Honda crf 300X

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: Honda crf 300X

Postprzez sufit » So maja 21, 2016 10:55 am

Avalon napisał(a):
Gish napisał(a):A skąd to wiesz? Byłeś ją oglądać? Dokumenty mogą być wystawione na 250 i już ;)



Ochłoń chłopcze, i zrób jak uważasz.

To czy ją kupisz, mam głęboko w dupie.


:lol:
Niektórzy nie przyjmują dobrych rad. W tym przypadku od samego początku...
Po co zatem zadawać pytania?
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Honda crf 300X

Postprzez Gish » So maja 21, 2016 11:16 am

Ale w jakim celu te słowa, piszę kulturalnie, dopytuje ponieważ mam mała wiedzę na ten temat.
Chyba cię nie uraziłem, podważając twoją teorię i dopytując? Po to jest między innymi forum, żeby drążyć niektóre tematy.

Czytałem trochę o tym, że HM homologuje takie hondy i wstawiają big bory i wtedy z 250 robią 300 cc.
W takim tuningu chyba nie ma nic złego, jeżeli się nie mylę?
Oglądałem parę recenzji na YT na temat crf 300 cc i ludzie całkiem nieźle się o tym wypowiadali (filmy głownie USA albo Italy), natomiast wolałem zasięgnąć porady jak sprawa ma się w Polsce, serwisy takiej "sztuki" itd. Głownie to, że w 250X brakuje nieraz mocy a 300cc robi się optymalne.
O jakich konkretnie kłopotach pisałeś w swojej wypowiedzi? Kłopotach na temat dokumentacji czy kłopotach serwisowych?
Po za tym zastanawia mnie bardzo ta firma Gniezna, mam tam w miarę blisko ale za nim pojadę i się napalę wolałbym mieć jakąś wiedzę na temat tego "bezpośredniego importera"

PS. widzę, że trochę słabe nastawienie do nowych osób ;) Każdy potrzebuje trochę czasu na zapoznanie się z nowym forum i jego niepisanymi zasadami.

Nie chce mi się ani też nie mam zamiaru wchodzić z nikim w żadne spory czy zaśmiecać forum.
Natomiast wydaje mi się, że temat jest dość ciekawy ponieważ co raz więcej tych hond przewija się przez ogłoszenia. Czekam na jakieś konstruktywne wypowiedzi, a przede wszystkim na temat ☺ Może akurat uda nam się ustalić parę rzeczy które w przyszłości przydadzą się innym użytkownikom a temat warto będzie przenieść do innego działu.

Pozdro
Ostatnio edytowano So maja 21, 2016 11:58 am przez Gish, łącznie edytowano 1 raz
Gish
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz maja 19, 2016 5:35 pm

Honda crf 300X

Postprzez sufit » So maja 21, 2016 11:32 am

Nastawienie jest bardzo dobre, a zasady o których była mowa są i były pisane i luz. Z tego co wiem kolega ma doświadczenie, bo siedzi w samym środku i stara się grzecznie podpowiedzieć. Ja osobiście nie spotkałem się ze słabym nastawieniem na tym forum, wręcz przeciwnie. No ale nie ma co drążyć tematu, bo już wszystko jasne. Bez emocji ;)
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Honda crf 300X

Postprzez Avalon » So maja 21, 2016 1:52 pm

Była kiedyś w telewizji taka reklama, w roli głównej z młodymi gniewnymi i starszym małżeństwem.
Akcja działa się na stacji benzynowej.
Jak to szło ?

- Trzeba mieć fantazję, dziadku !!! ( krzyczy młodzieniec bujając samochodem starszego pana )
- Trzeba mieć fantazje i pieniądze, synku ( odpowiada starszy pan, po tym jak cofając na pełnym gazie, kasuje samochód młodego )

Jeśli masz tylko fantazję, to poszukaj czegoś bardziej typowego, a jeśli masz i fantazje i pieniądze to go sobie kup. :tongue:

Ze skuterka 50ccm nie problem zrobić 110, albo 150 wszczepić do 125. Można też z 250 zrobić 300 itd.

Tylko że widziałem już takie kombinacje oraz przeszczepy, i również widziałem miny właścicieli, jak trzeba było reanimować taki sprzęt. Dokumentacji brak. Nie wiadomo kto i co wszczepił. A jak już dojedziesz co siedzi w takim motocyklu, dotrzesz do dokumentacji i katalogu części, to okaże się "produkcja zakończona" albo "nic nie znaleziono", a w najlepszym przypadku usłyszysz że termin realizacji to 2-3 miesiące.

Zrobisz jak uważasz, i naprawdę mam to w ..... :mrgreen:
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda crf 300X

Postprzez klemens » N maja 22, 2016 10:37 am

Czemu akurat uparłeś się na ten motocykl? Sprzęt nietypowy, sponiewierany, wróży same problemy. A wiesz, że takimi sprzętami nie jeździ się 6k km do przeglądu, tylko po paru przejażdżkach (czytaj motogodzinach) wymienia się płyny i pół silnika? Więcej info na temat enduraków uzyskasz może tu: http://www.advrider.pl/. Jak chcesz bardziej normalne moto, to jest w tej chwili do sprzedania piękna DRZ400. Trochę drogo ale trzeba obejrzeć i ponegocjować. Jeśli hard enduro, polecam 690E/R, którą osobiście użytkuję i nie mam z nim najmniejszych problemów. Tylko, że sensowne egzemplarze (od 2009r) zaczynają się od 20k zł.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Honda crf 300X

Postprzez Gish » N maja 22, 2016 2:33 pm

Dzięki wielkie za wyczerpujące odpowiedzi.
Szukam raczej czegoś małego i lekkiego, lubię od czasu do czasu pojechać na jakiś tor i trochę poskakać więc DRZ odpada, jeździłem na kolegi i jakoś mi nie leży a każda większa pojemność również.
Odpuściłem już sobie tą Hondę crf 300X, co nie zmienia faktu, że dalej mnie interesuje jej "historia powstania", ponieważ na allegro są własnie 2 egzemplarze a od czasu kiedy szukam jakiegoś moto już chyba z 4 takie ogłoszenia widziałem z taką Hondziawką.

Pasowała by mi np Honda crf 250X lub jakaś husqwarna te 250/310 z homologacją i dokumentami w budżecie około 10-15k zł. KTM też mógłby być.

Czy ktoś z was oglądał może te "sztuki", czy możecie mi, laikowi, coś powiedzieć na ich temat?:
http://olx.pl/oferta/honda-crf-250-x-ro ... f91e024b2d
Jak myślicie, cena nie jest trochę zawyżona? Czy fabrycznie te sprzęty mają 29 KM? Nie mylę się?
lub
http://olx.pl/oferta/honda-crf-250-z-do ... d;promoted
Trochę dziwi mnie możliwość rejestracji tego sprzętu ponieważ jest to chyba zwykły cross a nie enduro?

PS. Jak by ktoś był kiedyś użytkownikiem takiej hondy crf 300X to proszę o wypowiedź, może akurat ułatwimy komuś podjęcie decyzji w przyszłości.
Gish
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz maja 19, 2016 5:35 pm

Re: Honda crf 300X

Postprzez klemens » N maja 22, 2016 6:43 pm

Gish napisał(a):lubię od czasu do czasu pojechać na jakiś tor i trochę poskakać więc DRZ odpada

A czym jeździłeś i skakałeś po tym torze dotychczas?
Gish napisał(a):Trochę dziwi mnie możliwość rejestracji tego sprzętu ponieważ jest to chyba zwykły cross a nie enduro?

Jak ma lampę to niby enduro. W załączeniu powinien mieć kit homologacyjny do rejestracji, no i papiery oczywiście.
Nie znam się na CRFach ale różnica wagi m. 250/300 a 450 to < 10kg (przynajmniej w KTMach). A różnica mocy, użytecznego zakresu obrotów i żywotności nieporównywalna. Chyba, że kupisz 2T, to inna bajka.
Ja kombinuję trochę podmienić 690 na EXC450 ale przeraża mnie częstość i zakres serwisowania. Za to zysk na wadze byłby tu ogromny.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Honda crf 300X

Postprzez Turos » N maja 22, 2016 7:19 pm

Małe i lekkie na tor - tylko cross w 2T :)
Enduro do jazdy też po asfalcie? DR350 lub DRZ400 idealnie do tego pasują lub jakiś KTM albo Huska 310TE.
Odstaw tą CRF chyba, że faktycznie masz worek pieniędzy lub jeśteś dobry mechanikiem. Ale sądząc po postach ani jedno ani drugie. Dobry mechanik nie pyta o takie rady, a mając worek pieniędzy kupujesz nowego KTMa.
Generalnie doprecyzuj do czego ma służyć sprzęt. Okazjonalne wyjazdy na tor i 90% asfalt czy odwrotnie? ;)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Honda crf 300X

Postprzez Gish » N maja 22, 2016 7:48 pm

Do tej pory jeździłem na yz 125 i cr 125 oraz trochę na różnych innych motorach w takim sensie "ej, ziomek daj się przejechać" wiec to się nie liczy ;)

Chciałbym jakiegoś endurasa do lasu, na poligon itp. i od czasu do czasu na tor. Zależy mi na homologacji ponieważ od czasu do czasu chciałbym sobie pojeździć po jakiś szutrowych drogach, bez obaw, że policja mnie ścignie. A niestety bardo często nas ścigała. Mam prawko na motor już prawie 10 lat a do tej pory skorzystałem z niego jeden raz będąc na wakacjach wynajętym motorem, także słabo :D

Ogólnie miałem przerwę parę dobrych lat i wracam do sportu. Mechanik ze mnie żaden bądź prawie żaden ;)
Bardzo interesują mnie te huski 310, naczytałem się o nich trochę i wydaje mi się, że bardzo fajne sprzęty. Natomiast jest ich bardzo mało na allegro.
Chyba, że może warto jeszcze rozważyć suzuki drz 400, muszę się zastanowić. Zda on egzamin jak na moje potrzeby, jak myślicie.

Wielkie dzięki chłopaki za pomoc i wszelkie rady!
Gish
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz maja 19, 2016 5:35 pm

Re: Honda crf 300X

Postprzez Turos » N maja 22, 2016 7:58 pm

DR350, ale wiekowy już sprzęt i ciężko może być z trafieniem dobrego egzeplmarza. DRZ400 to b. fajny sprzęt, a jak Ci się znudzi endurowanie możesz sobie zrobić supermoto z niego :) Jeździłem jednym i drugim w lekkim terenie i jako początkujący dawałem radę. A przy okazji nie był jakieś kosztowne w eksploatacji. W przeciwieństwie do KFX250 2T.... to był szatan nie motocykl :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron