[CBF500] Proszę o ocenę

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez godsend » N lut 03, 2013 10:12 pm

Soya napisał(a): Dopiero zaczynam się rozglądać, a już mam dosyć..


Widzę, że intensywnie poszukujesz sprzęta. :)
Jedź do Motosky oblukaj i przejedź się - śniegu nie ma. Zobaczysz co i jak. To jedyna właściwa opcja.
Generalnie moto zawsze wygląda nieco gorzej w realu niż na zdjęciach. Nigdy nie sugerowałem się zdjeciami, zawsze są jakieś cienie, kwestia oświetlenia i tego co ktoś chce pokazać, a co ukryć robiąc zdjecie. Ocena na podstawie zdjęcia ma sens, kiedy ktoś już widział moto w realu i coś może o nim powiedzieć. W większości przypadków spotkasz się z odpowiedziami typu "ulep", "malowany zbiornik", "inny odcień" itp., itd.
Ostatnio edytowano N lut 03, 2013 10:19 pm przez godsend, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
godsend
Użytkownik
 
Posty: 36
Dołączył(a): N gru 02, 2012 6:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adam
Motocykl: CBF600N '08
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » N lut 03, 2013 10:19 pm

jak desperatka bronię motocykla którego nie widziałam... ok dam znać jutro jak wrażenia z oględzin.
Soya
 

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez raphi » N lut 03, 2013 10:22 pm

Soya napisał(a):jak desperatka bronię motocykla którego nie widziałam...

No właśnie :smoke:
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez MisiekK » Pn lut 04, 2013 7:23 am

raphi napisał(a): Pisałem wielokrotnie, że Krakowski mototop ma zawsze sprawdzone, zdrowe sprzęty - ale za odpowiednio zaporową cenę. Z drugiej strony kupujemy motocykl pewny i z gwarancją. I podkreslam po raz kolejny - to nie jest reklama! Nic z tego nie mam, ale ilekroć tam jestem to zawsze motocykle wyglądają tam na godne zaufania.

Potwierdzam tę opinię. Ja kupiłem swoją Lokomotywę w marcu ub. roku właśnie u nich. Fakt, była trochę droższa niż inne ogłoszenia na rynku, ale jako że technicznie jestem cienki w uszach to wolałem dać nieco więcej za sprawdzony sprzęt. Odpukać - dotąd oprócz lania paliwa i wymiany oleju z filtrem nie poniosłem dodatkowych kosztów.
Maszyna bardzo fajnie przejeździła ze mną I sezon. Dodatkowo jako świeżak i to lekko nadostrożny miałem tysiące pytań. Wiesz, na początku każdy nieznany dotąd dźwięk czy zgrzytnięcie przywoływał pytanie czy się sprzęt już rozlatuje czy też tak ma być. Pan Adam z wielką cierpliwością znosił moje dopytywania.
Także potwierdzam, Mototop jak dla mnie (a jestem raczej upierdliwym klientem) jest naprawdę OK.
Avatar użytkownika
MisiekK
Fanatyk
 
Posty: 2400
Dołączył(a): N maja 06, 2012 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez raphi » Pn lut 04, 2013 10:37 am

Zgadza się. Adam jest dobry w tym co robi. Nie ma pytania technicznego na które nie znałby odpowiedzi, która by mnie (laika) nie przekonywała do końca. No może nie zgadzam się z nim w sprawie długości przeglądów CBF. On jest zdecydowanym i zagorzałym zwolennikiem zmiany oleju co 6000 km, a nie co 12000 jak sugeruje Honda.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Postman » Pn lut 04, 2013 11:16 am

aż za pięknie to wygląda - mają Bandita z 1998 roku z przebiegiem 9800 km. Przecież to jak nówka... :eek:
Avatar użytkownika
Postman
Użytkownik
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt sty 15, 2013 2:35 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 40
Motocykl: wkrótce CBF 600
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Turos » Pn lut 04, 2013 12:19 pm

Są takie sztuki, ktoś nawet na forum sprzedał CB500 za 10k, ale jeszcze z folią na tabliczce znamionowej, normalnie czuć było ze zdjęć jak pachnie fabryką :)
viewtopic.php?f=36&t=2008&p=51885&hilit=cb500#p51885
ale niestety zdjęcia z googla nie działają :(
https://plus.google.com/photos/10854624 ... bums/posts
ten chyba działa :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » Pn lut 04, 2013 7:34 pm

Wiśniowa CBF- cudna!
Byłam dziś na oględzinach w MotoSky. Utwierdziłam się tylko w przekonaniu, ze CBF to idealny motocykl dla mnie!
Co do samego motocykla... Hmm 18tyś przebiegu - wątpię. Motocykl reklamowany jako bezwypadkowy, ale po prawej blizny prawdopodobnie po glebie, po lewej raczej ślizg, ale przy małej prędkości. To tylko otarcia. Nie ma na motocyklu jakiś wgłębień, odkształceń samych blach (mały około cm odprysk lakieru na baku- drobiazg). Rama ok. Reflektor z przodu generalnie ok. jednaka był wymieniany... "przykopcony" wydech, ale nie dziurawy. Klocki, opony, tarcze - OK. Brzmi nieźle, jeździ się na nim dobrze. Moto malowane.
Hmmm miałam dziwne wrażenie, że kierownica była po lewej stronie minimalnie wyżej. Mechanik też to potwierdził. Nie miało to wpływu na jazdę. Łańcuch rzekomo ma przeżyć jeszcze jeden sezon, ale udało mi się go odciągnąć od zębatki... Zauważyłam też mały ślad na silniku. Wyglądało jak zaciek, ale nie wiem po czym skąd itd. W zasadzie motocykl po wymianie oleju gotowy do jazdy. I tak mam małe wątpliwości. Chcą za niego jedyne 8700, ale nie jestem przekonana czy zdecydowałabym się na ten egzemplarz. Tzn pierwsze wrażenie to było: TAK CHCE TEN MOTOCYKL JEST IDEALNY! Naiwne i pod wpływem emocji... Musze to na spokojnie przemyśleć. Mechanik stwierdził, że motocykl jest w porządku. To tyle w wielkim skrócie.
Soya
 

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Monte Christo » Pn lut 04, 2013 8:54 pm

Soya napisał(a):Wiśniowa CBF- cudna!
Byłam dziś na oględzinach w MotoSky. Utwierdziłam się tylko w przekonaniu, ze CBF to idealny motocykl dla mnie!
Co do samego motocykla... Hmm 18tyś przebiegu - wątpię. Motocykl reklamowany jako bezwypadkowy, ale po prawej blizny prawdopodobnie po glebie, po lewej raczej ślizg, ale przy małej prędkości. To tylko otarcia. Nie ma na motocyklu jakiś wgłębień, odkształceń samych blach (mały około cm odprysk lakieru na baku- drobiazg). Rama ok. Reflektor z przodu generalnie ok. jednaka był wymieniany... "przykopcony" wydech, ale nie dziurawy. Klocki, opony, tarcze - OK. Brzmi nieźle, jeździ się na nim dobrze. Moto malowane.
Hmmm miałam dziwne wrażenie, że kierownica była po lewej stronie minimalnie wyżej. Mechanik też to potwierdził. Nie miało to wpływu na jazdę. Łańcuch rzekomo ma przeżyć jeszcze jeden sezon, ale udało mi się go odciągnąć od zębatki... Zauważyłam też mały ślad na silniku. Wyglądało jak zaciek, ale nie wiem po czym skąd itd. W zasadzie motocykl po wymianie oleju gotowy do jazdy. I tak mam małe wątpliwości. Chcą za niego jedyne 8700, ale nie jestem przekonana czy zdecydowałabym się na ten egzemplarz. Tzn pierwsze wrażenie to było: TAK CHCE TEN MOTOCYKL JEST IDEALNY! Naiwne i pod wpływem emocji... Musze to na spokojnie przemyśleć. Mechanik stwierdził, że motocykl jest w porządku. To tyle w wielkim skrócie.


No to masz w zasadzie można powiedzieć dwie opcje, przynajmniej ja tak widzę:
1. odpuścić sobie ten egzemplarz i porwać się z motyka na księżyc dodając ciut wiecej kasy i kupić pewniejszy
2. uświadomić handlarzynę, że moto walone i pogadać o upuście cenowym pod warunkiem, że moto dobrze naprawione po szlifie.

Czasami warto pooglądać więcej sztuk !
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » Pn lut 04, 2013 8:58 pm

tylko boje się, że nie trafię na więcej sztuk... poważnie nie spodziewałam się, że będzie tak mało ofert CBF 500. Podumam nad tematem.
zresztą czy opłaca się kupować "igłę" jeśli doświadczenie niewielkie? Nastawiam się na liczne gleby i zarzynanie na początku maszyny. Moim docelowym motocyklem jest Hornet. W nast. sezonie, no może za dwa, chce zmienić motocykl.
Soya
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości