proszę o ocenę przed kupnem

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

proszę o ocenę przed kupnem

Postprzez KonTrasT » Śr maja 18, 2011 6:32 pm

Czy, na podstawie informacji w ogłoszeniu możecie mi pomóc w podjęciu decyzji i ocenić ten motocykl.
http://otomoto.pl/honda-cbf-1000-M1965131.html
Dodam, że motocykl jest już zarejestrowany w Polsce. Na pewno ma zarysowaną lewą jak i prawą rurę. Podobno pochodzi z Belgii. Sam nie potrafię podjąć decyzji. Szukałem opinii o tej firmie i jak na razie znalazłem nic złego na temat tych ludzi. Raczej same pozytywy.
p.s.
jeżeli posta napisałem nie w tym dziale, to proszę moderatorów o przeniesienie

Pozdrawiam Wszystkich
KonTrasT
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): So maja 14, 2011 5:52 am

Re: proszę o ocenę przed kupnem

Postprzez Goral4t » Śr maja 18, 2011 7:59 pm

ładne moto troszkę mało szczegółowych zdj.. przyjrzyj się na klamki czy org. ogólnie ładnie wygląda nawet bardzo przebieg też dość faktyczny ze względu na naciąg łańcucha.. ktoś pisał ze zrobił coś kolo 40 kk na org obleć drobiazgi ;)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: proszę o ocenę przed kupnem

Postprzez zbyhu » Śr maja 18, 2011 8:03 pm

Yo!

Przy zdjeciach o takiej wielkosci, to nawet najgorsze truchlo bedzie sie swiecilo.
Tu nie da sie nic zobaczyc. Jakis wielkich rzeczy nie widac, ale po prostu malo widac.
Ja bym poprosil o wieksza ilosc zdjec dokladnych zdjec.
A jesli moto jest stosunkowo blisko, to bym podjechal zobaczyc na wlasne oczy.

Pozdro

PS
Może by się ktoś do Kutna przejechał rzucic okiem? Z Łodzi to jakoś strasznie daleko nie jest.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: proszę o ocenę przed kupnem

Postprzez goramo » Śr maja 18, 2011 8:08 pm

Sorry za :offtopis: , ale czy w którymś momencie zmieniono podświetlenie zegarów?

Na tych zdjęciach podświetlenie jest takie żółte, a u mnie świeci raczej na pomarańczowo.... A może to przekłamanie aparatu albo monitora....
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: proszę o ocenę przed kupnem

Postprzez KonTrasT » Śr maja 18, 2011 8:15 pm

Wiem, zdjęcia są kiepskie. Byłem, widziałem, ale nie znam się aż tak, aby stwierdzić, czy jest wart swoich pieniędzy i czy nie miał poważniejszych przygód. Nie wiem jakie klamki być powinny. Powiem, co wiem na pewno. Sprzedawca nic nie ukrywał, wszystko mi pokazał.
Lewa strona: otarty lekko tłumik, otarty lekko w górnej część zbiornik.
Prawa strona: otarty tłumik, otarty (bardzo nieznacznie) dekielek silnika w dolnej części, była malowana czacha po prawej stronie, zarysowany prawy rant deski tam, gdzie są zegary, lekko, słabo widać pęknięty klosz prawej lampy w górnej części. Nie wiem jak się to nazywa, ale przewody przy prawej manetce, tam gdzie najbardziej wystają są zarysowane.
I rzuciło mi się w oczy, że lewa manetka się obraca.
Silnik super pracował, robi ogromne wrażenie. Natychmiast zapalił.
KonTrasT
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): So maja 14, 2011 5:52 am

Re: proszę o ocenę przed kupnem

Postprzez zbyhu » Śr maja 18, 2011 8:24 pm

Yo!

No to sprzedawca standardowo pokazywal to, czego nie udalo sie ukryc / usunac przy naprawie.

Motorek, jak to zwykle bywa, to jakis wiekszy lub mniejszy paciak, sciagniety najprawdopodobniej z zagranicznej firmy ubezpieczeniowej. Tu wyprostowali, tam wymienili, gdzies podmalowali i teraz sprzedaja ze sporym zyskiem.

Moja CBF przeszla te sama droge, tez byla po szlifie na lewo i tak przyjechala z Niemcowni. Jak widac jezdze na niej bezawaryjnie juz 4 rok, zrobilem ponad 50 tys.km i szafa gra.

Pytanie tylko jak bardzo uszkodzona byla TA konkretna sztuka. Bez solidnego wgladu w istote sprawy bym nie bral.

Zaplac mechanikowi stowe, lub zabierz sprzeta do jakiegos zaufanego warsztatu na przeglad. Moze stracisz wtedy tylko stowe, a moze zyskasz komfort psychiczny, ze masz zdrowe moto.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: proszę o ocenę przed kupnem

Postprzez KonTrasT » Śr maja 18, 2011 8:27 pm

zbyhu, najrozsądniejsza rada. Zrobię jak mówisz. Dzięki.
KonTrasT
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): So maja 14, 2011 5:52 am

Re: proszę o ocenę przed kupnem

Postprzez raphi » Cz maja 19, 2011 10:07 am

Hehe, będzie druga zielona!!
zbyhu ma rację. Jeśli tylko istnieją jakies podejrzenia, warto sprawdzić w warsztacie.
Moim zdaniem w 5 letnim litrowym moto do turystyki 19 tyś wygląda trochę nierealnie.
Ja kupowałem z przebiegiem 34600 (też zielona i tez rocznik 2006) i już wtedy miałem powycierane sety od butów.
Na prawym deklu widać małe ryski, a na crashpadzie nie - czyli crashpad założony po wywrotce.
Na dzień dobry sugeruję Ci zdjęcie crashpadów - znany problem CBF1000 - crashpad chroni owiewki, ale w zamian za to wyłamuje dziurę w karterze - za duża siła punktowa w miejscu mocowania crashpada - jak kupisz to koniecznie je zdejmij i albo nic albo gmole. A zanim kupisz, bardzo bardzo dokładnie obejrzyj miejsce mocowania w silniku - czy przypadkiem nie ma tam zaspawanej i zamalowanej dziury!

Proponuję Ci sprawdzić chłodnicę - musisz spojrzeć od spodu owiewki w górę - słaby tam jest dostęp i widoczność, ale to właśnie tam chłodnica najpierw się wygina jak dostaje lagami.

Sprawdź też ograniczniki skrętu kierownicy - czy nie sa spawane, zardzewiałe w miejscu spawania, czy nie jest popękany lakier - najlepsza do tego jest mała diodowa latarka z trupim kolorem światła :) Ograniczniki mogą być zardzewiałe w miejscu styku. Sprawdź też tą blaszkę, która dotyka ograniczników - czy jest prosta. Jeśli dostała strzał i wyrwało ogranicznik to będzie na niej ślad (jeśli nie została wymieniona).

Do tego główka ramy - czy nie pstryka przy mocniejszym hamowaniu (tak jak mi). Na postoju możesz to sprawdzić stawiając moto na centralce, łapiąc od przodu za lagi i szarpiąc nimi konkretnie. Jeśli jest luz, wyczujesz go.

Można też dość łatwo (i dobrze jest to sprawdzić przed zakupem) sprawdzić stan alternatora (w dużych CBF-ach to jest słaby punkt programu). Z alternatora wychodzą 3 kable i wchodzą do dużej kostki. Kostka jest pod lewą tylną owiewką - trzeba ją odkręcić i rozpiąć kostkę. Bierzesz miernik, ustawiasz na VOLTY zmienne i czerwony przykładasz do każdego kabelka z osobna a czarny do masy motocykla. Na wolnych obrotach na każdym kabelku powinno być około 20V, a przy 5000 obrotów 70V (jeśli się nie mylę - poprawcie jakby co).

Jak jest ok, gasisz moto, spinasz kostkę, odpalasz ponownie i miernik przestawiasz na VOLTY stałe i przystawiasz do akumulatora - sprawdzasz ładowanie. Na wolnych obrotach i wysokich obrotach nie powinno przekraczać 15V. Powinno być mniej więcej jednakowe niezależnie od obrotów.

Kolor podświetlenia zegarów powinien być pomarańczowy, a nie żółty - pewnie aparat tak zrobił fote.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: proszę o ocenę przed kupnem

Postprzez Trollsky » Cz maja 19, 2011 11:56 am

sprzedawca to handlarz - on musiał kupic tanio zeby sprzedac drogo. Na tym zarabia, a okazje nie istnieja w takich przybytkach
Avatar użytkownika
Trollsky
Znawca
 
Posty: 335
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 8:08 am

Re: proszę o ocenę przed kupnem

Postprzez raphi » Cz maja 19, 2011 12:32 pm

Trollsky napisał(a):sprzedawca to handlarz - on musiał kupic tanio zeby sprzedac drogo. Na tym zarabia, a okazje nie istnieja w takich przybytkach

Zgadza się. Ja kupiłem bardzo okazyjnie w zeszłym sezonie - ale od prywatnego.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Następna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości