Felga przednia CBF600s ABS - przykra w skutkach weryfikacja

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez zbyhu » Wt sty 22, 2013 5:55 pm

Misiek napisał(a):Ale czym jest odpicowany po szlifie motocykl? Bo wg.mnie jeśli jest zrobiony porządnie, to jest to równoprawny motocykl z tym "z fabryki". Bo czy owiewka została pomalowana w fabryce w japonii czy u polskiego lakiernika to czym ona się różni - nadal jest na niej jakiś lakier i jest ładna. Jeśli ktoś krzywą felgę wymieni na prostą, to oba motocykle mają proste felgi - ten po naprawie i ten z fabryki, a więc i jadą tak samo.


Misiek napisał(a):
zbyhu napisał(a):Odmalowana jest ładna i ma lakier, ale jest już po przygodzie i to nie jest to samo, co oryginał.


Wyjaśnij dlaczego? Bo dla mnie jest to samo. No chyba, że ktoś spi***rzy malowanie.


Jeśli naprawdę wierzysz i uważasz, że to nie ma żadnego znaczenia, że motocykl jest odmalowany i ma zmienioną felgę, to dlaczego tego nie napiszesz w ogłoszeniu sprzedawanego motocykla?
W końcu to bez różnicy, motocykl jest równorzędny z tym z fabryki...

Zrób tak a będziesz miał swoje wyjaśnienie.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Misiek » Wt sty 22, 2013 6:07 pm

Przyjmuję więc, że nie masz żadnego sensownego, logicznego argumentu by odpowiedzieć na moje pytanie i udowodnić swoją tezę.
Odpowiadając na Twoje pytanie - bo mój motocykl nie miał wymienianej felgi i malowanej owiewki. Proste.
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Tiarus » Wt sty 22, 2013 7:07 pm

Misiek napisał(a):
Tiarus napisał(a):Nie obrażaj się za "te trzy motocykle" bo akurat "te trzy motocykle" i masę części na Pazzegro znalazłam - rzucasz mi wyzwanie, żebym znalazła trzydzieści i trzy? :naughty:

To chyba mnie z kimś mylisz, bo nigdy żadnej części w serwisie pazzegro nie wystawiałem, a co dopiero masę. Szukaj, nie znajdziesz.


Rozumiem, że mogę Cię z kimś mylić, ale wyłącznie z kimś, kto ma ten sam numer telefonu - zgłoś do operatora, bo może płacisz nie swoje rachunki. :lamo:
Ew. popraw mnie jeśli się mylę - bo numer kontatowy w Twoim poście jest łudząco podobny do numeru telefonu na tej aukcji czyli tego usera, który sprzedaje masę części i kupuję multum chemii - czyli zdaje się prowadzić warsztat.


Tak się zastanawiam - te 28 aukcji to naprawdę "nigdy" i "żadnej części"?
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Misiek » Wt sty 22, 2013 7:24 pm

Tiarus napisał(a):Rozumiem, że mogę Cię z kimś mylić, ale wyłącznie z kimś, kto ma ten sam numer telefonu - zgłoś do operatora, bo może płacisz nie swoje rachunki. :lamo:
Ew. popraw mnie jeśli się mylę - bo numer kontatowy w Twoim poście jest łudząco podobny do numeru telefonu na tej aukcji czyli tego usera, który sprzedaje masę części i kupuję multum chemii - czyli zdaje się prowadzić warsztat.


Tak się zastanawiam - te 28 aukcji to naprawdę "nigdy" i "żadnej części"?


Nie widzę nigdzie moich części w serwisie pazzegro ani też linka do niego.
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez zbyhu » Wt sty 22, 2013 7:28 pm

Misiek napisał(a):Przyjmuję więc, że nie masz żadnego sensownego, logicznego argumentu by odpowiedzieć na moje pytanie i udowodnić swoją tezę.
Odpowiadając na Twoje pytanie - bo mój motocykl nie miał wymienianej felgi i malowanej owiewki. Proste.


Nie, nie. To Ty nie masz żadnego argumentu na potwierdzenie swojej tezy.

A ja mam takie, że natknąłem się w swoim życiu na minę. Kupiłem ją za 15 tyś.zł. Była cała odmalowana, poza tym jeździła bez zarzutu. Po niecałym roku sprzedałem ją, uczciwie pisząc, co się o motocyklu dowiedziałem. Bujałem się trzy miesiące, obniżając cenę. Dostałem za nią w końcu 9800zł.
To jest ta subtelna różnica. Nikt nie chce odmalowanego, naprawianego za cenę bezwypadkowego. Każdy chce fabryczne, zdrowe moto. Tego nie trzeba nikomu tłumaczyć, poza handlarzem, który próbuje sobie poprawić nastrój, twierdząc, że sprzedaje równoprawne fabrycznym, naprawiane motocykle, nie informując kupujących rzetelnie o tym, co motocykl przeszedł. A to jest zwykłe oszustwo i naciąganie.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Misiek » Wt sty 22, 2013 7:31 pm

zbyhu napisał(a):natknąłem się w swoim życiu na minę. Kupiłem ją za 15 tyś.zł. Była cała odmalowana, poza tym jeździła bez zarzutu.


Gdzie tu mina, skoro jeździła bez zarzutu?
Nadal nie dajesz mi żadnych argumentów, więc nadal twierdzę, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Byle by tylko więcej napisać.
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez zbyhu » Wt sty 22, 2013 7:43 pm

Skoro tego nie rozumiesz, to dyskusja z Tobą nie ma sensu.
Choć myślę, że rozumiesz doskonale, broniąc się rękami i nogami przed łatką handlarza. A tym właśnie jesteś: handlarzem. Cały Twój biznes opiera się na przemilczaniu prawdy, więc naturalne, że nigdy nie przyznasz mi racji i będziesz twierdził, że koło jest kwadratem.
Na szczęście na tym forum nikomu już oczu nie zmydlisz.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Tiarus » Wt sty 22, 2013 7:44 pm

Misiek napisał(a): Nie widzę nigdzie moich części w serwisie pazzegro ani też linka do niego.


Rozumiem, że nie wiesz ani czym jest Pazzegro, ani czym jest Alledrogo Obrazek

Tylko wiesz, jak by to powiedzieć. Nie zmienia to ani kropki z tego co napisałam.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez wojciechu15 » Wt sty 22, 2013 7:47 pm

Misiek napisał(a):
zbyhu napisał(a):natknąłem się w swoim życiu na minę. Kupiłem ją za 15 tyś.zł. Była cała odmalowana, poza tym jeździła bez zarzutu.


Gdzie tu mina, skoro jeździła bez zarzutu?
Nadal nie dajesz mi żadnych argumentów, więc nadal twierdzę, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Byle by tylko więcej napisać.



Mina tutaj to niepoinformowanie o stanie faktycznym. Zrozum, nie chodzi o to, że motocykl jest wadliwy tylko o to, że stan opisywany nie jest równy stanowi faktycznemu - to nic, że motocykl jeździ jak nowy i wygląda jak nowy skoro taki nie jest - ludzie chcą bezwypadkowego i za taki są gotowi zapłacić, ale to nie znaczy wcale, że można im wcisnąć "jak nowy" jako nowy.

Żebyś zrozumiał o co chodzi zbyhowi (przynajmniej tak myśle, że o to chodzi) to porównam to do bluzy - to, że moja czarna bluza made in china jest lepsza od oryginalnej adidasa, nie oznacza, że sprzedawanie jej za 200zł z podrobionym znaczkiem nie jest oszustwem.
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Misiek » Wt sty 22, 2013 7:52 pm

I o to właśnie się rozchodzi, że dla mnie koło jest okrągłe, a wg. ciebie kwadratowe, a tobie wydaje się że masz rację. Do XVI w. ludzie też twierdzili, że słońce krąży wokół ziemi, a nieliczni którzy twierdzili inaczej i mieli rację, byli "banowani".
Nie jestem handlarzem i nikomu nic nie zamierzam mydlić. Moje motocykle zawsze są perfekcyjne, czasami mam kontakt z kupcami i zawsze są zadowoleni. A ty nie masz pojęcia kim jestem i czym się zajmuję.
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości