Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.
Odpowiedz

CBF 1000 prośba o ocene

Pn cze 09, 2014 7:37 am

Rozglądam się od jakiegoś czasu za cbf 1000
Jako że mieszkam na śląsku rafinatem na taki egzemplarz.

Czy mogli by koledzy je ocenić.

1. http://olx.pl/oferta/honda-cbf-1000-CID ... f893313b2e

Dziwnie zapaćkany silnik od spodu tyle ze ma kuferek,

i

2.http://olx.pl/oferta/motocykl-honda-cbf ... f893313b2e


Niestety na aledrogo jest tych motocykli bardzo mało na śląsku.

Interesuje mnie już wersja po lifcie.

Re: CBF 1000 prośba o ocene

Pn cze 09, 2014 7:49 am

W 1 linku źle wygląda prawy dół silnika, słabe fotki. W drugim moto wygląda według mnie lepiej i cena niższa. Na zdjęciach to najlepiej wychodzi się z rodziną. :dusgust:

Re: CBF 1000 prośba o ocene

Pn cze 09, 2014 9:10 am

No może to być tylko błoto na fotce numer 1 choć stan kolektorów jak na tak niski przebieg wydaje mi się zastanawiający.

Re: CBF 1000 prośba o ocene

Pn cze 09, 2014 9:17 am

Kolektory takie mogą być tym bym się nie sugerował. Tym bardziej ze to litr.

Re: CBF 1000 prośba o ocene

Pn cze 09, 2014 9:17 am

damikss napisał(a):No może to być tylko błoto na fotce numer 1 choć stan kolektorów jak na tak niski przebieg wydaje mi się zastanawiający.


Zależy jak mocno go kręcił obecny właściciel. Kolektory wskazywałyby, że w miarę nieźle :naughty:

No i jak napisał Mariusz - to jest liter

Re: CBF 1000 prośba o ocene

Pn cze 09, 2014 9:40 am

Ten drugi wisiał na tablicy już w lutym.

Re: CBF 1000 prośba o ocene

Wt cze 10, 2014 6:24 am

Ogłoszenie 2
http://olx.pl/oferta/motocykl-honda-cbf ... f893313b2e

oglądałem, odbyłem jazdę próbną.
Oględziny.
U sprzedawcy byłem jakoś w połowie października 2013r, wtedy cena była jak dobrze pamiętam 24500 zł. przebieg coś lekko powyżej 3800 km.
W sobotni poranek sprzedawca wyprowadził moto z garażu, gdzie chyba spędziło trochę czasu, ponieważ na silniku były pajęczyny. Odpalił od razu, jakby był przed chwilą zgaszony. Silnik pracował równo.
Motocykl miał jakąś przygodę z prawej strony. Dekiel silnika nad filtrem oleju był malowany. Sprzedający wskazywał również na malowaną prawą owiewkę.
Na łańcuchu wyraźne ślady korozji. Chcąc obrócić tylnym kołem trzeba było użyć sporej siły (coś musiało być z zaciskiem nie w porządku).
Kierownica pracowała bez żadnych niepokojących objawów, za to zaskakująco lekko; jak w rowerze.
Płyn hamulcowy był ładny, czysty. Natomiast do zbiorniczka z płynem sprzęgła jakby ktoś kawy nalał. Czarny jak smoła.
Motocykl nie posiada ABS.
Jazda.
Siadam, wciskam klamkę sprzęgła, która pracuje tak lekko, że można by ją małym palcem obsługiwać. Wrzucam jedynkę, bieg wchodzi nie z łupnięcio-szarpnięciem tylko z ledwo słyszalnym, nieśmiałym "klik".
Popuszczam klamkę a moto żwawo rusza do przodu, mimo że jeszcze nie zdążyłem odkręcić manetki gazu.
Przełączam na drugi bieg. Skok dźwigienki jest bardzo krótki (minimalny ruch stopą), bieg zapina się bezgłośnie. Wyższe biegi wchodzą tak samo dobrze bez problemowo. Zbliżam się do skrzyżowania, lekko naciskam klamkę hamulca i...lecę na kierownicę. Bardzo mocny hebel. Ogólnie jechało się przyjemnie, tylko trzeba było uważać na hamowanie. Jazda była po wiosce u sprzedawcy, więc nie było większych prędkości.
To mniej więcej tyle co pamiętam o tym motocyklu.

Re: CBF 1000 prośba o ocene

Cz cze 12, 2014 1:08 pm

Czuli cenowo masakra a stan taki sobie hmm a co sadzicie o tym

http://olx.pl/oferta/honda-cbf-1000-CID ... 01a19a4e6d

Jak by nie patrzec wersje przed liftem sa tansze i to sporo .
Bardzo mi sie podoba(bo jest czarna:))

Ale może akurat ktos zna ten motocykl.
Kufry i stelaże zostały zakupione po kupnie niby i byly porysowane.

Motocykl sprowadzony z niemiec w lutym,facet 50 letni.Generalnie nie ogrania masy i wielkosci motocykla 165 cm wzrostu.
Byl wymieniony bak na nowy hondy w orginalnym malowaniu. bo niby byl lekko obtarty. tak poza tym to wszytko niby w ladnym stanie .

Na co zwrocic uwge przy ogldaniu tej cbf?



Jako ,że gość chce sie zamienic na choppera a ja mam piekna suke do zaoferowania. Jak to zrobic formalnie ?Normalne umowy kupna spzedazy po normalnych cenach

Re: CBF 1000 prośba o ocene

Cz cze 12, 2014 3:15 pm

Z tego co pamietam, to sporządza sie cywilno prawną umowę zamiany i płaci się podatek od różnicy wartości. Nie wiem jak teraz... tak zrobiłem chyba z 10 lat temu :)

Re: CBF 1000 prośba o ocene

Cz cze 12, 2014 3:31 pm

damikss ktoś już oglądał tą za 16500 i pisał, że się rozczarował. Chyba dzisiaj nawet to miało miejsce. Poszukaj na forum.

EDIT
Znalazłem -> viewtopic.php?f=19&t=4446
Odpowiedz