Prośba o pomoc w ocenie ogłoszenia VFR 800F

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Prośba o pomoc w ocenie ogłoszenia VFR 800F

Postprzez robert1988kl » Pn kwi 16, 2018 10:13 am

Koledzy i koleżanki, czy ktoś z Was mógłby pomóc mi w ocenie tego ogłoszenia?

http://allegro.pl/honda-vfr-800f-i7294563330.html

Nie miałem dotychczas wielkiego doświadczenia z motocyklami Hondy, i z tego powodu niewiele mogę o nich powiedzieć a głos forumowiczów liczy się podwójnie stąd moje prośba do Was o pomoc. Na uwagę zasługuje to, że ogłoszenia sledze już od poprzedniego sezonu i to konkretne pojawia się od dobrych kilku miesięcy przy czym cena ciągle jest ta sama.
robert1988kl
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn kwi 16, 2018 9:59 am
Imię: Robert

Re: Prośba o pomoc w ocenie ogłoszenia VFR 800F

Postprzez -patrick- » Pn kwi 16, 2018 11:15 am

podjedź i obejrzyj. niestety ze zdjęć nic nie zobaczymy bo są po prostu do dupy.
jak na przebieg 3500km to dziwnie brudny wydech, powinno być wszystko jak z salonu.
brak lewej strony na zdjęciach, sprzedający albo taki leniwy, albo coś tam ukrywa.

aaa no i dziwne, że produkcja 2014 a niby pierwsza rejestracja dopiero 2017. musiała bardzo długo stać.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Prośba o pomoc w ocenie ogłoszenia VFR 800F

Postprzez robert1988kl » Śr kwi 18, 2018 9:21 am

Tak jeszcze w nawiązaniu do tematu:)

Sprzedawca na moją prośbę o przesłanie większej liczby zdjęć, powiedział, że "w sumie to nie ma sensu bo motocykl wygląda tak jak nowy i najlepiej to żebym sobie poszedł do salonu obejrzeć bo wygląda tak samo jak w salonie, a ogłoszenie wystawia jego kolega i on nie chce mu robić problemów dodatkowych" :D
robert1988kl
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn kwi 16, 2018 9:59 am
Imię: Robert

Re: Prośba o pomoc w ocenie ogłoszenia VFR 800F

Postprzez redrum1906 » Śr kwi 18, 2018 9:28 am

Czyli dyskwalifikacja:-)
Ja zawsze na pytanie sprzedającego handlarza o podesłanie zdjęć z momentu zakupu za granicą otrzymywałem odpowiedź: "niestety, miałem na Whatsupp ale już nie mam w historii itd."

Jaaaasne;-)



Swój egzemplarz cbf600 kupiłem po 2 miesiącach poszukiwań od godnego zaufania, prywatnie jeżdżącego motocyklisty. Na razie przejechane 700km w sezonie i jestem w pełni zadowolony;-)
Sprzedający nic nie krył, opisał pełna historię, załączyl faktury na części, motocykl nie był myty, plakowany, woskowany itd.

W dzisiejszych czasach przy dostępie do części i świetnych środków chemicznych naprawdę w prosty sposób można uzyskać efekt stanu "prawie jak z fabryki".
Ostatnio edytowano Śr kwi 18, 2018 9:32 am przez redrum1906, łącznie edytowano 1 raz
redrum1906
Użytkownik
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr sie 23, 2017 12:53 pm
Wiek: 38
Imię: Michał
Motocykl: Szukam:-)
W siodle: <100 kkm

Re: Prośba o pomoc w ocenie ogłoszenia VFR 800F

Postprzez robert1988kl » Śr kwi 18, 2018 9:31 am

Dyskwalifikacja :D

Szybciej chyba uzbieram na nowa niż coś znajdę :D
robert1988kl
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn kwi 16, 2018 9:59 am
Imię: Robert

Re: Prośba o pomoc w ocenie ogłoszenia VFR 800F

Postprzez -patrick- » Cz kwi 19, 2018 9:30 am

robert1988kl napisał(a):Dyskwalifikacja :D

Szybciej chyba uzbieram na nowa niż coś znajdę :D


nie koniecznie dyskwalifikacja. to, że ma w dupie nie oznacza, że sprzęt musi być zły, może napchany kasiorą i mu nie zależy.
jest to jakaś metoda podjechać do salonu, obejrzeć sobie a później pojechać do tej konkretnej i porównać i punktować pana sprzedawcę.

co prawda nie ten kaliber (cena duuużo niższa), ale jakiś czas tremu wystawiłem auto na sprzedaż, zadzwonił napalony gość, mnóstwo pytań i że już teraz chce przyjechać, akurat nie miałem czasu z nim dyskutować, wyczułem też, że to jeden z tych co za cenę tico chcą mercedesa, więc spuściłem go na drzewo.
pewnie też sobie pomyślał, że coś ściemniam, skoro nie chcę mu pokazać auta i odpowiedzieć na jego jakże istotne pytania :)
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Prośba o pomoc w ocenie ogłoszenia VFR 800F

Postprzez robert1988kl » Cz kwi 19, 2018 11:00 am

W salonie oglądałem już ją kilka razy :D szkoda tylko że nigdzie nie ma jej jako testowej.
A co do sprzedającego, to jak mu nie zależny to niech ją jeszcze trochę potrzyma. Wystawia to ogłoszenie już od sierpnia 2017 r. Więc albo coś jest nie halo z tym moto albo w ogóle jej nie chce sprzedać. Zresztą podczas rozmowy ujawnił się inny mankament, mianowicie moto został zakupiony w Niemieckim salonie. Co też nie musi być dyskwalifikujące ale to kolejny brak w ogłoszeniu podważający zaufanie do sprzedawcy. Moje doświadczenia wskazują, że wszyscy Ci sprzedawcy którzy mając coś do ukrycia to bardzo pilnują aby jak najmniej napisać w ogłoszeniu i chcieliby najlepiej żeby wszystko na miejscu weryfikować. A na miejscu to różnie bywa. Jedno się zobaczy a drugiego już nie. Nie wszystko też można sprawdzić jak np. rejestr zastawów itp.
robert1988kl
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn kwi 16, 2018 9:59 am
Imię: Robert

Re: Prośba o pomoc w ocenie ogłoszenia VFR 800F

Postprzez -patrick- » Cz kwi 19, 2018 11:04 am

może żona go męczy, żeby sprzedał i obrał taką taktykę bo wcale robi tego nie zamierza xrofl
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm


Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości