NC700X do oceny

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: NC700X do oceny

Postprzez Lm261 » So lut 13, 2016 7:40 am

Mam ten sam rocznik hondy z podobnym przebiegiem w automacie .Motocykl kupiłem w 2014 roku w salonie hondy w Gdańsku.
Z tego co widać ze zdjęć to dodatkowe wyposażenie jest warte około 6 tysięcy :thumbsup:
-szyba ,kufry , nawigacja z instalacją ,stopka centralna .
Zastanawia mnie przebieg i opony.
Na jesieni 2015 roku była akcja wymiany liczników oraz przekaźników rozrusznika.Po wymianie licznika mój stan kilometrów jest obecnie 170 km,co mam potwierdzone w książce serwisowej wpisem (wymiana zegarów -przebieg-data).
Sprawdź czy obecna ilość kilometrów nie jest po wymianie licznika.
Oryginalne opony mam Pirelli.Te na zdjęciach wyglądają mi na michelin.
N-cek przy montażu nawigacji miał 1496 km to jest praktycznie 3 miesiące jazdy jeżeli został kupiony w marcu 2014 roku.
W książce serwisowej musi być wpis przeglądu po 12000tys. km lub przegląd po roku(2015).
Są to moje spostrzeżenia jeżeli coś nie tak to sory.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Lm261
Użytkownik
 
Posty: 156
Dołączył(a): So lip 05, 2014 7:41 am
Imię: Mirek
Motocykl: Nc750xde
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez Piotrek » So lut 13, 2016 8:54 am

Cyt:"Argumentem było to że Włosi raczej takowych książek nie prowadzą"

:lol:

Ze tez jeszcze takie bzdury oklepane ludziom probuja wciskac. :hammer:
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: NC700X do oceny

Postprzez nocny » So lut 13, 2016 9:37 am

Piotrek napisał(a):Cyt:"Argumentem było to że Włosi raczej takowych książek nie prowadzą"

:lol:

Ze tez jeszcze takie bzdury oklepane ludziom probuja wciskac. :hammer:


generalnie żadna nacja według handlarza nie prowadzi książek serwisowych. No chyba że niemiec ale ten akurat zostawił swoją książkę w ławce w kościele, no bo przecież tylko do kościoła jeździł :).
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez Radarman » So lut 13, 2016 11:02 am

Tak jak już Mirek powyżej napisał: powinien być dodatkowy przegląd (12 000km lub rok) zrobiony i wbity w książkę. Bo na razie to jest wbity pierwszy przegląd po dotarciu (wg. planu 1000km).
Jeśli będziesz miał VIN to na stronie, która podałem zobaczysz czy ten motocykl podlegał akcji serwisowej na zegary i przekaźnik, co (jeśli było zrobione) powinno być również wbite w książkę.
Ciężko się tu do czegoś innego "doczepić" ale i zdjęcia nie są jakieś dokładne.
Opony to chyba Michelin Pilot Road 4, które też nie były na pierwszy montaż, więc przy tym przebiegu wymiana opon jest dość podejrzana.
No chyba, że moto miało Dunlop Trailmax na pierwszy montaż, to Honda tutaj w UK wymieniała je za darmo na dowolne zasugerowane przez użytkownika, bo Trailmaxy zużywały się w tempie błyskawicznym (moje były wymienione coś przy ok. 2300 mil, ale znam użytkowników, którzy je wymieniali przy 1500 mil). Ale podejrzewam, że takiej akcji w PL nie było.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez The River » So lut 13, 2016 11:35 am

Mirek dzięki za twoje uwagi. Dzwoniłem do sprzedającego i dzięki tobie miałem o co pytać :D Motocykl miał faktycznie przeprowadzaną akcję serwisową z tymi zegarami ale przy jakim przebiegu nie uzyskałem odpowiedzi bo zastałem go akurat na wyjeździe wiec nie miał jak sprawdzić a z głowy nie chciał mówić, w każdym bądź razie podobno nie wiele tam było na liczniku. W sumie nawet jak by miał drugie tylke to mi to w żaden sposób nie przeszkadza, jedynie co to by to trochę obniżyło jego wiarygodność ale jak się do niego wybiorę to na miejscu sprawdzę dokładnie tą ksiązkę.
Ma mi podesłać VIN jutro jak wróci to sobie go sprawdze.
Jeśli chodzi o opony to zmienił bo na wczesniejszych (jakieś Dunlopy) źle mu się jeździło na mokrym, a że ma jakiegoś znajomego który handuje oponami to sobie u niego kupił.
No i potwierdził mi że kufry i nawigacje dorzuca w cenie. :clap:
Obrazek
Avatar użytkownika
The River
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 5:00 pm
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Imię: Karol
Motocykl: NC750XA
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez Lm261 » So lut 13, 2016 3:54 pm

Ja przy moim PCX wymieniłem opony po 800 km bo dwa razy na pasach widziałem Obrazek
Wpisy powinne wyglądać podobnie jak na foto.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Lm261
Użytkownik
 
Posty: 156
Dołączył(a): So lip 05, 2014 7:41 am
Imię: Mirek
Motocykl: Nc750xde
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez The River » Śr lut 17, 2016 10:29 pm

Witam. Chciałem zaktualizować informacje o moich poszukiwaniach nowego motocykla i jednocześnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które udzielały się w tym temacie, gdyż z ich pomocą podjałem ostateczną decyzję i w dniu wczorajszym zakupiłem Hondę NC750X, tą z ostatniego linku. Motocykl wizualnie jak nowy, w super stanie, niecałe 5tys. potwierdzonego przebiegu, dużo dodatków do tego jeszcze na gwarancji, co prawda nie długo ale jednak, no nie było się po prostu do czego przyczepić więc nie mogło się inaczej stać, zostałem jego nowym właścicielem. Sprzedający przesympatyczny, czynny motocyklista, do tego prowadzi serwis motocyklowy (głównie BMW) koło Warszawy a sprzedawał w zasadzie w imieniu swojego taty, który przesiada się na BMW właśnie z tego co pamiętam. Poza prowadzeniem serwisu zajmuje się on również organizacją wypraw motocyklowych, gdyby ktoś był zainteresowany to możecie trafić na jego stronę wpisując "Prestige Serwis" ( nie chcę tutaj jakieś krypto reklamy na formu uprawiać ale myślę że warto o tym wspomnieć na forum gdyby ktoś był zainteresowany takim wyjazdem i szukał rzetelnego gościa, który to w profesjonalny sposób organizuje). Ja narazie nie planuję wypraw poza granicę naszego kraju ale może kiedyś. W każdym bądź razie, tytułem podsumowania, jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc, niedługo wrzucę jakieś fajne fotki do dziełu "nasze maszyny". Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
The River
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 5:00 pm
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Imię: Karol
Motocykl: NC750XA
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez Radarman » Śr lut 17, 2016 11:20 pm

No i niech się dobrze i bezpiecznie jeździ [THUMBS UP SIGN]
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez Lm261 » Śr lut 17, 2016 11:43 pm

To witamy.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Lm261
Użytkownik
 
Posty: 156
Dołączył(a): So lip 05, 2014 7:41 am
Imię: Mirek
Motocykl: Nc750xde
W siodle: <100 kkm

Re: NC700X do oceny

Postprzez -patrick- » Cz lut 18, 2016 7:37 am

nie ma za co! ;)














tak, tak, to ja Cię przekierowałem na to forum z honda-cbr.pl :msn-wink:

gratulacje!! niech służy i czekam na ładne foty i Twój temat gdzie pochwalisz się motocyklem i napiszesz coś więcej ;) do zobaczenia! (może na zlocie? ) :cheers:
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości