[CBF500] Proszę o ocenę

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez zbyhu » N lut 03, 2013 9:29 am

Ta też raczej kręcona. Mnie lagi zaczęły obłazić z farby po 70kkm. A półkę mam w lepszym stanie, choć kluczyków mam cały pęczek. Silnik też mocno zmatowiony... No, ale to Anglik, a te zwykle są takie strupieszałe, pordzewiałe.
Na mój gust szkoda jechać z Warszawy do Rzeszowa.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » N lut 03, 2013 9:39 am

Szlag mnie trafi! Czytam, oglądam, staram się jakoś zgłębić temat CBF żeby nie kupić śmiecia i nie widzę połowy tego co Wy zauważacie tylko na zdjęciach.
Chyba nie ma idealnej używki, ale grunt to znaleźć najmniej zdewastowaną sztukę.
Muszę szukać dalej. Odezwę się po oględzinach w MotoSky. Może nastąpi jakiś progres w moich poszukiwaniach.
Soya
 

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez rupert » N lut 03, 2013 9:51 am

Tłumik przeszlifowany, zacieki na silniku, urwana nóżka silnika pod koszem sprzęgła, golenie jakoś dziwnie wyglądają, nalepka na błotniku (ABS?). Zdjęcia fatalne

Chcesz jechać na białe niedźwiedzie oglądać jedno moto? :blink:

Odradzam samotne wycieczki. Każdemu towarzystwo będzie pomocne.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez klemens » N lut 03, 2013 9:57 am

Moim zdaniem, na oględziny ww sprzętów nie warto nawet wydać złotówki na autobus (sorry, nie wiem ile kosztuje autobus i wolę nie wiedzieć). Wymęczone do bólu, powycierane butami boki, sparciałe tłumiki, kluczyki wytarte papierem ściernym, moto pomalowane na srebrno a rogi czarne...Moje moto ma 30kkm i można je (po wymianie opon na nowe) postawić w salonie jako nówkę. Też proponuję unikać komisów.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » N lut 03, 2013 10:08 am

http://otomoto.pl/honda-cbf-500-b-ladna ... 17465.html to kolejna mieszkanka Rzeszowa.
Jak mogę spr. sprowadzone moto.? Jest jakiś ogólny rejestr?
Soya
 

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez zbyhu » N lut 03, 2013 10:17 am

Ta wygląda znośnie... Z Włoch, więc rdzy nie powinno na niej być, ale za to tam sezon trwa cały rok, może teoretycznie mieć sporo przejechane. Ale te silniki są b. trwałe, Turos ma ponad 200kkm na szafie swojej 500tki.
Kolektory raczej ma odmalowane, więc trzeba się przyjrzeć, jak głęboką kurację odmładzającą przeszła.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez rupert » N lut 03, 2013 10:29 am

Ładna.

Koleżanko, szukaj gdzieś w okolicy, coś poleconego i możliwego do sprawdzenia. Nie jedź za daleko, bo kupisz choćby dlatego, że szkoda z takiej podróży wracać z niczym. Proponuję uspokoić poszukiwania
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » N lut 03, 2013 10:34 am

Dokładnie! Dlatego wiążę spore nadzieje z motocyklem, który jutro mam zamiar spr. Co ja poradzę, że tyle fajnych motocykli sprzedawanych jest w Rzeszowie :/
OK. jutro zobaczę co z tym wydechem, bo trochę mnie martwi jego wygląd
no i tylna tarcza hamulcowa...
Soya
 

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Turos » N lut 03, 2013 10:56 am

Koleś z okolic Grójca wystawia co jakiś czas za 4k-5k pln cbf500 po kurierce sprowadzone z Anglii, w różnym stanie, ale można sobie je sprawdzić po VIN, że do końca wszystko było robione w nich co trzeba. Reszta to kosmetyka, bo wiadomo jak to jest na kurierce.
Szaf nie kręci, jak przywozi tak sprzedaje, i co ciekawe przywozi je zblokowane, że więcej niż 5tys obr/min motocykl nie osiąga, na miejscu zdejmuje jakąś gumę i moto pracuje normalnie :) także wychodzi, że moto nie były nigdy pałowane, bo nie dało rady ;)
co do kolektorów to niestety w 500 są z jakiejś rdzewiejącej stali i czarne. Także, jak ktoś to pomalował to bez różnicy, aby nie były dziurawe i nie było przedmuchów na łączeniu kolektor-silnik.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7621
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez trampek » N lut 03, 2013 5:30 pm

W dość często powtarzającej się opinii, motocykle z Rzeszowa i generalnie woj. Podkarpackiego to ulepki, szroty i generalnie armagedon. Oglądałem tam dwa motocykle (całe szczęście będąc przejazdem w delegacji) i zgodność towaru z opisem po oględzinach jest żadna. Raczej sobie odpuść tamten rejon kraju. Z tego co mi lokalesi mówili, zdecydowana większość towaru stamtąd idzie dalej na wschód. Tak trochę jak my do Niemiec po sprzęty, to oni do nas ;) Trochę to uproszczenie, ale w każdej bajce trochę prawdy zawsze jest. Powodzenia w poszukiwaniach i pamiętaj, że do ulepków na drugi koniec Polski jeździć nie warto. A im niższa cena, tym większa podejrzliwość. Tym bardziej, że jak widzę budżet masz raczej z tych niezbyt rozpasanych. Lepiej kupić coś nawet parę złotych droższego a na miejscu. W razie czego problemów z gwarancją potem nie ma. Możesz sprawdzić czy nie ma czegoś np. u motorakowski.pl. Ja tam kupiłem moto, miałem jeden problem techniczny, który naprawili mi za darmo PO ROKU ! Czym wprawili mnie w lekkie osłupienie ;) Jestem więcej niż pewny, że moto ma skręconą szafę, bo trochę trudno mi uwierzyć w to, że dziwnym trafem 90% motocykli u nich niezależnie od rocznika ma ok 30 tyś przebiegu. Ale przejeździłem już dwa sezony, nie mam powodów do narzekań, wszystko działa. Przed zimą nawet go rozbebeszyłem do gołej ramy, torchę z drżącym sercem czy nie zobaczę jakichś bonusowych spawów, ale wygląda ok. Nie są tani, nie wiem czy kupiłbym u nich drugie moto, ale na to co kupiłem narzekać nie mogę.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości