[CBF500/CBF600] z okolic Poznania

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

[CBF500/CBF600] z okolic Poznania

Postprzez PrzemekSparrow » N gru 09, 2012 11:53 pm

Witam serdecznie! jestem w trakcie poszukiwań swojego pierwszego motocykla. Planuję cbf 500/600. Jestem z Piły, a studiuję w Poznaniu i w pobliżu tych dwóch miejscowości oferty mnie interesują. Szczególnie ze nie mam transportu dla moto i wracałbym prawdopodobnie ewentualnym nabytkiem na kołach. A jaka pogoda każdy widzi ;). Szukam motocykla do około 10 tys. zł max. Znalazłem na allegro ogłoszenie o sprzedaży cbf 600 w Pobiedziskiej 30 km od Poznania. Wygląda w porządku, obejrzałem dokładnie wszystkie fotki, nic mi nie podpadło. Ale że jako moje doświadczenie w tej kwestii jest marne oj marne to proszę o ocenę kolegów :)

Link do ogłoszenia: http://otomoto.pl/honda-cbf-600-M3474954.html

Jak na 8-letnie moto z Francji - przebieg wydaje się dość niski. Jednak patrzac po fotkach i stanie motocykla- wydaję się całkiem realny. Nie zauwazyłem wad, zadrapań, sladów szlifów itd. Co koledzy myślą? Warto dzwonić, umawiać się, oglądać? Niestety jest to moto od handlarza. Ale nie mozna miec wszystkiego hehe;p Czy moze w ogole dac sobie spokój z 600 i szukać 500 na pierwsze moto?

Np. taka? http://otomoto.pl/honda-cbf-500-M3465450.html

Pozdrawiam!
Przemek
PrzemekSparrow
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Piła/Poznań
Wiek: 32
Imię: Przemek
Motocykl: w 2013 :)

Re: CBF z okolic Poznania

Postprzez wojciechu15 » Pn gru 10, 2012 4:29 pm

PrzemekSparrow napisał(a):Czy moze w ogole dac sobie spokój z 600 i szukać 500 na pierwsze moto?




Moim zdaniem 600 ogarniesz bez problemu i nie ma sensu kupować 500 na pierwsze moto - istnieje duże ryzyko, że szybko się znudzi, a raczej doprowadzi do bólu głowy spowodowanego myśleniem o przesiadce na 600.

Co do ogłoszenia to myślę, że watro byłoby podjechać i obejrzeć na żywo, domyślam się, że handlarz nie będzie dysponował żadnymi dokumentami potwierdzającymi ww przebieg więc należałoby się bliżej przyjrzeć elementom które pomogłyby ten przebieg potwierdzić lub też nie.
Na moje oko motocykl nie latał w trasy, a raczej po mieście - mało który turysta zdecydowałby się na zdjęcia błotnika tylnego.
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: CBF z okolic Poznania

Postprzez PrzemekSparrow » Pn gru 10, 2012 8:04 pm

Dzięki serdeczne za odpowiedź! Rozmawiałem z gościem przez telefon, wydaje sie dosc w porządku. Po kilku pytaniach z resztą z góry przyznał że opony są w stanie średnim, a napęd sie konczy. Jutro koło 17-stej jadę oglądać! Zobaczymy co w trawie piszczy :) A z tym błotnikiem to masz pewnie racje :) To względnie dobrze! Ale mam jedno pytanko: bo ona ma taki jakby mały czarny błotnik bezpośrednio nad kołem na poziomie wahacza. Nie każda cbf to ma. Czy to akcesoryjne czy jak?

Pozdrawiam!
Przemek

edit: juz wiem. chodziło mi o PUIG ;p jak to z nim jest? :)
PrzemekSparrow
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Piła/Poznań
Wiek: 32
Imię: Przemek
Motocykl: w 2013 :)

Re: CBF z okolic Poznania

Postprzez wojciechu15 » Pn gru 10, 2012 8:12 pm

Tak, ten błotnik to akcesoryjny puig - dobra rzecz, bo błoto nie leci w amortyzator. Pług pod silnikiem (ta owiewka) też jest akcesoryjna.

PrzemekSparrow napisał(a): A z tym błotnikiem to masz pewnie racje :) To względnie dobrze!


Moim zdaniem motocykle jeżdżone po mieście są mimo wszystko w gorszym stanie od tych które chodziły na trasie, chociaż jak wiadomo każdy trzeba traktować indywidualnie.

EDIT: Bierzesz ze sobą jakiegoś mechanika/osobę obeznaną w temacie?
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: CBF z okolic Poznania

Postprzez PrzemekSparrow » Pn gru 10, 2012 8:56 pm

Tak jest - biorę znajomego - który jest motocyklistą - jeździ na chopperze od jakichs 2 lat, także mam nadzieję że będzie słuzył mi pomocą. Jeździ też w jakimś klubie motocyklowym także miał myślę do czynienia z rożnymi motocyklami. A na pewno będzie na moto patrzył obiektywniej niz ja - w emocjach;p
PrzemekSparrow
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Piła/Poznań
Wiek: 32
Imię: Przemek
Motocykl: w 2013 :)

Re: CBF z okolic Poznania

Postprzez PrzemekSparrow » Cz gru 13, 2012 2:43 am

Ok, byłem na oględzinach motocykla :) przyznam że stan rzeczywiście dobry, wygląda fajnie, chodzi fajnie, z grubsza wszystko się zgadza tak jak facet opowiadał ale jest jedno 'ALE'. Niestety na zdjęciach nie widoczna, ale w rzeczywistości jest jedna około 3-centymetrowa gruba i głęboka (do metalu) rysa na baku przy jego nasadzie że tak się wyrażę (bliżej siodła). Moto widać że lakier oryginalny, naklejki wzorowo fabrycznie oblane lakierem, ale ta rysa (a w zasadzie nawet lekkie wpuklenie) nie dadzą mi życ... Zbiornik to taka że tak powiem reprezentacyjna i widoczna częśc motocykla. Także niestety to odpada. W międzyczasie skoczyłem też obejrzeć jednego fazera ale też wgniota na zbiorniku go zdyskwalifikowała.

Mam za to inną cbfkę na oku - tym razem w wersji z owiewką. I dobrze :) Znajduje się w gnieźnie. Oto link :

http://otomoto.pl/honda-cbf-cbf600-cbf- ... 62709.html

Handlarz z rozmowy telefonicznej wydawał się dość w porządku, brzmiał dość profesjonalnie jeśli moge tak powiedzieć, ale wiadomo z rozmowy tel.ciężko wyciągać wnioski co to uczciwości i zamiarów kontrahenta. Obiecywał że moto jest w stanie bardzo bardzo dobrym, że nie zawiodę się jeśli chodzi o wygląd - że nie ma kompletnie żadnych wgniotek czy większych rys itd. Zapewnia także że malowanie jest w 100% oryginalne. Normalnie same superlatywy... Trochę się tym paradoksalnie martwię...
Niby brzmi zachęcająco ale czy to prawda? Okaże się. Prawdopodobnie w sobotę pojadę na oględziny. Z Poznania mam ponad 60 km - mam nadzieje ze nie na darmo tak jak w przypadku poprzednich dwóch razy... Powoli zaczyna mnie to wszystko męczyć... Zle sypiam po nocach, ciągle chodze nakręcony ;p masakra... ;p niech no w końcu trafi się coś porzadnego heh ;p taki prezent pod choinkę ;p

Pozdrawiam serdecznie i BARDZO proszę kolegów o radę odnośnie CBF-ki z Gniezna :)
Przemek
PrzemekSparrow
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Piła/Poznań
Wiek: 32
Imię: Przemek
Motocykl: w 2013 :)

Re: CBF z okolic Poznania

Postprzez PrzemekSparrow » Cz gru 13, 2012 10:05 am

Poszperałem i znalazłem trochę bardzo niesprzyjających opinii o tym komisie w gnieznie. Także daje sobie z tym spokój!
Podobno moto baaaaardzo często powypadkowe, a obsługa kłamie w zywe oczy. Stwierdziłem że nie ma sensu jechać...
PrzemekSparrow
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Piła/Poznań
Wiek: 32
Imię: Przemek
Motocykl: w 2013 :)

Re: CBF z okolic Poznania

Postprzez wojciechu15 » Cz gru 13, 2012 4:01 pm

W ogóle odpuść sobie wycieczki do Gniezna zarówno jeżeli chodzi o motocykle, jak i samochody. Jest to swoiste zagłębie komisów, w których większość samochodów jest powypadkowa lub kombinowana. Widziałem 3 samochody tam kupione i wszystkie były mega wtopami - co do motocykli to tez nie słyszałem zbyt wiele pochlebnych opinii o tamtejszych handlarzach.

BTW dlaczego odrzuciłeś motocykl, który był twoim zdaniem bez zarzutów tylko i wyłączne ze względu na rysę na zbiorniku? Przecież taka rzecz jest do zrobienia bez problemu i wielkich kosztów, a jeżeli dobrze cię rozumiem to jest ona w miejscu taknkpada i wystarczyło by ją zakleić...
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: CBF z okolic Poznania

Postprzez Tiarus » Pt gru 14, 2012 8:47 am

Popieram Wojciecha - cm'on rysa?

Jako dziewczyna (czyli przynajmniej w teorii bardziej przewrażliwiona na punkcie rysek i zadrapań) też wybrałam moto, które ma... dziarę na baku.
To jest zdecydowanie mało ważna sprawa.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: CBF z okolic Poznania

Postprzez dzik » Pt gru 14, 2012 8:50 am

dopiero teraz doczytałem.
rysa? chłopaku, to pikuś :msn-wink:
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Następna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości