Felga przednia CBF600s ABS - przykra w skutkach weryfikacja

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Misiek » Pn sty 21, 2013 8:20 pm

zbyhu napisał(a):Powiem tak.

Jak się na forum zarejestruje człowiek, wejdzie do powitalni, przywita się ze wszystkimi, a następnie wejdzie do działu bazar, założy temat "szukam felgi", w którym napisze np. "wpadłem w wyrwę w asfalcie i uszkodziłem felgę, więc szukam używki" lub "miałem szlifa, moto uderzyło w krawężnik i pokrzywiłem felgę, więc szukam używki", to mu złego słowa nie powiem, a wręcz przeciwnie - chętnie poświęcę swój czas i przejrzę net, aby jakoś spróbować pomóc.

Ale jak wchodzi na forum jakiś trep z butami i rzuca w pierwszym poście "kupie felgę, info na priv", to od razu przed oczami widzę buraka, który w szopie klei rozbitka z Anglii, aby potem opchnąć go jakiemuś niedoświadczonemu człowiekowi, jako mało jeżdżoną igiełkę.

Masz rację, sprowadza się to być może tylko do kultury osobistej i moje wnioski są zbyt daleko idące. Ale niestety mam tak, że jak ktoś jest niekulturalny wobec mnie, to nie czuję się w obowiązku być kulturalnym wobec niego.

Z mojej strony koniec OT.


Zrozumiałem z tego tyle, że jeśli ktoś wymieni felgę dla siebie, to motocykl jest naprawiony profesjonalnie i wszystko jest ok, nawet mu pomożesz. Ale jeśli ktoś wymieni felgę, żeby zarobić na naprawie motocykla to jest oszustem, burakiem a taki motocykl to mina, ulep, składak z kilku itp, więc jak tylko będzie okazja utrudnisz mu sprzedaż obsmarowując motocykl i sprzedawcę od najgorszych. Dla mnie to czysta hipokryzja, być może też zazdrość.
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez rupert » Pn sty 21, 2013 8:48 pm

Misiek napisał(a):Zrozumiałem z tego tyle, że jeśli ktoś wymieni felgę dla siebie, to motocykl jest naprawiony profesjonalnie i wszystko jest ok, nawet mu pomożesz. Ale jeśli ktoś wymieni felgę, żeby zarobić na naprawie motocykla to jest oszustem, burakiem a taki motocykl to mina, ulep, składak z kilku itp, więc jak tylko będzie okazja utrudnisz mu sprzedaż obsmarowując motocykl i sprzedawcę od najgorszych. Dla mnie to czysta hipokryzja, być może też zazdrość.

Bo tak jest. Chyba, że znajdziesz handlarza, co w ofercie napisze: "motocykl sprawny, odbudowany, po wypadku, uszkodzenia lagów, felgi, pogięte półki..." i do tego załączy foty z przed naprawy. Znajdź coś w tym stylu, to każdy na forum odzyska wiarę w handlarzy.

A tak, to skończ tę krytykę skoro rzeczywistość jest inna. Cofają przebiegi, wciskają złomy, taka prawda i inna nie chce być. Handlarze mają w dupie, że ojciec może kupić dziecku, coś co je zabije.

Jak moją eFkę szukałem, to widziałem 4 dziuple składania motocykli to kupy. Nie ma tu hipokryzji, jest nasza polska ściema.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Polbaj » Pn sty 21, 2013 8:49 pm

Dziwne, że sam zainteresowany milczy. Gdyby miał czyste intencje pewnie by śledził wątek ( bo każdemu zależy na własnym sprzęcie i jego naprawie), i pewnie by się odezwał ......a może się jeszcze odezwie? Nie przesądzam w żadną ze stron.
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez raphi » Pn sty 21, 2013 8:50 pm

Misiek napisał(a):
zbyhu napisał(a):Powiem tak.

Jak się na forum zarejestruje człowiek, wejdzie do powitalni, przywita się ze wszystkimi, a następnie wejdzie do działu bazar, założy temat "szukam felgi", w którym napisze np. "wpadłem w wyrwę w asfalcie i uszkodziłem felgę, więc szukam używki" lub "miałem szlifa, moto uderzyło w krawężnik i pokrzywiłem felgę, więc szukam używki", to mu złego słowa nie powiem, a wręcz przeciwnie - chętnie poświęcę swój czas i przejrzę net, aby jakoś spróbować pomóc.

Ale jak wchodzi na forum jakiś trep z butami i rzuca w pierwszym poście "kupie felgę, info na priv", to od razu przed oczami widzę buraka, który w szopie klei rozbitka z Anglii, aby potem opchnąć go jakiemuś niedoświadczonemu człowiekowi, jako mało jeżdżoną igiełkę.

Masz rację, sprowadza się to być może tylko do kultury osobistej i moje wnioski są zbyt daleko idące. Ale niestety mam tak, że jak ktoś jest niekulturalny wobec mnie, to nie czuję się w obowiązku być kulturalnym wobec niego.

Z mojej strony koniec OT.


Zrozumiałem z tego tyle, że jeśli ktoś wymieni felgę dla siebie, to motocykl jest naprawiony profesjonalnie i wszystko jest ok, nawet mu pomożesz. Ale jeśli ktoś wymieni felgę, żeby zarobić na naprawie motocykla to jest oszustem, burakiem a taki motocykl to mina, ulep, składak z kilku itp, więc jak tylko będzie okazja utrudnisz mu sprzedaż obsmarowując motocykl i sprzedawcę od najgorszych. Dla mnie to czysta hipokryzja, być może też zazdrość.


Też handlujesz z ulepków?
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez zbyhu » Pn sty 21, 2013 8:58 pm

Misiek, czyżbyś handlował ulepkami zza granicy? :msn-wink:

Nic nie zrozumiałeś i widzę, że chyba nie ma sensu Ci tego tłumaczyć.
A ja swojego zdania też nie zmienię.

Aha, przeczytaj sobie definicję hipokryzji, bo coś nie za bardzo chyba to pojęcie rozumiesz.
Bo czym innym jest skleić gruza z kilku sprzętów i wciskać go innym jako pełnosprawny motocykl, a czym innym jest naprawić DLA SIEBIE swój własny motocykl ze świadomością, jakie miał uszkodzenia i potem z tą świadomością dalej go eksploatować. Na to drugie decydujesz się SAM i ŚWIADOMIE.

DOPISANE:
Raphi, ubiegłeś mnie ;).
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Misiek » Pn sty 21, 2013 9:30 pm

rupert napisał(a):Cofają przebiegi, wciskają złomy, taka prawda i inna nie chce być.


Krótko mówiąc robią wszystko, żeby klient dostał to co chce. Nie oszukujmy się, każdy z nas chce motocykl z małym przebiegiem, bezwypadkowy itp itd. Znajdź kupującego, co nie będzie kręcił nosem na 100 000km przebiegu lub wypadkową historię, mimo profesjonalnej naprawy. Wtedy handlarze odzyskają wiarę w kupujących.

zbyhu napisał(a):Nic nie zrozumiałeś i widzę, że chyba nie ma sensu Ci tego tłumaczyć.


Oczywiście, że nie ma sensu, bo nie bardzo trafiają do mnie dziwne teorie forumowych mądrali, co to więcej siedzą przy kompie niż przy motocyklu.
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Turos » Pn sty 21, 2013 9:39 pm

Misiek napisał(a):
rupert napisał(a):Cofają przebiegi, wciskają złomy, taka prawda i inna nie chce być.


Krótko mówiąc robią wszystko, żeby klient dostał to co chce. Nie oszukujmy się, każdy z nas chce motocykl z małym przebiegiem, bezwypadkowy itp itd. Znajdź kupującego, co nie będzie kręcił nosem na 100 000km przebiegu lub wypadkową historię, mimo profesjonalnej naprawy. Wtedy handlarze odzyskają wiarę w kupujących.

JA :D Mam 200tys km na liczniku. Rama prosta silnik zdrowy, bo to moto do nauki, więc wywrotki przewrotki były kalkulowane i kupiłem sprzęt poobijany ze wszystkich stron :) Chcesz zdjęcia licznika?
Także stał się cud handlarze odzyskują wiarę w kupujących? A nie sory, na odwrót jakby było to by stał się cud...
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7621
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez zbyhu » Pn sty 21, 2013 9:43 pm

Misiek napisał(a):
zbyhu napisał(a):Nic nie zrozumiałeś i widzę, że chyba nie ma sensu Ci tego tłumaczyć.


Oczywiście, że nie ma sensu, bo nie bardzo trafiają do mnie dziwne teorie forumowych mądrali, co to więcej siedzą przy kompie niż przy motocyklu.


Prawie 100 tyś.km w 5 lat, w zasadzie sam sobie serwisuję i naprawiam motocykl oraz motocykle w rodzinie (5 sztuk)... Sam diagnozowałem sobie wszelkie usterki, jak w warsztacie rozkładali ręce. Nie trafiłeś :).

No i do mnie z kolei nie trafiają argumenty w obronie nieuczciwych handlarzy.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Misiek » Pn sty 21, 2013 9:49 pm

5 sztuk? Sam naprawiasz? Widać, że handlarz. Chcesz wykończyć konkurencję takimi tanimi gadkami.

To tak apropo:
zbyhu napisał(a):Misiek, czyżbyś handlował ulepkami zza granicy? :msn-wink:
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez tajland » Pn sty 21, 2013 9:50 pm

Misiek tutaj masz przebiegi z zeszłego sezonu tych naszych "forumowych mądrali" co to tylko w klawiaturę klepią https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... 1hoZW1ObHc.
tajland
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości