[CBF600] S i N Prośba o ocenę ogłoszeń

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: Prośba o ocenę ogłoszeń - CBF 600 N i S

Postprzez Casper » Pt gru 07, 2012 3:35 pm

Tiarus napisał(a):Casper - ten silnik, to mógł być brudny gaźnik.
Nie musiał, ale mógł - pytanie tylko, dlaczego aż tyle zeszło sprzedawcy dojście to ew. problemu (bo jest dość... prosty).


Może masz rację, ale czy to normalna przypadłość - brudny gaźnik po 27kkm i to w moto z Włoch..??.. ja rozumiem, brudne paliwo na Białorusi, ale tutaj...
Anyway, 27.000km od 2005 roku kiedy w przeciągu ostatniego roku mamy poszlaki świadczące o przebiegu rzędu 10.000km czyli nawet 17-20 kkm w 5 lat?? 3kkm / rok we Włoszech, gdzie sezon trwa prawie cały rok? Tyle to ja robię jedynie po mieście a mam do pracy 16km w jedną stronę. Jeszcze rozumiem, jak moto byłoby "gołe". Ale wytarte podnóżki, kufry i grzne manetki wskazują, że jednak jeżdżone w trasie. Wieć coś tutaj nie pasuje. A ksiązki serwisowej nie ma. A na moje pytanie o autentyczność przebiegu Pan przewrócił oczami i stwierdził, że "Dżizas, jak Pan chce to ja moge książkę kupić na allegro i ją Panu wypełnić, ot wielka sprawa".
Można mechanika fatygować, ale w Ostrowi Maz. oglądałem później egzemplarz z 2004 roku, z przebiegiem ponad 40kkm i wszystko działało jak należy a życzyli sobie 11.000zł.
Jak na tyle znaków zapytania trochę drogo... ale to tylko moja opinia.
Moto pewnie jutro nie odjedzie (tym bardziej, że śnieg leży) więc w wolnej chwili można jeszcze obmacać...
Obrazek
Casper
Użytkownik
 
Posty: 140
Dołączył(a): Cz wrz 27, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Warszawa - Kabaty
Wiek: 45
Imię: Sebastian
Motocykl: NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Prośba o ocenę ogłoszeń - CBF 600 N i S

Postprzez wojciechu15 » Pt gru 07, 2012 11:22 pm

Casper napisał(a):
Tiarus napisał(a):Casper - ten silnik, to mógł być brudny gaźnik.
Nie musiał, ale mógł - pytanie tylko, dlaczego aż tyle zeszło sprzedawcy dojście to ew. problemu (bo jest dość... prosty).


Może masz rację, ale czy to normalna przypadłość - brudny gaźnik po 27kkm i to w moto z Włoch..??.. ja rozumiem, brudne paliwo na Białorusi, ale tutaj...
.


Syf w gaźniku mógł się pojawić z wielu powodów - nie koniecznie paliwo musiało być ze stacji, wystarczyło by ktoś dolał paliwa z jakiegoś brudnego kanistra, i tyle...
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: Prośba o ocenę ogłoszeń - CBF 600 N i S

Postprzez konjo8ds » So gru 08, 2012 7:45 am

@Przemkry: ja na Twoim miejscu bym sobie tą czarnulę odpuścił. poczekaj jeszcze chwilę. trafi się coś fajnego w dobrej cenie :thumbsup:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Prośba o ocenę ogłoszeń - CBF 600 N i S

Postprzez Przemkry » Pn gru 10, 2012 8:56 am

Więc nad czarnulką się zastanowię...ale chyba raczej...daruję ja sobie. Wpadnę tam jeszcze z mechanikiem i postaram się potwierdzić co i jak.
Powiedzcie mi czy waszym zdaniem w tej czarnuli cena była podyktowana tylko doposażeniem motocykla (crash pady, pług, 3 kufry, itp) czy przede wszystkim chęcią zarobku na nim?
W takim razie coraz bardziej chętnie zaczynam patrzeć w kierunku...
http://moto-dream.manifo.com/oferta - cbf 600 n
Chciałbym kupić cbf na jeden sezon, max 2 a potem przesiąść się na DLa. Problem mam jeden. 165 cm wzrostu! Nie mając jakiegokolwiek doświadczenia w prowadzeniu moto nie kupię DLa, który jest sporo wyższy od CBFy...

A w ogóle znalazłem jeszcze takie dwa ogłoszenia i chciałbym poznać wasze opinie... Bardziej chyba pasuje mi ta z Bydgoszczy.
Co wy na to?
http://otomoto.pl/honda-cbf-wtrysk-pier ... 54238.html
http://allegro.pl/honda-cbf-600-s-2009- ... 11729.html
...nadzieja umiera ostatnia...



Obrazek
Avatar użytkownika
Przemkry
Maniak
 
Posty: 1085
Dołączył(a): So gru 01, 2012 7:54 pm
Lokalizacja: Ożarów Maz/Duchnice, Warszawa
Wiek: 45
Imię: Przemek
Motocykl: R 1200 GS
W siodle: <100 kkm

Odp: Prośba o ocenę ogłoszeń - CBF 600 N i S

Postprzez Glub » Pn gru 10, 2012 9:36 am

Dl przy Twoim wzroscie imho odpada. Nie utrzymasz tak wielkiego moto...
Ja ze swoim 175 mialem problemy...
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Prośba o ocenę ogłoszeń - CBF 600 N i S

Postprzez Przemkry » Pn gru 10, 2012 10:12 am

Dlatego wybór padł na cbfę... Miałem okazje przejechać się dl 650 z inną kanapą i chyba obniżonym rocznik 2007 więc już był pewnie trochę wybity i wcale nie było tragedii. Wyżej niż na cbfie. Miałbym pewnie problem z podparciem podczas postoju (na górze koleiny)... co do ciężaru to zbliżony do cbf:
DL 650 z ABS - 220 kg, Cbf - 222 kg - masy pojazdu z płynami.
...nadzieja umiera ostatnia...



Obrazek
Avatar użytkownika
Przemkry
Maniak
 
Posty: 1085
Dołączył(a): So gru 01, 2012 7:54 pm
Lokalizacja: Ożarów Maz/Duchnice, Warszawa
Wiek: 45
Imię: Przemek
Motocykl: R 1200 GS
W siodle: <100 kkm

Re: Prośba o ocenę ogłoszeń - CBF 600 N i S

Postprzez malina666 » Pn gru 10, 2012 11:57 am

Przemkry napisał(a):Więc nad czarnulką się zastanowię...ale chyba raczej...daruję ja sobie. Wpadnę tam jeszcze z mechanikiem i postaram się potwierdzić co i jak.
Powiedzcie mi czy waszym zdaniem w tej czarnuli cena była podyktowana tylko doposażeniem motocykla (crash pady, pług, 3 kufry, itp) czy przede wszystkim chęcią zarobku na nim?
W takim razie coraz bardziej chętnie zaczynam patrzeć w kierunku...
http://moto-dream.manifo.com/oferta - cbf 600 n
Chciałbym kupić cbf na jeden sezon, max 2 a potem przesiąść się na DLa. Problem mam jeden. 165 cm wzrostu! Nie mając jakiegokolwiek doświadczenia w prowadzeniu moto nie kupię DLa, który jest sporo wyższy od CBFy...

A w ogóle znalazłem jeszcze takie dwa ogłoszenia i chciałbym poznać wasze opinie... Bardziej chyba pasuje mi ta z Bydgoszczy.
Co wy na to?
http://otomoto.pl/honda-cbf-wtrysk-pier ... 54238.html
http://allegro.pl/honda-cbf-600-s-2009- ... 11729.html

Obie te cbfy sa bardzo podejrzanie tanie jak na ten rocznik i wyposarzenie oraz przebieg. Tendencja jest taka ze po 2-3 dniach jesli taki pojazd jest sensowny to ktos od razu kupuje. A jesli bylby sensowny czyli jest prosty i nie skladany z 2 innych cbf to cena byla by o 3 lub 4 tys zl wiecej. Wiec komis nie chce zarobic? Taka cena taki pojazd i nikt nie kupuje? Ta czerwona to stoi juz ze 2 miesiace. Jesli masz blisko to jedz w innym wypadku nie warto. Za duzo obejrzalem juz igiel, ktore przypominaly haczyk na ryby niz igle.
Avatar użytkownika
malina666
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr sie 29, 2012 11:57 am
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 41
Imię: Łukasz
Motocykl: Suzuki Sv 650 N
W siodle: <100 kkm

Re: Prośba o ocenę ogłoszeń - CBF 600 N i S

Postprzez wojciechu15 » Pn gru 10, 2012 4:44 pm

Przemkry napisał(a):Dlatego wybór padł na cbfę... Miałem okazje przejechać się dl 650 z inną kanapą i chyba obniżonym rocznik 2007 więc już był pewnie trochę wybity i wcale nie było tragedii. Wyżej niż na cbfie. Miałbym pewnie problem z podparciem podczas postoju (na górze koleiny)... co do ciężaru to zbliżony do cbf:
DL 650 z ABS - 220 kg, Cbf - 222 kg - masy pojazdu z płynami.


Tylko, że to tylko suche dane książkowe - masa odczuwalna jest zdecydowanie większa ze względu na wyżej umieszczony środek ciężkości. Jeżeli na takim moto masz problemy z podparciem się podczas postoju to gwarantuje ci, że po kilku wyjazdach (nie daj Boże z załadowanymi 3 kuframi) miałbyś na koncie parę postojówek i kiepski humor. Więc jeżeli masz okazję to przymierz się jeszcze porządnie, bo jak już kupisz to będzie pozamiatane :msn-wink:
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: Prośba o ocenę ogłoszeń - CBF 600 N i S

Postprzez Przemkry » Wt gru 11, 2012 8:50 am

Co racja to racja... DL nawet wygląda mi się masywniejszy...
A może ktoś z szanownych kolegów wie, słyszał o jakiejś fajnej sztuce do kupienia... koniecznie z ABS.
...nadzieja umiera ostatnia...



Obrazek
Avatar użytkownika
Przemkry
Maniak
 
Posty: 1085
Dołączył(a): So gru 01, 2012 7:54 pm
Lokalizacja: Ożarów Maz/Duchnice, Warszawa
Wiek: 45
Imię: Przemek
Motocykl: R 1200 GS
W siodle: <100 kkm

Re: Prośba o ocenę ogłoszeń - CBF 600 N i S

Postprzez Przemkry » Pt gru 14, 2012 8:28 am

O sztuce CBFy z ABS najlepiej rocznik od 2008... ma się rozumieć :)
Pewnie podświadomie wolałbym S niż N ale wybrzydzał za bardzo nie będę.
...nadzieja umiera ostatnia...



Obrazek
Avatar użytkownika
Przemkry
Maniak
 
Posty: 1085
Dołączył(a): So gru 01, 2012 7:54 pm
Lokalizacja: Ożarów Maz/Duchnice, Warszawa
Wiek: 45
Imię: Przemek
Motocykl: R 1200 GS
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości