[CBF500] Proszę o ocenę

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » Śr lut 06, 2013 11:38 pm

Kiedyś tak się podszkolę w mechanice, że zrozumiem o czym piszecie. :blink:
Soya
 

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez rav143 » Pt lut 08, 2013 1:23 am

konjo8ds napisał(a):rav, z tego co napisałeś wynika, że chyba tylko ta sztuka z przelotem 33tkm miała nieskręconą szafę. tak mnie się zdaje :smoke:

a nie wiem czy oryginalne tarcze, to Sunstary?


Właśnie też nie wiem i zwróciłem uwage na firme tarcz coby poszperać popytać. Google twierdzi ze Sunstar jest producentem tarcz motocyklowych dla wszystkich wiodących marek Japońskich motocykli do montażu seryjnego. Ale marki moga być wszystkie lecz modele niekoniecznie :cool:

Logicznie patrząc to moze być to prawda, bo pare razy natknąłem się na posty typu że 80-100tys to koniec żywotu tarcz hamulcowych w cbf, jeszcze te z 47 tys tak wmiare ma realny przebieg widocznie ktoś dużo tylnym deptał tyle ze kołek od owiewki poszedł w niej i jest asymetria lamp względem osi czaszy. Obie te Hondy miały porównywalną pracę silnika, dźwięk rozrządu i sprzęgła wskazywał że 47 ma troche wiecej najechane od 33. Jest to jakiś trop :naughty: . W zasadzie miałem enduro z oryginalnym przebiegiem 20tys jedynie z przygodą w postaci rozrządu o zab po ingerencji nieodpowiednich serwisowych rączek, to tarcze były niewiele co zużyte. Coś nie coś sie kumam w tych motorach ale mnie skołowało to, jak teraz tak pooglądałem różne motory i zwróciłem uwage w kontekście przebieg-stan tarcz że najzwyczajniej zgłupiałem. Nic musze założyć swój temat bo nie będę tu koleżance śmiecił :) :beer:
Koleżanka trochę poczyta poogląda i z czasem będzie szprechać po naszemu. :thumbsup:
Przyszedł Pan i zobaczywszy pracę naszą był zadowolony, zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...
rav143
Użytkownik
 
Posty: 69
Dołączył(a): Śr sty 02, 2013 1:37 am
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 36
Imię: Rafał
Motocykl: ETZ150/*/DR650,CB500
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » Pt lut 08, 2013 11:43 am

"Śmiecie"! czytam uważnie i tłumacze w google :p
powoli, ale coś dociera...
Soya
 

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » So lut 09, 2013 2:03 pm

http://otomoto.pl/honda-cbf-cbf500-pier ... 19352.html - dopiero wrzucone na stronę.
Zadzwoniłam zapytać co i jak, kiedy można się umówić na oględziny. Facet długo opowiadał mi o tym jak świetne i sprawdzone sprzęty sprowadza, bezwypadkowe, niemalowane itd itp. Trudno było przerwać ten błyskotliwy wywód :lol:
Rozmowa ok, ale zmienił się ton jego głosu jak wspomniałam, ze przyjadę z mechanikiem. nagle skończyło się na "ok dziękuję do widzenia" ... Motocykl nie ma przeglądu. Gość powiedział,że nie opłaca mu się w to inwestować, bo to dodatkowe koszty, załatwienie "próbnych tablic", a on nie ma na to czasu, że zmieniły się przepisy i on musiałby się starać o tablice, a to trwa i dopiero zabrać moto. do stacji na przegląd, oh i ah. Jazda próbna tylko po wpłaceniu kwoty jaką życzy sobie za motocykl.
Jakieś rady w kwestii tego moto.?
Zastanawia mnie tylko jego przerażenie na hasło MECHANIK!
Ostatnio edytowano So lut 09, 2013 2:26 pm przez Soya, łącznie edytowano 1 raz
Soya
 

Odp: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Glub » So lut 09, 2013 2:09 pm

Znaczy sie klamca
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Odp: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » So lut 09, 2013 2:21 pm

MrGlub napisał(a):Znaczy sie klamca

Znaczy się tak też pomyślałam. na zdjęciach nie widać szczegółowo istotnych elementów, ale zauważasz coś niepokojącego?
Ja oczywiście nie widzę...
Soya
 

Odp: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Glub » So lut 09, 2013 2:32 pm

Skoro boi sie mechanika znaczy ze ma cos do ukrycia.
A sokro zachwalal sprzet ze bezwypadkowy i w ogole, to znaczy sie klamie
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Odp: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Soya » So lut 09, 2013 2:37 pm

MrGlub napisał(a):Skoro boi sie mechanika znaczy ze ma cos do ukrycia.
A sokro zachwalal sprzet ze bezwypadkowy i w ogole, to znaczy sie klamie

Może zatem spadać! Hasło: MECHANIK potrafi zdziałać cuda...
Soya
 

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez konjo8ds » So lut 09, 2013 2:39 pm

napęd wydaje się kończyć. tarcze wydają się być ok. dziwny ten kolor plastiku zakrywającego zębatkę zdawczą (z lewej strony, pod filtrem powietrza)
ciężko po tych zdjęciach powiedzieć cokolwiek więcej :unsure:

przydałyby się jakieś fotki w lepszej jakości. no i więcej ich. opony na zbliżeniu (jaki DOT?), gumy podnóżków i takie tam. filmik z odpalaniem motorku i żeby pochodził silnik trochę. resztę trzeba pewnie ocenić na miejscu.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [CBF500] Proszę o ocenę

Postprzez Turos » So lut 09, 2013 8:11 pm

kurde jak dla mnie to kolejna ściema :/ rozumiem, że ktoś martwi się, że kupujący się wyłoży, ale generalnie jak coś sprzedawałem na allegro próbowałem nawet doradzić ryzykując tym, że mogę nie sprzedać np.: butów narciarskich... i w ogóle jakaś kultura, a nie dziękuję do widzenia. Do wiosny dużo czasu, ja bym olał gościa skoro tak mu zależy sprzedać to moto.
Pomijam, że ta szyba to jakaś masakra i ktoś popłynął z ułańską fantazją zakładając coś takiego ;) ale o gustach nie dyskutuję :) :lol:
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7621
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości