Weryfikacja ofert kupna/sprzedaży CBF

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: Weryfikacja ofert kupna/sprzedaży CBF

Postprzez goramo » Pn wrz 05, 2011 4:52 pm

Ja kupowałem w ubiegłym roku motocykl w salonie - rocznik "wyprzedażowy". I właśnie na koniec lata-początek jesieni były najlepsze ceny na starsze roczniki.

W lutym-marcu to niesprzedane sztuki z rocznika poprzedniego są przeceniane o 2-3 tysiące, ewentualnie dodatkowo jakieś "gratisy" w postaci szyby, kufra itp.

Natomiast jak sprzęty z ubiegłego rocznika postoją cały sezon i się nie sprzedadzą, to wtedy obniżka jest już konkretna - wiem po sobie: zapłaciłem za litrowego CBFa 28,9 tys pln :excl: czyli w cenie 600tki z bieżącego rocznika. :)


A zatem moja rada - jak chcesz tanio wyrwać nowy motocykiel w salonie, to zacznij łazić po salonach już dzisiaj. Jestem przekonany, że we wrześniu lub październiku znajdziesz moto w lepszej cenie niż potem w lutym czy marcu.


Jest jednak pewien "minus" takiej opcji - w związku z tym, że kupujesz dużo taniej motocykl (a więc dealer niewiele na nim zarabia) to nie jest skory do dołożenia jeszcze czegokolwiek w gratisie... ale to raczej normalne (nikt nie sprzeda po kosztach motocykla i dołoży do niego w prezencie jeszcze jakieś gadżety...).


fragles napisał(a):Z trzeciej strony - na nowym motocyklu każda ryska będzie moja własna, a nie czyjaś tam (i to jest fajne), będę o nim wszystko wiedział i nie będę się zastanawiał na którym zakręcie padną mi światła, urwie się coś alboco...


I to jest moim zdaniem najlepsza sprawa :)
Poza tym nic tak nie cieszy jak moment kiedy odbierasz pachnący nowością sprzęcik z salonu :thumbsup: Jest w tym coś niesamowitego... :)


P.S.
Na koniec jeszcze jedna rada - skoro masz zamiar pokusić się o zakup nówki sztuki salonowej, to na twoim miejscu dokredytowałbym się te kilka tysi i wziął wyprzedażowego litra. Będziesz miał spokój ze zmianą sprzęta na baaaaaaaaaaaaaardzo długi czas.
Kupisz 600tę - też wydasz sporo kasy, a po dwóch sezonach zapragniesz trochę więcej "mięsa" pod łapką i przy sprzedaży stracisz sporo.... a jak kupisz litra, to może nieco dłużej będziesz się z niego rozliczał, ale satysfakcja z jazdy będzie to wynagradzała :thumbsup:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Weryfikacja ofert kupna/sprzedaży CBF

Postprzez rrt001 » Pn wrz 05, 2011 7:19 pm

fragles napisał(a):No i doradźcie (bom w negocjacjach dupa wołowa) o czym gadać na dzieńdobry: crashpady, stopka centralna? No bo w to, ze dostanę kufer to nawet nie próbuję wierzyć ;)


Z tego co pamiętam (sam się przymierzałem) do nowej CBF 600N jest promocja na akcesoria chyba za 2000zł. Jednak muszą być hondowskie. Starcza na kufer 35 litrów (ok. 1700zł) lub inne kombinacje różnych części np. mała owiewka, centralna stopka itd.
Avatar użytkownika
rrt001
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): N lip 24, 2011 6:21 am
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: CBF 1000A '08

Re: Weryfikacja ofert kupna/sprzedaży CBF

Postprzez 4kowal » Pn wrz 05, 2011 8:00 pm

goramo napisał(a):
4kowal napisał(a):Dostałem telefon do osoby z Anina pod Warszawą...



Yyyyyyyy..... od kiedy Anin jest "pod Warszawą"??? :blink: :blink: :rolleyes:

To równie dobrze można napisać, że Jelonki, Targówek, Ursus albo Białołęka też są pod Warszawą....

:biggrin:


:msn-wink:


:oops: fakt, spojrzałem na mapę i to Warszawa. Pomyliło mi się. Na przedmieściach mieszkam i się nie znam. :bag: Wybaczcie.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Weryfikacja ofert kupna/sprzedaży CBF

Postprzez gatorek » Pn wrz 05, 2011 8:22 pm

4kowal napisał(a):
goramo napisał(a):
4kowal napisał(a):Dostałem telefon do osoby z Anina pod Warszawą...



Yyyyyyyy..... od kiedy Anin jest "pod Warszawą"??? :blink: :blink: :rolleyes:

To równie dobrze można napisać, że Jelonki, Targówek, Ursus albo Białołęka też są pod Warszawą....

:biggrin:


:msn-wink:


:oops: fakt, spojrzałem na mapę i to Warszawa. Pomyliło mi się. Na przedmieściach mieszkam i się nie znam. :bag: Wybaczcie.


Błądzisz!
Warszawa, to taka wieś pod Aninem :D
Obrazek

Gatorek / CBF 1000
Avatar użytkownika
gatorek
Miłośnik
 
Posty: 550
Dołączył(a): Śr wrz 08, 2010 8:28 pm
Lokalizacja: Józefów (k.Otwocka)
Wiek: 49
Imię: Michał
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Weryfikacja ofert kupna/sprzedaży CBF

Postprzez rrt001 » Pn wrz 05, 2011 8:51 pm

goramo napisał(a):Na koniec jeszcze jedna rada - skoro masz zamiar pokusić się o zakup nówki sztuki salonowej, to na twoim miejscu dokredytowałbym się te kilka tysi i wziął wyprzedażowego litra. Będziesz miał spokój ze zmianą sprzęta na baaaaaaaaaaaaaardzo długi czas.
Kupisz 600tę - też wydasz sporo kasy, a po dwóch sezonach zapragniesz trochę więcej "mięsa" pod łapką i przy sprzedaży stracisz sporo.... a jak kupisz litra, to może nieco dłużej będziesz się z niego rozliczał, ale satysfakcja z jazdy będzie to wynagradzała


Zgadzam się z goramo - rozważ zakup litra, nawet używanego. Ja swoją CBF 1000 kupiłem kilka tygodni temu i po pierwszych 2 tys. km jestem tym sprzętem oczarowany. Jako że wcześniej w ogóle nie jeździłem motocyklem (mimo prawka od 20 lat), to na pierwszą maszynę chciałem kupić coś mniejszego. Przejechałem się Suzuki GS 500E, Hondą CBR 250R i Yamahą XJ6. Litr kupiłem z wahaniem, kupiłem głównie dlatego, że trafiła mi się świetna okazja. Jako początkujący nie przekraczam 100 km/h i w ogóle nie ciągnie mnie do szybkiej jazdy. Jednak nawet przy tych prędkościach fajniej mi się jeździ literkiem ze względu na totalny spokój, stabilność i przewidywalność. Generalnie masz to samo co w 600-tce, tylko przy niższych obrotach.
Avatar użytkownika
rrt001
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): N lip 24, 2011 6:21 am
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: CBF 1000A '08

Re: Weryfikacja ofert kupna/sprzedaży CBF

Postprzez fragles » Pn wrz 05, 2011 9:38 pm

Panowie, sprawa litra jest przesądzona. Tzn to, że go nie będzie :)

Tu dyskusji nie ma :)

Dyskusja jest: czy używana, czy nowa 600. I na 97% już w tej chwili ja i moja żona (która jest BARDZO ISTOTNYM decydentem w tej sprawie - także ze względu na FINANSOWANIE) zdecydowaliśmy, że będzie to 600N :)
Obrazek
GS500E ------> CBF600N :)
fragles
Maniak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 1:23 pm
Wiek: 46
W siodle: <100 kkm

Re: Weryfikacja ofert kupna/sprzedaży CBF

Postprzez mart » Wt wrz 06, 2011 5:47 am

Basti napisał(a):
na allegro jest wystawionych kilka literków przejżyj oferty, może ktoś z braci forumowej będzie mieszkał w pobliżu, podjedzie i sprawdzi moto , ty przy okazji się odwdzięczysz :cheers: .

no ba, już prawie znam na pamięć połowę sztuk z allegro :)
ale jeszcze kombinacji blisko znanego mi speca/odpowiadającej mi ceny/rocznika/stanu nie znalazłem. Stoi np. coś w kutnie (blisko zlotu!) ale bez abs-u. Stoi coś z brakami plastików tuż obok raphiego, koło zbyha jest liter ale trochę drogi...
Ja też (jak fragles) nie jestem kompletnie przeciwny 600tkom, jak się znajdzie ładna to kupię, jak się znajdzie liter, kupię tym bardziej. Młody jeszcze jestem :bag: :jupi: przyjdzie czas na litra, tak sobie tłumaczę :D
najgorsze, że mnie to zaczyna stresować, a nie tak to ma wyglądać, miał być sam fun.
Avatar użytkownika
mart
Znawca
 
Posty: 457
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 12:49 pm
Lokalizacja: Ostrowiec Sw.
Wiek: 50
Motocykl: DL650

Re: Weryfikacja ofert kupna/sprzedaży CBF

Postprzez 4kowal » Wt wrz 06, 2011 11:23 am

Obiecująca sztuka pojawiła się w Zawierciu. Niestety mam kawał drogi i w najbliższym nie dam rady się wybrać. Może kogoś z Was zainteresuje.
http://allegro.pl/honda-cbf-600-s-abs-dual-i1807864118.html
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Weryfikacja ofert kupna/sprzedaży CBF

Postprzez ilek » Wt wrz 06, 2011 8:31 pm

zbyhu napisał(a):Yo!

Z oczywistosci: szlifnieta na prawo, zlamana klamka hamulca, przerysowana czacha, owiewka, wydech, zmienione ciężarki kierownicy.
Z mniejszych oczywistosci: stelaz nawet nie lezal kolo oryginalnego Hondy. To jest Hepco & Becker i do tego niekompletny. Brakuje poprzeczki laczacej stelaze kolo rejestracji. No i zeby kufry zalozyc, trzeba dokupic takie specjalne plytki do zamkow od kufrow H&B.
Crashpad starty, zajrzalbym, czy nie naruszylo mocowania silnika. Ostatnio widzialem taka CBF, ze wygladalo wszystko ok, ale jednak blok od gleby na crashpada byl pekniety i silnik sie pocil.
Kierownica wydaje sie byc lekko krzywa, jakby prawa strona nizej. Ale moze mi sie w oczach mieni ;).

Jeden kluczyk nie oryginalny, pytanie czy jest zaprogramowany pod Immobiliser.

Pzdr

PS
O, poprzeczka w stelazach laczaca jest, ale jakos dziwnie poprowadzona, za chlapaczem. Ja mam takie stelaze i jest to zupelnie inaczej rozwiazane. Warto zobaczyc, czy to tak oryginalnie, czy ktos juz tam cos kombinowal.



Tak Zbychu wszystko się zgadza co do szlifa z prawej strony i to co wypisałeś, a zwłaszcza ze stelażem bocznym... Następnym razem sam osobiście będę wystawiał motocykle... Co do crash pada tylko przerysowany i nie naruszył silnika...
Mimo to motocykl został sprzedany wiec oferta nie aktualna...
pozdrawiam

Ilek

Kontakt 692 344 889
ilek
Użytkownik
 
Posty: 36
Dołączył(a): Wt cze 07, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Edmonton/Góra
Motocykl: Biały

Re: Weryfikacja ofert kupna/sprzedaży CBF

Postprzez ilek » Wt wrz 06, 2011 8:35 pm

raphi napisał(a):Tak, kolejny dowód na to, że 15900 to śmierdząca cena jak na rocznik i przebieg. W tym roczniku za dobry sprzęt trzeba liczyć tak z 4 - 5 więcej... zbyhu nieźle go prześwietlił ;)


To nie śmierdzący temat tylko był po szlifie, a to nie jest dyskwalifikacja... Pamiętaj szlif fliszowi nie równy... Poza tym kupujesz w salonie Kawasaki, a nie ze stacji benzynowej...
pozdrawiam

Ilek

Kontakt 692 344 889
ilek
Użytkownik
 
Posty: 36
Dołączył(a): Wt cze 07, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Edmonton/Góra
Motocykl: Biały

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości