NC700X do oceny

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

NC700X do oceny

Postprzez The River » Wt lut 02, 2016 5:52 pm

Witam

Znalazłem taką oto ofertę:
http://otomoto.pl/oferta/honda-nc-700x- ... at=8982073
Cena wydaje mi się atrakcyjna, nie wiem nawet czy nie za bardzo jak na ten przebieg. Ktoś może coś podpowie chociaż po tych zdjęciach jest raczej ciężko cokolwiek wywnioskować gdyż większość jest robiona z dystansu. Swoją drogą nie rozumiem sprzedawców którzy wrzucą czasem 2/3 zdjęcia i to w dodatku w takiej rozdzielczości jakby były robione lodówką. Motocykl jest w sumie w niedużej odległości więc prawdopodobnie w weekend wybiorę się go obejrzeć, nie chciał bym jednak tracić czas a tym bardziej jechać i pod wpływem emocji kupić coś czego bym nie chciał. Sprzedający ma w swojej ofercie dość dużo motocykli, może ktoś z forum go kojarzy, był lub też kupował coś od niego ?

Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
The River
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 5:00 pm
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Imię: Karol
Motocykl: NC750XA
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez camilos55 » Wt lut 02, 2016 9:45 pm

Z Wloch?? Zapytaj sprzedajacego cz ma dwa oryginalne kluczyki.
Romet 50, WSK 125, MZ 250, JAWA 350TS, Kawasaki KLR 650, BMW GS 650
Avatar użytkownika
camilos55
Użytkownik
 
Posty: 194
Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 8:20 am
Lokalizacja: warszawa-grochów
Motocykl: nc 700x

Re: NC700X do oceny

Postprzez The River » Śr lut 03, 2016 10:41 am

A to co że z Włoch ? Jak na ten kraj to właśnie przebieg wydaje mi się za niski, przecież tam w większości rejonów temperatury pozwalają na jazdę przez cały rok, więc 10k km na ponad 3 lata użytkowania tego typu motocykla ? Zresztą jak przeglądnąłem całą ofertę tego Pana to widzę że wszystko z Włoch sprowadzane i mało który motocykl ma przejechane więcej niż 30k km, a jest wiele dużo starszych. Wiem że kręcenie liczników to norma przy sprowadzanych pojazdach ale na 2/3 letni motocykl może się jakiś trafi z książką i potwierdzonym przebiegiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
The River
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 5:00 pm
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Imię: Karol
Motocykl: NC750XA
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez camilos55 » Śr lut 03, 2016 9:15 pm

Nie chodzi o kilometry. Duzo w Wloch jest po wypadku. Zapytaj sprzedajacego czy ma dwa kluczyki oryginalne. Jezeli powie ze ma jeden a drugi dorobiony tzn ze moto uczestniczyl w kolizji. W Itali W takim przypadku jeden kluczyk zabiera ubezpieczyciel
Romet 50, WSK 125, MZ 250, JAWA 350TS, Kawasaki KLR 650, BMW GS 650
Avatar użytkownika
camilos55
Użytkownik
 
Posty: 194
Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 8:20 am
Lokalizacja: warszawa-grochów
Motocykl: nc 700x

Re: NC700X do oceny

Postprzez Radarman » Śr lut 03, 2016 10:44 pm

Daj sobie spokój z tym moto.
Przyczyny poniżej:
- nieoryginalna kierownica - inny kształt i srebrna (a we wszystkich NCekach były czarne),
- srebrne śrubki w ciężarkach kierownicy (oryginalne są czarne).

Jak dla mnie wystarczy dowodów na bezwypadkowość :thumbdown:
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez The River » Cz lut 04, 2016 4:25 pm

Dzięki wielkie za rady. O tych kluczykach dobrze wiedzieć na przyszłość a na kierownicę nie zwróciłem uwagi. Ten motocykl sobie odpuszczam.
Obrazek
Avatar użytkownika
The River
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 5:00 pm
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Imię: Karol
Motocykl: NC750XA
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez The River » Wt lut 09, 2016 8:39 pm

Poszukiwań ciąg dalszy. Z braku ogłoszeń motocykli pochodzących z krajowej dystrybucji przeszukuję komisy i tutaj kolejny egzemplarz od firmy zajmującej się importem motocykli z Włoch. Ktoś może ją kojarzy ?
http://otomoto.pl/oferta/honda-nc-nc-70 ... y6qw3.html
Co do motocykla to kierownica i plastiki wyglądają na oryginalne, zastanawia mnie jedynie rura wydechowa, wygląda na mocno zużytą, czy to może świadczyć o wyższym przebiegu niż te deklarowane 18 tys. czy też jej wygląd bardziej świadczy o tym że poprzedni właściciel lubiał nią "pocisnać" ?
Ostatnio edytowano Wt lut 09, 2016 9:21 pm przez The River, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
The River
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 5:00 pm
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Imię: Karol
Motocykl: NC750XA
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez camilos55 » Wt lut 09, 2016 8:52 pm

Wyplakowany az swieci po oczach ;) wydech wypalony??? Nie to bolaczka ncekow prawie wszystkie tak wygladaja. Ja mam ponad 15 tys i wyglada podobnie. Wg zdjec nie ma do czego sie przyczepic ale moze niech ktos jeszcze sie wypowie na temat tego egz.
Romet 50, WSK 125, MZ 250, JAWA 350TS, Kawasaki KLR 650, BMW GS 650
Avatar użytkownika
camilos55
Użytkownik
 
Posty: 194
Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 8:20 am
Lokalizacja: warszawa-grochów
Motocykl: nc 700x

Re: NC700X do oceny

Postprzez Radarman » Wt lut 09, 2016 9:21 pm

Karol,
Jak dla mnie ze zdjęć wszystko wygląda OK. Tyle, że motocykl "wyplakowany" niesamowicie. Mam wrażenie, że sprzedający nie jest motocyklistą, bo ja bym tym szuwaksem opon nie wypsikał, bo bałbym się w zakręt złożyć na takiej oponie.

Jak na 4 letni motocykl z kraju gdzie można jeździć cały rok, to przebieg dość niski. No chyba, że sprzedający ma jakieś realne papiery ten przebieg potwierdzające.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez The River » Śr lut 10, 2016 4:45 pm

Dzwoniłem tam dzisiaj i dowiedziałem się że niestety nie ma żadnej książki serwisowej, która mogła by być potwierdzeniem tego przebiegu. Argumentem było to że Włosi raczej takowych książek nie prowadzą, co najwyżej przez okres gwarancji, ale on niestety do tego motocykla nie ma. W każdym bądź razie dowiedziałem się że oprucz nowych opon motocykl ma również nowy napęd. I teraz moje pytanie do użytkowników tego modelu lub też "Eski", ile wytrzymuje napęd ? Bo w sumie po tym można by dojść do faktycznego przebiegu skoro sprzedawca twierdzi, co zresztą potwierdził mi jeszcze raz w rozmowie telefonicznej, że motocykl był kupiony od pierwszego właściciela. Wstępnie jestem umówiony na sobotę na oględziny i jazdę próbną o ile pogoda na to pozwoli.
Obrazek
Avatar użytkownika
The River
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 5:00 pm
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Imię: Karol
Motocykl: NC750XA
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron