prośba o ocenę

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

prośba o ocenę

Postprzez kama » Śr paź 30, 2013 12:43 pm

Witam, wybieram swoje pierwsze moto, waham się pomiędzy kawasaki er 5, a hondą cbf 500, dlatego proszę o pomoc w ocenie hondy, wiem, że po zdjęciach i samym ogłoszeniu nie łatwo ale może ktoś zna ten motocykl albo chociaż podpowie na co zwrócić uwagę :) dziękuję!
http://tablica.pl/oferta/motocykl-srebr ... f3203c8a2e
kama
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr paź 30, 2013 12:40 pm
Imię: Kama

Re: prośba o ocenę

Postprzez konjo8ds » Śr paź 30, 2013 1:07 pm

anglik. przebieg pewnie nieco wyższy od deklarowanego. manetki i ciężarki kierownicy nieoryginalne ale to o niczym nie musi świadczyć (no może poza dużym przebiegiem ;)). prawdopodobnie malowany wahacz (czarne nakrętki ośki tylnego koła, standardowo są srebrne). po tych zdjęciach ciężko wiele więcej powiedzieć. przydałyby się jakieś inne szczegółowe fotki.
a najlepiej pojechać obejrzeć live i osłuchać. jeśli duży przelot, to może być napinacz rozrządu do wymiany (słychać jak trajkocze). generalnie to w tym motocyklu nic się nie psuje, jeśli jest regularnie serwisowany.

edit:
kwestie formalne:
1. tu się witamy
2. ten post powinien znaleźć się w dziale bazar >> weryfikacja ogłoszeń

:msn-wink: :thumbsup:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: prośba o ocenę

Postprzez Turos » Śr paź 30, 2013 1:15 pm

psuje się psuje :p automat stopu i przycisk rozrusznika, jak styki śniedzieją :P a i wlew czasem się nie domyka.
Tak pół żartem, pół serio to te dwie drobnostki to chwila własnej pracy w czyszczenie styków i powinno śmigać :) a wlew się podkładkuje i też wszystko działa. Koszt kilku podkładek to kilka pln.
Nie wiem czy w er-5 jest ABS, ale to świetny wynalazek, zwłaszcza dla początkującego, o czym sam miałem okazję się przekonać na drugim wyjeździe na moto ;)
Co do dalekich tras spoko, ale cholernie brakuje owiewki, gdy leci się tak >120km/h.
W mieście pali 5 w trasie zależy od stylu jazdy od 4 do 8, chociaż Konjo pewnie i 10l by spalił VIPem :P

Co do samych zdjęć ciężko ocenić, fotki zbyt ogólne. Może te śruby są po prostu, najzwyczajniej usyfione?

Poproś zdjęcia lag, tarcz, tego wahacza, opon i ich DOT, a jak masz blisko to z kimś pojechać obejrzeć :)

temat przeniesiony ;)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: prośba o ocenę

Postprzez kama » Śr paź 30, 2013 1:23 pm

Wielkie dzięki za podpowiedzi i przeniesienie mnie we właściwe miejsce ;)
Dziś po pracy jadę oglądać więc zobaczę co i jak na żywo.
kama
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr paź 30, 2013 12:40 pm
Imię: Kama

Re: prośba o ocenę

Postprzez kama » Wt lis 05, 2013 7:58 pm

widziałam na żywo, ale że za wiele mi to nie rozjaśniło poza tym, że wizualnie i gabarytowo mi pasuje to zabrałam go do serwisu na sprawdzenie - gadałam, jakieś pojęcie mam co koniecznie trzeba w nim robić itp. ale będę wdzięczna jeśli zerkniecie na ocenę z serwisu i wprawnym okiem poradzicie czy warto się w to ładować. :)

http://www.fotoszok.pl/view.php/163399_motogp.jpg.html
kama
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr paź 30, 2013 12:40 pm
Imię: Kama

Re: prośba o ocenę

Postprzez konjo8ds » Wt lis 05, 2013 9:41 pm

szukaj innego egzemplarza. do wiosny jeszcze Ci trochę czasu zostało. coś w końcu znajdziesz :thumbsup:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: prośba o ocenę

Postprzez Monte Christo » Wt lis 05, 2013 10:41 pm

Dokładnie, jestem tego samego zdania moto bite nie ma co. Super specyfikacja zrobiona przez serwis. Wypunktowane jak talala.
Powodzenia.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm


Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości