[CBF500] Proszę o ocenę

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » N lut 03, 2013 6:07 pm

świetnie. Generalnie wszystko nie tak... chyba nie ma w POL miejsca, które można polecić, mam tu na myśli np komis. Jedyne co mogę zrobić to, szukać, spr. i mieć nadzieje... Nie kupie ideału. Mam tego świadomość. Biorę pod uwagę również to, że będzie to mój pierwszy motocykl... nie ma sensu ładować grubej kasy w sprzęt, który z racji braku doświadczenia będę nieźle męczyć.
Pojęcia nie mam jak się za to zabrać. Do tej pory spr. zaledwie 3 motocykle. Obym się wyrobiła z kupnem, bo jak tak dalej pójdzie albo nie wyrobię się przed końcem sezonu albo emocje mnie poniosą i kupię co się trafi, a potem będę płakać :/
Jutro zabieram na oględziny mechanika. Mam nadzieję, że będzie pomocny...
Soya
 

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Postman » N lut 03, 2013 6:09 pm

Mechanik tylko z Tobą pojedzie, żeby obejrzeć i osłuchać, czy też zrobi coś więcej i przejedzie się motocyklem - sprawdzając przy tym sporo więcej?

Nie wiem jaki jest koszt ogledzin mechanika na miejscu, ale ja szukając, umawiałem się z komisem, że dostarczają moto na swój koszt do ASO. Lepsza chyba jest taka opcja, jeśli ma sprawdzać stojące moto.
Avatar użytkownika
Postman
Użytkownik
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt sty 15, 2013 2:35 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 40
Motocykl: wkrótce CBF 600
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » N lut 03, 2013 6:22 pm

Ma się przejechać. Nie pytałam o możliwość dostarczenia do ASO. Zobaczę co powie mechanik. W razie czego jest opcja ASO...
Soya
 

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Postman » N lut 03, 2013 6:33 pm

Soya napisał(a):Ma się przejechać. Nie pytałam o możliwość dostarczenia do ASO. Zobaczę co powie mechanik. W razie czego jest opcja ASO...


sprawdź PW. wysłałem Ci małe pytanko :)
Avatar użytkownika
Postman
Użytkownik
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt sty 15, 2013 2:35 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 40
Motocykl: wkrótce CBF 600
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez raphi » N lut 03, 2013 7:01 pm

Soya napisał(a):świetnie. Generalnie wszystko nie tak... chyba nie ma w POL miejsca, które można polecić, mam tu na myśli np komis. Jedyne co mogę zrobić to, szukać, spr. i mieć nadzieje... Nie kupie ideału. Mam tego świadomość. Biorę pod uwagę również to, że będzie to mój pierwszy motocykl... nie ma sensu ładować grubej kasy w sprzęt, który z racji braku doświadczenia będę nieźle męczyć.
Pojęcia nie mam jak się za to zabrać. Do tej pory spr. zaledwie 3 motocykle. Obym się wyrobiła z kupnem, bo jak tak dalej pójdzie albo nie wyrobię się przed końcem sezonu albo emocje mnie poniosą i kupię co się trafi, a potem będę płakać :/
Jutro zabieram na oględziny mechanika. Mam nadzieję, że będzie pomocny...

Pisałem wielokrotnie, że Krakowski mototop ma zawsze sprawdzone, zdrowe sprzęty - ale za odpowiednio zaporową cenę. Z drugiej strony kupujemy motocykl pewny i z gwarancją. I podkreslam po raz kolejny - to nie jest reklama! Nic z tego nie mam, ale ilekroć tam jestem to zawsze motocykle wyglądają tam na godne zaufania. Obecnie nie mają jednak zbyt dużego wyboru. Chyba nie chcą blokować gotówki poza sezonem.
Zapewne na wiosnę pojawią się jakieś 600tki, a może i 500tka. Jeszcze niedawno mieli perfekcyjną CB500. Wstawiałem gdzieś kiedyś linka. Widziałem ją też na żywo - wiekowy, ale jak NOWY motocykl. Ale cena była też z tego co pamiętam równa dycha (za CB500 z 98 roku!).

--edit--
O tutaj jest post: viewtopic.php?f=37&t=1342&hilit=cb500#p32040
A tutaj link do motocykla (sprzedany): http://www.moto-top.pl/motocykle/honda-cb-500,483.html

Te co pokazujesz, a przynajmniej pierwsze 2 to IMO mocno dojechane sprzęty po ciężkim życiu u boku kurierów. A 18000 przebiegu to już kpina rzeszowskich "Handlarzy".

Powodzenia!

Aha, kupowanie w zimie ma jedną zasadniczą wadę - przez większość czasu jest kompletnie ciemno! Więc jeśli jedziesz gdzieś to albo do 16:00, albo w własnym agregatem i halogenem :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » N lut 03, 2013 7:07 pm

nie znam się to się wypowiem... Dycha za taki rocznik? hmmm Szkoda, że do Krakowa mi nie po drodze, choć miasto darzę sentymentem :) Zobaczę co wyjdzie po oględzinach CBF'ki którą znalazła. Zapewne będę Was dalej męczyć pytaniami... Sorry, ale to mój pierwszy taki zakup więc potrzebuję takich konsultacji.
Soya
 

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez raphi » N lut 03, 2013 7:09 pm

Soya napisał(a):nie znam się to się wypowiem... Dycha za taki rocznik? hmmm Szkoda, że do Krakowa mi nie po drodze, choć miasto darzę sentymentem :) Zobaczę co wyjdzie po oględzinach CBF'ki którą znalazła. Zapewne będę Was dalej męczyć pytaniami... Sorry, ale to mój pierwszy taki zakup więc potrzebuję takich konsultacji.

To był prawie nieużywany motocykl, więc cena wydawała się być atrakcyjna!
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » N lut 03, 2013 7:13 pm

"To był prawie nieużywany motocykl, więc cena wydawała się być atrakcyjna!"
prawie nieużywany 98? wątpię, ale może był fajnie doposażony i cena adekwatna. Ciężko o CBF. myślałam, że to motocykle na tyle dobre i sprawdzone, że łatwiej będzie coś znaleźć. Dopiero zaczynam się rozglądać, a już mam dosyć..
Soya
 

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez aferko » N lut 03, 2013 9:51 pm

Pierwsza oferta CBF 500 się kompletnie nie kalkuluje, zbyt wysoka cena do stanu pojazdu i szczerze nie polecałbym kupować od jakiś firm sprowadzających, bo masz pewność, że kręcony licznik (inna sprawa jak masz znajomego co się bawi w sprowadzanie, tak jak np. mi udało się w pięknej cenie z Francji moją czarną perełkę sprowadzić ;). Druga oferta nie jest najgorsza, ale samo miejsce w którym użytkowano motor mnie odstrasza - znajomy horneta kupił z 2005r. i po rozebraniu wyglądał jakby rok w akwarium z rybkami pływał..
aferko
Użytkownik
 
Posty: 50
Dołączył(a): So maja 28, 2011 9:20 am
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Wiek: 32
Imię: Grzesiek
Motocykl: cbf 500 07'
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » N lut 03, 2013 9:59 pm

Licznik zazwyczaj jest kręcony... Myślisz, że cena za CBF 500 (MotoSky) 8000 byłaby adekwatna? Jeśli motocykl okaże się sprawny, a z zewnątrz hmm taki jak na zdjęciach warto inwestować?
Soya
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości