CBF 600S z ABS

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

CBF 600S z ABS

Postprzez absens » Wt sty 26, 2016 8:59 pm

Powitoł,

Po bezowocnych poszukiwaniach CBF 500 z ABS-em doszedłem do wniosku, że 600-ka w wersji S jest całkiem fajna :wink: . Swój udział miał w tym również Konrad, z którym ostatnio miałem okazję wybrać się na przejażdżkę :) .
Jak oceniacie poniższe cudo? Parę dni temu ogłoszenie zniknęło, ale dziś pojawiło się ponownie.
http://olx.pl/oferta/honda-cbf600s-cbf- ... dFx4T.html

Przyznam się, że nawet miałem okazję przyjrzeć się jej z bliska, ale do komisu trafiłem akurat na parę minut przed zamknięciem i nie chcąc robić przemeblowania przyglądałem się jej w ciasnocie, bo stała w kącie za kilkoma innymi maszynami.
Rewelacji oczywiście nie ma - stan wierzchni jest słaby: nieoryginalny błotnik bez naklejki, zadupek malowany (naklejki na wierzchu) i miejscami powycierany, mała wgniotka na baku, ale bez uszkodzenia lakieru (pewnie do wyciągnięcia), silnik przytarty z lewej strony, owiewka też (naklejki na owiewce są na wierzchu, ale jeśli się nie mylę, to na plastikach tak powinno być), na blaszkach chłodnicy wgięcie wielkości palca (skąd to może być?). Opony raczej kończą żywot, napęd zużyty +/- w 60%, ale za to przednie tarcze wyglądały na nowe - tu tylko ocena organoleptyczna, co wyczułem pod palcami, bo nie mogłem wcisnąć głowy, żeby zobaczyć :) . Mechanicznie niczego nie sprawdzałem, ale w tej materii i tak nie mam doświadczenia, więc bez mechanika się nie obędzie.

Także minusów sporo, ale... sprzęt jest blisko i sprzedawca daje na niego dwuletnią gwarancję, więc mechanicznie powinien być oki-doki, nieprawdaż?
Wygląd zewnętrzny jest dla mnie do przełknięcia, zwłaszcza że to byłby mój pierwszy motocykl i w sezonie zapewne stałby pod chmurką/pokrowcem.

Reasumując, warto?
absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Re: CBF 600S z ABS

Postprzez Turos » Wt sty 26, 2016 9:36 pm

Nie za tą cenę :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600S z ABS

Postprzez konjo8ds » Wt sty 26, 2016 9:56 pm

Tarcze nie są oryginalne, więc pewnie wymienione zostały. Plus malowany lub wymieniany błotnik = robiony przód (imho).
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: CBF 600S z ABS

Postprzez rupert » Śr sty 27, 2016 8:07 am

Turos napisał(a):Nie za tą cenę :P

Czemu? Cena z dolnych widełek, jak za gaźnik.

Ale samo moto podejrzane.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: CBF 600S z ABS

Postprzez Turos » Śr sty 27, 2016 9:37 am

Jak dorzuci nowe opony to spoko ;)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: CBF 600S z ABS

Postprzez nocny » Śr sty 27, 2016 9:58 am

Taaaaa gwarancja dwa lata. Poproś wcześniej o pisemne warunki tej gwarancji i dokładnie przeczytaj. I proszę zwróć uwagę jak sa rozstrzygane ew. spory no i przypadkiem czy nie musisz u nich robić pełnego serwisu co 5000 km.
BTW naklejka na owiewce powinna być czarna.
Ja bym odpuścił.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: CBF 600S z ABS

Postprzez -patrick- » Śr sty 27, 2016 1:39 pm

nocny napisał(a):Taaaaa gwarancja dwa lata. Poproś wcześniej o pisemne warunki tej gwarancji i dokładnie przeczytaj. I proszę zwróć uwagę jak sa rozstrzygane ew. spory no i przypadkiem czy nie musisz u nich robić pełnego serwisu co 5000 km.
BTW naklejka na owiewce powinna być czarna.
Ja bym odpuścił.


oczywiście, że tak, piszą o tym w ogłoszeniu.
"...Jako jedyni proponujemy Wam gwarancję mechaniczną na okres 2 lat w cenie !!!
Warunkiem jest serwis przygotowawczy do sezonu po zakupie, a następnie co 4 tys.km min. co 12 miesięcy."

czyli wymieniają wszystko tylko można za co oczywiście musisz zapłacić i mają z tego kolejne pieniądze, a Ty "ciesz" się, że masz gwarancję.
to jak umowa lojalnościowa - kupisz od nas sprzęt z gwarancją, ale przez najbliższe 2 lata zasilaj naszą kasę...serwis co 4 tyś km? a po co tak często?
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600S z ABS

Postprzez nocny » Śr sty 27, 2016 6:27 pm

Ok. coś za coś ale co 4 tys km to przegięcie. BTW ciekawy jestem też zakresu gwarancji .
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600S z ABS

Postprzez absens » Śr sty 27, 2016 6:37 pm

Dzięki za Wasze opinie. Z gwarancją jak z ubezpieczeniem - płacić trzeba, ale może nigdy się to nie przydać. Tu akurat nie jest dla mnie dziwne, że przeglądy u nich są wymagane. Przy kupnie samochodu jest tak samo. Ich gwarancja, ich warunki.
Tak czy inaczej, odpuszczę sobie tę sztukę. Okolice przedniego koła rzeczywiście są zagadkowe.

Pewnie lepsza byłaby maszyna tego pokroju? :naughty:
http://otomoto.pl/oferta/honda-cbf-hond ... yeWwr.html

// edit: Jeszcze takie pytanie: Na ile średnio wystarczają elementy ulegające zużyciu, typu napęd, tarcze hamulcowe, klocki, czy co tam jeszcze jest? :)
absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Re: CBF 600S z ABS

Postprzez konjo8ds » Śr sty 27, 2016 7:01 pm

zobacz tą:
http://olx.pl/oferta/honda-cbf-600-CID5 ... 3d10f95ac1
wygląda całkiem fajnie. łańcuch spoko, opony spoko. możliwe, że na początek nie trzeba nic robić prócz podstawowego serwisu (olej z filtrem, płyn chłodzący i hamulcowy, filtr powietrza - przeczyścić lub wymienić, może klocki)

ta też wygląda ok, jak na jedno zdjęcie ;)
http://olx.pl/oferta/honda-cbf-600s-abs ... 3d10f95ac1
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Następna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości