[CBF 600] Ocena dla laika

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

[CBF 600] Ocena dla laika

Postprzez Rook » Wt lut 05, 2013 11:22 am

Panowie moglibyście rzucić wprawnym okiem ,czemu to tak tanio? Na sprzęcie się nie znam - dopiero zaczynam przygodę z moto i szukam czegoś, co mi się za szybko nie rozsypie pod tyłkiem :P

Widziałem 2 sztuki nagusków w warszawskich komisach. Wyglądają dobrze, z gwarancją, ale cena zaporowa trochę.

Wyszukałem takie ogłoszenie od handlarza: cena 9,5 tyś

Jest tylko jeden problem. Nie mam z kim jechać na ogledziny... Moto jest w Inowrocławiu. Mechaników u mnie w mieście też brak :/

rocznik 2004. przebieg 37000. Motocykl w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym; oryginalny lakier na każdym elemencie; bezwypadkowy; dodatki: ABS, podgrzewane manetki, akcesoryjna szyba HONDA, automatyczna oliwiarka łańcucha; udokumentowany przebieg: książka serwisowa i rachunki z bieżących przeglądów i regulacji; nowe opony MICHELIN; motocykl sprowadzony z Niemiec od ostatniego właściciela; aktualny niemiecki przegląd techniczny ważny do lipca 2014, dwa oryginalne kluczyki do stacyjki, książka z opisem technicznym; Honda jest zadbana i dobrze utrzymana; możliwy transpor

Tu wskazana ostrożność, bo handlarz ponoć potrafi kręcić. Znalazłem go po numerze telefonu, jak ktoś Kawę oglądał u niego. Malowany silnik itp...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Jest jeszcze taka sztuka w Armed Bike w Wawie z 11,5
Obrazek

więcej zdjęć tutaj: http://otomoto.pl/honda-cbf-cbf600-gwra ... 64025.html

i kolejna w Motonicie za 12 tyś
Obrazek

Więcej zdjęć: http://otomoto.pl/honda-cbf-600-n-z-gwa ... 96680.html


Teoretycznie jeśli nie będę miał z kim jechać, to najlepiej wypada Motonita. Drogo trochę za N bez ABS, ale gwrancja pół roku sprawia, że w ciemno niemal można brać.

A co Wy sądzicie?
Rook
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 11:14 am
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600] Ocena dla laika

Postprzez Przemkry » Wt lut 05, 2013 11:51 am

Ja kupując moto wziąłem mechanika z okolicy. Nie znałem faceta. Dostałem namiary od kolegi z forum. Pojechałem i powiem Ci że bardzo dobrze że nie pojechałem sam. Będąc laikiem mógłbym sobie najwyżej pooglądać... Mechaników było dwóch bo razem prowadzą warsztat. Kosztowali mnie nie wiele bo 100 pln, ale dzięki nim utargowałem dużo więcej. Sprzedający po 15 minutowej rozmowie niczego nie ukrywał i powiem Ci że nawet poszperanie w necie i znalezienie warsztatu motocyklowego gdzieś w okolicy ma sens. Koledzy i koleżanki z forum mają znajomych mechaników i śmiało mogą polecić kogoś w okolicy. Po prostu pytaj - nie jedź sam jeśli się nie znasz... Pół roku gwarancji... hmm... Armed to sprawdzona firma i ma sporo dobrych opinii. Nie ma najtańszych motocykli a są w miarę pewni. Zawsze można się targować...
...nadzieja umiera ostatnia...



Obrazek
Avatar użytkownika
Przemkry
Maniak
 
Posty: 1085
Dołączył(a): So gru 01, 2012 7:54 pm
Lokalizacja: Ożarów Maz/Duchnice, Warszawa
Wiek: 45
Imię: Przemek
Motocykl: R 1200 GS
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600] Ocena dla laika

Postprzez Rook » Wt lut 05, 2013 11:57 am

Pół roku gwarancji daje Motonita

Armed daje tylko miesiąc - trochę mało kupując w lutym / marcu :/


planuję oglądać te 3 sztuki w jak najbliższym czasie. Jeśli macie kogoś kto by obejrzał jedną ze mną w Inowrocławiu oraz osobę która przejechałaby się do Motonity i Armed ze mną, to dajcie znać - zależy mi ,żeby sprawdzić czy to w ogóle jedzie prosto. Oczywiście wynagrodzenie do omówienia :)
Rook
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 11:14 am
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600] Ocena dla laika

Postprzez Kowal » Wt lut 05, 2013 1:10 pm

siemka.widziałem oba czarne :tongue: armed jak i motonita to podobnie działajace firmy...ten w armed śliczny ale po dogłębnym przypatrzeniu sie widac ze po dzwonku tylko ładnie zrobione...co do motonita siedziałem na niej bo obok mieszkam kilka podejsc robiłem ale dalem sobie siana bo panowie nic nie wiedza o moto poza tym ze go przywiezli.( busem bo sam nie mial sily) :bash: łdnie zrobiony mozliwa gwarancja na rok za doplata ale na bank był chory kiedyś. kubki zegarów wymienione na srebrne jak dobrze pamietam to klocków niewiele jak i tarczy z tyłu chyba daty nabite na plastikach zadupków inne niz moto.i nie mowie o miesiacach tylko latach...co wskazuje wymiane i malowanie.bak tez malowany...pytam o płyny kiedy zrobione pan odpowiada ze wszystko zrobili u siebie bo i maja servis na miejscu.mowie tak????a filtr oleju zardzewiały jak by był od nowosci moto na swoim miejscu :pokey: jak pamietam to chyba jeden kluczyk wiadomo dlaczego........jak dobrze pamietam...ogolnie panowie nic nie wiedza nic nie moga sprawdzic,z góry załozyli ze gadaja z laikiem bo szuka cbf-a :rolleyes:
napewno jedz z kims kto sie zna i Ciebie zna albo chociaz nie jest z terenu w ktorym moto jest do sprzedania.bo to stara praktyka handlaży.znac wszystkich lekarzy w okolicy gdy sie ma pacjenta na stanie.....powodzenia
Avatar użytkownika
Kowal
Znawca
 
Posty: 339
Dołączył(a): Pn lis 26, 2012 12:10 pm
Lokalizacja: Brwinów pod Wawą.
Wiek: 42
Imię: marcin
Motocykl: cbf 600n 08r
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600] Ocena dla laika

Postprzez Kowal » Wt lut 05, 2013 1:18 pm

a i silnik sprawiał wrażenie malowanego bo na krawendziach male juz odpryski....lusterka tez nowe zamienniki,i linki wszystkie dorabiane gdzies w Michałowicach pod ursusem....
Avatar użytkownika
Kowal
Znawca
 
Posty: 339
Dołączył(a): Pn lis 26, 2012 12:10 pm
Lokalizacja: Brwinów pod Wawą.
Wiek: 42
Imię: marcin
Motocykl: cbf 600n 08r
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600] Ocena dla laika

Postprzez Kowal » Wt lut 05, 2013 1:26 pm

a i pamietaj ze jezeli naklejki na zbiorniku i zadupkach daly by sie usunac podwarzajac paznokciem co mowi ze sa na lakierze bezbarwnym a nie pod to oznacza malowany element.80% tak jest.pozostałe 20 % to albo orginały trafiłes albo lakiernik był fachowcem...

:biggrin:
Avatar użytkownika
Kowal
Znawca
 
Posty: 339
Dołączył(a): Pn lis 26, 2012 12:10 pm
Lokalizacja: Brwinów pod Wawą.
Wiek: 42
Imię: marcin
Motocykl: cbf 600n 08r
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600] Ocena dla laika

Postprzez rupert » Wt lut 05, 2013 2:20 pm

Kowal napisał(a):a i pamietaj ze jezeli naklejki na zbiorniku i zadupkach daly by sie usunac podwarzajac paznokciem co mowi ze sa na lakierze bezbarwnym a nie pod to oznacza malowany element.80% tak jest.pozostałe 20 % to albo orginały trafiłes albo lakiernik był fachowcem...

:biggrin:

Na tylnych owiewkach są naklejane na lakier. Jedynie zbiornik w eNce miał naklejki pod lakierem. Ska już tylko na lakierze
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: [CBF 600] Ocena dla laika

Postprzez Mały Maniek » Wt lut 05, 2013 3:15 pm

Zarówno Armed jak Motonita stoją już minimum 7 miesięcy, bo wtedy ja szukałem moto. Pewnie stoją jeszcze dłużej...
Avatar użytkownika
Mały Maniek
Miłośnik
 
Posty: 582
Dołączył(a): Śr sie 15, 2012 9:57 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Imię: Darek
Motocykl: Szwęduro
W siodle: >300 kkm


Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości