręce za 6.000 PLN, mam jeszcze do sprzedania fajne kombi RetBike'a kurta+spodnie to w zestawie mogę dorzucić i ewentualnie możemy po negocjować na spotkaniu. Obecnie moto już "zazimowane" i podpięte pod prostownik procesorowy :)
Co do kolektorów to niestety, ale w CBF500 kolektory rdzewieją, bo nie są z kwasówki jak w 600 i 1k. Licznika nie przerobisz na km, chyba, że wymienisz całe zegary.
a tutaj ten zestaw RetBike'a: viewtopic.php?f=36&t=4906

Re: CBF 500 ABS, 2007 r., okolice Warszawy

N sty 11, 2015 10:24 pm

Ładny przebieg... chyba jest duża szansa, że licznik nie był kręcony :). Pomyślę, ale trochę się boję tylu nalatanych godzin :).
A w kombik raczej się nie zmieszczę :wink:.

Re: CBF 500 ABS, 2007 r., okolice Warszawy

N sty 11, 2015 10:29 pm

Zapraszam do Otwocka na oględziny i może jakąś jazdę próbną, jak pogoda pozwoli. W dziale nasze maszyny też trochę znajdziesz o mojej Hani. Jeździ jak trzeba. Też miałem obawy, ale mechanik powiedział jak do niej zajrzał (gdy już ją kupiłem i wstawiłem na przegląd i regulacje), że jest wszystko ok :)

Re: CBF 500 ABS, 2007 r., okolice Warszawy

Pn sty 12, 2015 9:11 am

Ta z ogłoszenia to angol więc trzeba patrzeć pod kątem rdzy. Tłumik widać że koroduje od spodu, ciekawe jak elementy ramy. Koszt przerejestrowania to nie 250 zł a około 500. Tu trzeba doliczyć urząd skarbowy, tłumaczenie papierów i przegląd a jak trafisz na kumatego diagnoste to każe lampe wymienić.

Re: CBF 500 ABS, 2007 r., okolice Warszawy

Pn sty 12, 2015 10:33 am

absens napisał(a):Witajcie,
Przymierzam się do kupna pierwszego moto, którym ma być CBF 500. cbf-500-2007r-abs-kufer-dodatki-okazja-cena-zimowa-CID5-ID7zGBH.html ?



przednia tarcza nieoryginalna. brak naklejki na przednim błotniku. zatem:
1. nie wierzyłbym w podany przebieg (pewnie będzie bliżej tego co pokazuje licznik Turosa maszyny)
2. coś mogło się dziać z przodem - należy sprawdzić czy cały przód nie był przeszczepiony. ale ja bym obstawiał bardziej pkt.1 z opcją jakiejś wywrotki i wymiany przedniego błotnika.

generalnie - jeśli nie chcesz przeznaczyć więcej kasy na 500 z ABS to ja bym się mocno zastanowił nad nieściemnionym egzemplarzem od Turosa ;) pewnie coś do zrobienia będzie - jak to w używanych sprzętach, ale z tego co kojarzę to u Niego co miało się popsuć to zostało już naprawione :naughty:

Re: CBF 500 ABS, 2007 r., okolice Warszawy

Pn sty 12, 2015 11:15 am

konjo8ds napisał(a):
absens napisał(a):Witajcie,
pewnie coś do zrobienia będzie - jak to w używanych sprzętach, ale z tego co kojarzę to u Niego co miało się popsuć to zostało już naprawione :naughty:


a co naprawił tego jeszcze nie zdążył zużyć, więc trzeba brać teraz !!!

A tak na poważnie to nigdy nie zawiodłem się na używanym pojeździe kiedy nabywałem ze znanego źródła, bez względu na przebieg i wiek.

Re: CBF 500 ABS, 2007 r., okolice Warszawy

Pn sty 12, 2015 8:46 pm

Dzięki za Wasze opinie :).

Na początku chciałem celować w coś w lepszym stanie. Przykładowo ta sztuka wpadła mi w oko: http://otomoto.pl/honda-cbf-500-cbf500- ... 90894.html.
Z drugiej strony będę miał słabe warunki bytowe dla maszyny, tzn. najprawdopodobniej garaż na świeżym powietrzu (chyba że na sezon znalazł-/wynająłbym jakieś schronienie pod dachem, bo zimować będę miał gdzie), i z tego powodu też się zastanawiam, czy taka inwestycja w lepszy egzemplarz ma sens.

Re: CBF 500 ABS, 2007 r., okolice Warszawy

Śr sty 14, 2015 2:19 pm

nie ma, nie utrzymasz maszyny pod chmurką tak samo dobrze jak garażowanego motocykla.
zapłacisz dużo przy kupnie a stracisz przy sprzedaży.

Re: Odp: CBF 500 ABS, 2007 r., okolice Warszawy

Śr sty 14, 2015 6:13 pm

absens napisał(a):Z drugiej strony będę miał słabe warunki bytowe dla maszyny, tzn. najprawdopodobniej garaż na świeżym powietrzu


Może taki garaż?
viewtopic.php?p=98116#p98116
Odpowiedz