[CBF 600S] Pomorskie/kujawsko pomorskie ogłoszenia do oceny

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

[CBF 600S] Pomorskie/kujawsko pomorskie ogłoszenia do oceny

Postprzez Dzej.Klops » Pn lut 25, 2013 5:43 pm

Witam. Poszukuję dla siebie 600 S i wybrałem kilka ogłoszeń w moim zasięgu. Proszę was o ocenę wizualną bo chciałbym się wybrać na oględziny w tym tyg. ale nie wiem czy warto. Moto szukam od niedawna i nie jestem tak biegły w ocenie oryginalności poszczególnych elementów?

1. http://otomoto.pl/honda-cbf-600-cbf600- ... 22190.html - o tę pytałem w poprzednim wątku dotyczącym cbf 500 i ktoś napomknął że wygląda dobrze, dlatego chce ją jechać obejrzeć, ale może ktoś jeszcze by zerknął i się wypowiedział czy nic na pierwszy rzut oka nie widać zastrzeżeń bo jednak mam tam 170km do zrobienia. Poza tym, że przebieg 20 tys km z 2004 z Włoch - raczej wątpliwy.

2. http://otomoto.pl/honda-cbf-600-cbf600- ... 19649.html - o tej nic nie wiem poza tym, że jest w komisie motocyklowym i ma ponad 50 tys km.

3.http://allegro.pl/honda-cbf600-cbf-2004 ... 33609.html - ta mi się już gdześ przewinęła (nie pamiętam czy na tym forum) ale nie mogę znaleźć wątku. Proszę o ocenę czy ta owiewka nie budzi zastrzeżeń.

Może mi ktoś udzielić jakichś wskazówek jeśli chodzi o cechy typowe dla tego modelu/rocznika? Wiadomo stan napędu i hamulców potrafię ocenić w miarę. Ale np. naklejki na lakierze czy pod lakierem powinny być? Jak rozpoznać oryginalne ciężarki na kierownicy, lusterka itp? Chłodnica? W ogłoszeniu nr 3 chyba inna niż w pozostałych?

Acha i może ktoś zna dobry serwis w okolicach Bydgoszczy? Chciałbym wynająć kogoś, żeby przyjechał i zabrał moto na hamownie/oględziny. Jak dotąd znalazłem firmę Tequila Garage z Bydgoszczy ale nie mam żadnych opinii o nich? Może ktoś coś słyszał?
Avatar użytkownika
Dzej.Klops
Użytkownik
 
Posty: 47
Dołączył(a): Wt lut 19, 2013 3:02 pm
Wiek: 38
Imię: Kuba
Motocykl: CBF 600S '04
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600S] Pomorskie/kujawsko pomorskie ogłoszenia do o

Postprzez rav143 » Pn lut 25, 2013 8:28 pm

1.pierwsza nawet ok wygląda, rozważam zakup podobnej też z Włoch i też z takim przebiegiem raczej oryginalnym bo widziałem ogłoszenie na włoskiej stronie.

2. ma malowaną prawą owiewke, małą wgniotke na tłumiku, brak elementów maskujących mocowanie przedniej szyby.

3. mam wrażenie że ma malowana lewą owiewke.
Przyszedł Pan i zobaczywszy pracę naszą był zadowolony, zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...
rav143
Użytkownik
 
Posty: 69
Dołączył(a): Śr sty 02, 2013 1:37 am
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 36
Imię: Rafał
Motocykl: ETZ150/*/DR650,CB500
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600S] Pomorskie/kujawsko pomorskie ogłoszenia do o

Postprzez Dzej.Klops » Wt lut 26, 2013 3:40 pm

Honda z pierwszego linku ma tylko 1 kluczyk i jest do opłat, tłumaczenia papierów i przeglądu.

Koleś twierdzi, że I przegląd w kraju niby teraz musi robić nowy właściciel. Jakieś nowe przepisy? Czy nie wydaje się to podejrzane? Zwykle ludzie sprowadzają maszyny i sprzedają już opłacone i gotowe do rejestracji. Coś ktoś wie na ten temat.

Po drugie CBF 600 ma chyba w standardzie centralną stopkę, zgadza się? W tej z pierwszego linku nie widać na zdjęciach. Czy może to znaczyć że miała jakąś nieciekawą przeszłość?
Avatar użytkownika
Dzej.Klops
Użytkownik
 
Posty: 47
Dołączył(a): Wt lut 19, 2013 3:02 pm
Wiek: 38
Imię: Kuba
Motocykl: CBF 600S '04
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600S] Pomorskie/kujawsko pomorskie ogłoszenia do o

Postprzez Mały Maniek » Wt lut 26, 2013 3:48 pm

Jak ta pierwsza ma jeden kluczyk i na dodatek jeśli jest z Francji to sobie od razu daruj.
Avatar użytkownika
Mały Maniek
Miłośnik
 
Posty: 582
Dołączył(a): Śr sie 15, 2012 9:57 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Imię: Darek
Motocykl: Szwęduro
W siodle: >300 kkm

Re: [CBF 600S] Pomorskie/kujawsko pomorskie ogłoszenia do o

Postprzez Dzej.Klops » Wt lut 26, 2013 3:52 pm

Z Włoch.

A jak z tą centralną stopką? Jest to opcja dodatkowa? Rocznik 2004.
Avatar użytkownika
Dzej.Klops
Użytkownik
 
Posty: 47
Dołączył(a): Wt lut 19, 2013 3:02 pm
Wiek: 38
Imię: Kuba
Motocykl: CBF 600S '04
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600S] Pomorskie/kujawsko pomorskie ogłoszenia do o

Postprzez tajland » Wt lut 26, 2013 7:11 pm

W wersji z abs jest stopka w standardzie. W wersji bez abs to już niestety opcja.
tajland
 

Re: [CBF 600S] Pomorskie/kujawsko pomorskie ogłoszenia do o

Postprzez Turos » Śr lut 27, 2013 6:45 am

Może inaczej, pojazd, który jest sprowadzony musi przejść przegląd w Polsce. Kto go zrobi nie ma tutaj znaczenia :) To są koszty, więc kupujący jest obarczony tym obowiązkiem ;)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7617
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600S] Pomorskie/kujawsko pomorskie ogłoszenia do o

Postprzez nocny » Śr lut 27, 2013 11:16 am

Co do przegladu to obecnie jest tak że pojazd musi miec tablice rejestracyjne co w przypadku motocykla oznacza że musisz udac sie do WK z papierami. Z tego powodu handlarz zostawia zrobienie przegladu kupujacemu.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600S] Pomorskie/kujawsko pomorskie ogłoszenia do o

Postprzez Dzej.Klops » Śr lut 27, 2013 11:21 am

Aha, czyli najpierw wydzial komunikacji i miekki dowod, a dopiero potem przeglad? Kiedys bylo odwrotnie. Troche to dziwne.

Dzieki za odpowiedz. Jutro jade ogladac to cudo.
Avatar użytkownika
Dzej.Klops
Użytkownik
 
Posty: 47
Dołączył(a): Wt lut 19, 2013 3:02 pm
Wiek: 38
Imię: Kuba
Motocykl: CBF 600S '04
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 600S] Pomorskie/kujawsko pomorskie ogłoszenia do o

Postprzez Turos » Śr lut 27, 2013 11:22 am

Dzej.Klops napisał(a):Aha, czyli najpierw wydzial komunikacji i miekki dowod, a dopiero potem przeglad? Kiedys bylo odwrotnie. Troche to dziwne.

Dzieki za odpowiedz. Jutro jade ogladac to cudo.

Przegląd=>WK=>Miękki dowód=>Twardy dowód.
tak było w moim przypadku
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7617
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości