Felga przednia CBF600s ABS - przykra w skutkach weryfikacja

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez zbyhu » Wt sty 22, 2013 8:00 pm

Jak jedna osoba mówi Ci, że jesteś koniem, to się śmiej. Jak mówi Ci to 10 osób, to się zastanów. Jak mówi Ci to 100 osób to kup sobie siodło.

Nie znajdziesz na tym forum człowieka, który będzie myślał tak jak Ty. No chyba, że będzie to inny handlarz. Tylko Tobie się wydaje, że koło jest okrągłe, a wszyscy widzą, że jest kwadratowe.
No, ale żyj sobie dalej w swojej odmiennej moralności. Może jak Ci ktoś strzeli plombę, bo zobaczy Twój perfekcyjny motocykl wystawiony na sprzedaż, to coś zrozumiesz.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez goramo » Wt sty 22, 2013 8:13 pm

Zajebiaszczy wątek :biggrin:

Od rana nie mogę się oderwać od tej dyskusji. :beer:


M-i-a-z-g-a! :lol:

:]
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Misiek » Wt sty 22, 2013 8:19 pm

zbyhu napisał(a):Może jak Ci ktoś strzeli plombę, bo zobaczy Twój perfekcyjny motocykl wystawiony na sprzedaż, to coś zrozumiesz.


:lol:

To, że ty sprzedajesz parchy za pół ceny, nie znaczy że każdy ma parcha. Mój motocykl jest idealny, to i go cenię odpowiednio. Ktoś sobie kupi i będzie zadowolony.
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez raphi » Wt sty 22, 2013 8:19 pm

Dono, odebrałeś mi jakiekolwiek argumenty. Postrzegam Cię jak gościa, który jedzie pod prąd i trąbi na wszystkich jadących z przeciwka. Wiesz, że daleko tak nie zajedziesz? W końcu trafisz z kimś czołówkę i jak z tego wyjdziesz to będziesz miał sporo czasu na przemyślenia.
Ja się z tematu wyłączam. Nie rozumiem Twojej argumentacji, nie pojmuję Twojej agresji do nas. Gdyby nie to, że jestem tu adminem to wrzuciłbym Cię do ignorowanych, ale muszę Cię pilnować, abyś ludziom tu nie sprzedawał "idealnych sprzętów jak nowe jako nowe". Jeśli zauważę, będę interweniował.
Ale przecież Ty nie powinieneś mieć z tym problemu skoro jesteś ze swoim handlowaniem krystalicznie czysty. I wszyscy będą zadowoleni. Amen.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Misiek » Wt sty 22, 2013 8:32 pm

W takim razie musisz przyjechać, i na żywo ocenić stan CBF-a. Wtedy będziesz mógł oceniać czy sprzedaję "idealny sprzęt jak nowy jako nowy" czy to jednak naprawdę przyzwoity motocykl. Zapraszam. A jeśli oceniasz po zdjęciach i tym co piszę i sprzedaję, no to o tobie tylko to świadczy. źle świadczy.
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez zbyhu » Wt sty 22, 2013 10:49 pm

Misiek napisał(a):
To, że ty sprzedajesz parchy za pół ceny, nie znaczy że każdy ma parcha.


Cycki opadają... :eek:
Wniosek jak u 3-latka.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Glub » Śr sty 23, 2013 6:54 am

Kickban?
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Turos » Śr sty 23, 2013 8:23 am

Misiek napisał(a):
zbyhu napisał(a):Odmalowana jest ładna i ma lakier, ale jest już po przygodzie i to nie jest to samo, co oryginał.


Wyjaśnij dlaczego? Bo dla mnie jest to samo. No chyba, że ktoś spi***rzy malowanie.



Ja ci powiem. Ponieważ taka felga po przygodzie po pierwsze może mieć bicie, a na pewno wystąpią zwiększone naprężenia lokalne, czy nawet lokalne przemieszczenia. Naprężenia mają to do siebie, że lubią się kumulować, także to miejsce będzie narażone na pękanie i dalsze zwiększanie naprężeń lokalnych I jak byś nie klepał to koło już kołem nie będzie. Te naprężenia można by zniwelować tylko wkładając taką felgę do pieca rozgrzać do temperatury, gdzie makrostruktura zaczęła by się zmieniać (rozrost ziarna) i wówczas następuje tzw "odpuszczanie" i naprężenia wywołane jakimś uderzeniem znikną. Cała obróbka cieplna może sprawić, że felga znów nie będzie okrągła, bo jak wiemy ze szkoły średniej metale zmieniają swój rozmiar pod wpływem zmian temperatury... także nie jest to takie proste. Dalej nie chce mi się opisywać ;) zapraszam do lektury książki z tematyki wytrzymałości, naprężeń i materiałoznawstwa.
Jestem inżynierem zaufaj mi :)

Ja nie mam nic do kupowania nowej felgi do moto, bo to może być sytuacja taka, że ktoś uderzył w krawężnik i felga jest kwadratowa i ktoś chce dalej bezpiecznie jeździć na okrągłej feldze. Niekoniecznie moto całe po przygodzie, ale trzeba napisać uczciwie, że taka sytuacja miała miejsce.

Ten post to tylko odpowiedź na pytanie Miska, że felga po przygodzie nigdy nie będzie taka sama jak ta, która wyszła z fabryki i że malowanie jej to tzw wisienka na torcie i ma charakter jedynie estetyczny.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez rupert » Śr sty 23, 2013 8:29 am

Nie wiem po co Miśku/Dono, czy jak tam inaczej, udzielasz się na tym forum, besztasz ludzi i szukasz zaczepki? Idź na to swoje super hiper, z zajebistymi ludźmi, forum Suzuki, czy inne (z calym szacunkiem dla forumowiczów Suzuki). Zresztą pewnie wszędzie robisz pod siebie i po zgrzytach zakładasz nowe konto.
Facet, nie wiem co masz w głowie, ale napewno nieporządek. Pomyśl, bo nikt tu Cię nie popiera. A nie jest to kwestia uprzedzeń, tylko Twojego zachowania.
Chciałem być uprzejmy, ale już mam Cię dość. Odpuść, wyloguj się na zawsze i zapomnij o nas. Tyle. Koniec.

ps. To jest retoryka, więc nie wysilaj się.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Tiarus » Śr sty 23, 2013 8:42 am

rupert napisał(a): Odpuść, wyloguj się na zawsze i zapomnij o nas. Tyle. Koniec.


To jak głos wołającego na puszczy!
Obraź się, obraź się, noo OBRAŹ SIĘ!!! :lol: :lol: :lol:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości