CBF 1000F

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: CBF 1000F

Postprzez Pioter » Śr gru 25, 2013 1:34 pm

Swoją drogą shimmy przy 70-80 km/h oznaczają, że łożysko główki ramy do wymiany, a jeśli pojawiają się przy tym przebiegu to zapewne efekt uderzenia przodem. Nie dajcie sobie wmówić, że shimmy w tym motocyklu to normalka. Fakt, są nieco wrażliwsze niż inne, ale bez przesady.


Co do shimmy, niestety w okolicach tego przedziału drgania są wyczuwalne i u mnie na manetach. Też myślałem, że po wymianie łożyska główki ramy i przy nowych kapciach zjawisko zniknie, ale się myliłem. Niestety ten model tak ma, a przynajmniej mój i znaczna cześć egzemplarzy. Jednak poprawę wyczułem po wyminie tych elementów w przedziale 170-200km\h, wcześniej bujało motocyklem teraz jest spokój. Mój mechanik w motoszklarni twierdzi, że jeszcze można spróbować i zrobić regeneracje lagów, ale to chyba na tą chwilę zbyteczny wydatek.

ps

co do kupna motocykla to złymi doradcami są zawsze pośpiech i ekscytacja. Mimo, że o tym wiem nie zawsze potrafię się do tego zastosować, szczególnie przy zakupie 2oo. Dlatego dobrym momentem na zakup motocykla jest zima.
Avatar użytkownika
Pioter
Miłośnik
 
Posty: 682
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 8:00 am
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 39
Imię: Piotrek
Motocykl: Honda CBF1000 SA '10

Re: CBF 1000F

Postprzez klemens » Śr gru 25, 2013 3:29 pm

Ja tam żadnego szimi u siebie nie odczuwam (no, może trochę z przeładowanym topkejzem). Jednak nie mam tendencji i zapędów do puszczania kierownicy, więc nie wiem, co by się działo wtedy.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: CBF 1000F

Postprzez Misiek » Śr gru 25, 2013 3:29 pm

Brat miał litrowego CBF-a w starej budzie, z przebiegiem ok. 70000km i nie było nawet najmniejszych drgań, to samu o u mnie w 600, przebieg ok. 20 000km. Kumpel miał litra i przy przebiegu ok. 32000km już były, nie wiem jak wcześniej, ale przy tym przebiegu ma prawo.
Myślę, że problemem w cbf-ach może być zbyt mały fabryczny moment dokręcenia łożyska główki ramy, a przez to shimmy i szybkie jego zużywanie się.
Misiek
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 7:03 pm
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości