Felga przednia CBF600s ABS - przykra w skutkach weryfikacja

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Tiarus » Wt sty 22, 2013 12:45 pm

"Misiu" - za pozwoleniem:

Misiek napisał(a): Tiarus, łataniem to się zajmuje np. taki raphi, który bez żadnej wiedzy, z chińskimi kluczami pcha się do motocykla. Jeśli już, to ja naprawiam motocykle.

Nie "Taki Raphi", ale akurat Zbyhu wspominał, że opiekuje się technicznie motocyklami w Rodzinie.
Chyba nie widzę tu problemu, bo utrzymanie motocykla który jest w eksploatacji, a naprawa (łatanie, klejenie > jeśli taką terminologię wolisz), to dwie różne sprawy..
Tak mi się zdaje przynajmniej.


Misiek napisał(a):raphi, dono dostał bana za to, że miał inne zdanie niż "wszechwiedzący" admini na tym forum. A że miał rację, to został zbanowany, bo podważał wszechwiedzę adminów.

A Dono niestety.. nie wyrażał się kulturalnie - nie wierzysz, sprawdź sam.
W kwestii posiadania "odmiennego zdania niż wszechwiedzący admini" polecam pierwsze zdanie tego posta.

Nie obrażaj się za "te trzy motocykle" bo akurat "te trzy motocykle" i masę części na Pazzegro znalazłam - rzucasz mi wyzwanie, żebym znalazła trzydzieści i trzy? :naughty:


BTW.
Zauwazyłeś może to zdanie?
Tiarus napisał(a):Nie kwestionuję, że możesz być miłośnikiem i naprawiasz oraz sprzedajesz motocykle z powołania,




-- edyta --
Zdaje się, że to Twoje konto, oraz Felga DID (..)Wbrew pozorom w miarę prosta. (chwyciłeś mnie za serce tym opisem :naughty: :thumbup: :lol: )
Ostatnio edytowano Wt sty 22, 2013 1:09 pm przez Tiarus, łącznie edytowano 2 razy
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Tiarus » Wt sty 22, 2013 12:46 pm

Misiek napisał(a): Więc ameryki nie odkryłeś, znajdując stare ogłoszenia.


O! Dam Ci jeszcze jeden "argument" do ręki - poziom argumentacji: "a u was murzynów biją", to może Ci się spodoba.

"odkryłaś" :naughty: :naughty: :smoke:

(CZAS START!)
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Arti » Wt sty 22, 2013 4:35 pm

Taka dyskusja. :clap:

Obrazek
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez zbyhu » Wt sty 22, 2013 4:50 pm

Dobrze, wszystko zostało już napisane.
Swoją drogą naprawdę niezłe śledztwo Tiaruś :cool: :notworthy:

Misiek, widzę, że tym razem (poza jednym wyjątkiem) starasz się trzymać poziom swoich wypowiedzi i nie obrażać rozmówców, tak jak to było pod ksywką "Dono", więc ja nie mam zamiaru Cię prześladować.
Jednakże nie zgadzam się i nigdy nie zgodzę z tym, że wciskanie nieświadomym ludziom odpicowanych po szlifie motocykli jest "OK", bo "ludzie chcą być oszukiwani". Jeśli będziesz bronił tego stanowiska, to będzie dochodziło między nami do nieporozumień.
Nie odkryłeś Ameryki, ludzie są naiwni. Ale od każdego człowieka z osobna zależy, czy ten fakt wykorzysta przeciwko innej osobie dla swojej korzyści. A ja jak długo będę widział, że ktoś żeruje na cudzej nieświadomości, tak długo będę starał się temu przeciwdziałać w ramach swoich możliwości.

Także proszę tylko o merytoryczną dyskusję, nawet gdy mamy całkiem odwrotne zdanie na dany temat, a jakoś damy radę bez niepotrzebnych spięć.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7394
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez fantomas86 » Wt sty 22, 2013 5:21 pm

Arti napisał(a):Taka dyskusja. :clap:

Obrazek




Właśnie miałem to napisać jak w telenoweli :clap: zmarły przed laty DONO okazuje się synem ralphiego i zbyha ale powrócił pod postacią miśka zeby zabrać ich majątek masakra piszcie cos bo czekam na następny odcinek:P a koleżanka Tiarus jeszcze podsyca ten wątek podwójnej tożsamości :thumbup: piękne

Czekam prawie jak na następny sezon Sons of Anarchy :cheers:
Avatar użytkownika
fantomas86
Znawca
 
Posty: 401
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 1:21 pm
Lokalizacja: Wadowice
Wiek: 37
Imię: Szymon
Motocykl: Transalp xl 700 2008
W siodle: <100 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez zbyhu » Wt sty 22, 2013 5:27 pm

Tylko nie moim synem! ;) :shifty:
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7394
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez fantomas86 » Wt sty 22, 2013 5:31 pm

No wszyscy tak mysla ale tak na prawdę dodo jest synem Don dona albo Don diega :bag:
Avatar użytkownika
fantomas86
Znawca
 
Posty: 401
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 1:21 pm
Lokalizacja: Wadowice
Wiek: 37
Imię: Szymon
Motocykl: Transalp xl 700 2008
W siodle: <100 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Misiek » Wt sty 22, 2013 5:32 pm

Tiarus napisał(a):
Nie obrażaj się za "te trzy motocykle" bo akurat "te trzy motocykle" i masę części na Pazzegro znalazłam - rzucasz mi wyzwanie, żebym znalazła trzydzieści i trzy? :naughty:


To chyba mnie z kimś mylisz, bo nigdy żadnej części w serwisie pazzegro nie wystawiałem, a co dopiero masę. Szukaj, nie znajdziesz.


-- edyta --
Zdaje się, że to Twoje konto, oraz Felga DID (..)Wbrew pozorom w miarę prosta. (chwyciłeś mnie za serce tym opisem :naughty: :thumbup: :lol: )


Nie bardzo rozumiem, co się czepiasz opisu. Felga była uszkodzona, ktoś ją bez pojęcia pospawał. Jak kupiłem moto, to wymieniłem na nową, a tą sprzedaję za grosze - może komuś się przyda. W miarę prosta - jeździć się da. Jakiś czas na niej jeździłem, zanim przyszła nowa. Koła się kręciły, motocykl skręcał. Ale widać że chcesz się poprostu przyczepić.

Ok, pomyliłem raphi ze zbyhem.

zbyhu napisał(a):Jednakże nie zgadzam się i nigdy nie zgodzę z tym, że wciskanie nieświadomym ludziom odpicowanych po szlifie motocykli jest "OK", bo "ludzie chcą być oszukiwani". Jeśli będziesz bronił tego stanowiska, to będzie dochodziło między nami do nieporozumień.


Ale czym jest odpicowany po szlifie motocykl? Bo wg.mnie jeśli jest zrobiony porządnie, to jest to równoprawny motocykl z tym "z fabryki". Bo czy owiewka została pomalowana w fabryce w japonii czy u polskiego lakiernika to czym ona się różni - nadal jest na niej jakiś lakier i jest ładna. Jeśli ktoś krzywą felgę wymieni na prostą, to oba motocykle mają proste felgi - ten po naprawie i ten z fabryki, a więc i jadą tak samo. Dobrym przykładem jest moja felga, o której mowa powyżej. W motocyklach enduro często zdarzają się skrzywienia felg, to normalne że się wymienia obręcze. W nowych KTM bardzo często pękają oryginalne felgi i prawie wszyscy prędzej czy później zmieniają je na akcesoryjne takasago. Nikt nie robi problemów, problemy są tylko na forum cbf-a pod tym względem.
Kręcenie liczników to oczywiście oszustwo, ale naprawa motocykla to naprawa motocykla, a nie wciskanie miny.

raphi napisał(a):Misiek / Dono, chłopie, czy Ty naprawdę nie dostrzegasz różnicy w tym co i jak piszesz pod moim (naszym) adresem i to, co my piszemy pod Twoim? Naprawdę uważasz, że jesteś ok, a my nie? Naprawdę uważasz, że jestem debilem z mózgiem 15 latka, który bawi się w "naprawianie" motocykla chińskimi zabawkami i uwziął się na Ciebie i na cały świat bo jestem taki tępy? Jesteś przekonany, że ja jestem tu po to, by tępić każdego kto ma inne zdanie niż ja? Dono, Misiek, czy jak tam się nazywasz - odpowiedz mi na to pytanie bo za chwilę stracę wiarę w ludzi. Powiedz mi też, skoro jest tu tak beznadziejnie i ja jestem takim prostakiem, który nie może się wstrzelić w Twoją inteligencję, dlaczego tu w ogóle jesteś? Chcesz komuś coś udowodnić? Chcesz sobie coś udowodnić? Masz w tym jakiś cel? Wyjaśnij mi proszę bo naprawdę ciężko mi się wstrzelić w Twoje rozumowanie i wprost uwierzyć nie mogę że nie masz w tym jakiegoś konkretnego, upatrzonego celu.

Dono był JEDYNĄ osobą która tutaj od kilku lat dostała bana. Była jeszcze jedna koleżanka, której konto usunęliśmy na jej życzenie i kilka w ogóle nieaktywnych osób, które poprosiły o skasowanie kont po zmianie motocykli - w całej historii życia forum. Ja naprawdę nie umiem złapać Twojego motywu działania, a bardzo chciałbym.


Uważam jedynie, że bezpodstawnie negatywnie oceniacie każdego, kto naprawia motocykle i w ogóle samą naprawę po jakimś tam upadku. Na forum się zarejestrowałem ot tak, bo mam cbf-a (którego chcę jednak sprzedać), chyba z tych samych powodów co każdy. Miałem się powstrzymać od dyskusji na takie właśnie tematy, ale uj mnie strzela, jak widzę, że gość chce kupić felgę a tu mu zaraz ktoś z miną znawcy wytyka, że robi ulepa na handel, nie znając tak naprawdę w ogóle sytuacji, gościa, motocykla. Komentarze typu ulep, mina, ojciec kupi dziecku śmierć na kółkach... takich motocykli jest może kilka procent, a wy stosujecie je do prawie każdego, nie mając ku temu żadnych uzasadnionych podstaw. To mnie właśnie denerwuje i od czasu do czasu chcę pokazać ludziom, w jakim błędzie są. No ale do błędów trudno się przyznać.
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez zbyhu » Wt sty 22, 2013 5:39 pm

Odmalowana jest ładna i ma lakier, ale jest już po przygodzie i to nie jest to samo, co oryginał.
Jeśli handlarz napisze, że motocykl po szlifie, odmalowane to to i tamto, to spoko, nie ma problemu, nikt nie będzie marnował czasu jadąc w nieświadomości po coś, czego nie chce kupić. Bo jak się zdecyduje jechać, to po odmalowany motocykl po szlifie i wtedy pretensji do nikogo mieć nie powinien.

I to jest ta drobna różnica. I Ty ją doskonale rozumiesz, bo inaczej nie czułbyś się obrażony, gdy ktoś nazywa Cię handlarzem. Sam doskonale wiesz, że to co robią handlarze nie jest w porządku, dlatego Ciebie takie miano obraża. A że bronisz ich jak niepodległości, to tylko nasuwa wniosek, że robisz dokładnie to samo - nie informujesz, jakie uszkodzenia miał motocykl i jakie naprawy przeprowadziłeś.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7394
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Felga przednia CBF600s ABS

Postprzez Misiek » Wt sty 22, 2013 5:52 pm

zbyhu napisał(a):Odmalowana jest ładna i ma lakier, ale jest już po przygodzie i to nie jest to samo, co oryginał.


Wyjaśnij dlaczego? Bo dla mnie jest to samo. No chyba, że ktoś spi***rzy malowanie.

Jeśli handlarz napisze, że motocykl po szlifie, odmalowane to to i tamto, to spoko, nie ma problemu, nikt nie będzie marnował czasu jadąc w nieświadomości po coś, czego nie chce kupić. Bo jak się zdecyduje jechać, to po odmalowany motocykl po szlifie i wtedy pretensji do nikogo mieć nie powinien.

I to jest ta drobna różnica. I Ty ją doskonale rozumiesz, bo inaczej nie czułbyś się obrażony, gdy ktoś nazywa Cię handlarzem. Sam doskonale wiesz, że to co robią handlarze nie jest w porządku, dlatego Ciebie takie miano obraża.


Dokładnie tak jak piszesz. Są handlarze-kowale i uczciwi handlarze. Niektórzy tutaj jednak wrzucają ich wszystkich do jednego worka. Zdarzają się tacy co przesadzają w kombinacjach np.spawanie ram, ale czy każdy niemiec to ss-man?
Nie raz kupowałem motocykl czy samochód, nie raz nie zgadzał się z opisem. Czasami ktoś nie był świadom pewnych rzeczy, czasami świadomie ukrył pewne wady. Z tym, że nie było reguły czy był to handlarz czy prywatny sprzedawca.
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości