Honda CBF 500, 2004 r.

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Honda CBF 500, 2004 r.

Postprzez pietia79 » Wt lip 12, 2016 11:56 am

http://otomoto.pl/oferta/honda-cbf-500- ... yp5KN.html

Prośba do bardziej doświadczonych, co myślicie o tej maszynie? jechać i oglądać czy jest coś podejrzanego na podstawie zdjęć?
pietia79
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Wt cze 28, 2016 8:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Piotr
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF 500, 2004 r.

Postprzez Tiarus » Wt lip 12, 2016 1:14 pm

  • dziwne ciężarki
  • brak nalepek na zadupku
  • rysa na deklu
  • nieoryginalne (akcesoryjne) kierunki z przodu
  • nie wim czy to zdjęcie, ale chyba lewe lusterko ma pogiętą obudowę
  • na moje oko kiera też nie jest oryginalna

Koledzy pewnie więcej wypatrzą.
Oglądać zawsze warto, ale poszukać po VINie (zapytaj sprzedawcy) też nie zaszkodzi.
I na "oglądanie" zabrać kogoś doświadczonego lub karnąć się do mechanika - na tym nie warto oszczędzać, zwłaszcza przy handlarzach.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Honda CBF 500, 2004 r.

Postprzez Wesoły Dyzio » Wt lip 12, 2016 1:32 pm

Ciekawe, co się stało z rurami. Zardzewiałe, jakby na deszczu leżały, a nie były zamontowane w motocyklu. Śruba od zacisku rury chłodnicy też zardzewiała. Ale to chyba w pięćsetkach tak niestety jest. Ciężarki kierownicy nieoryginalne. Nie spotkałem się ze srebrnymi w tym modelu. Ogólnie wyplakowany, aż odrzuca mnie od razu od kupna takiego sprzętu. Wyplakował nawet opony :bash:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF 500, 2004 r.

Postprzez tombartosz » Wt lip 12, 2016 2:18 pm

Zastanawiam się, jak to jest z tą gwarancją, bo ja to rozumiem: Jak kupisz motocykl u nich i go u nich potem naprawisz to dadzą gwarancję. Bez sensu, niech najpierw naprawią, a potem dają gwarancję. Zrozumiałbym jeszcze, że życzą sobie, aby u nich serwis przeprowadzać np. po sezonie, albo co 12kkm ale to chyba co innego sprzedający ma na myśli.
Avatar użytkownika
tombartosz
Znawca
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn lip 08, 2013 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa (okolice)
Motocykl: CBF 1000, GS500
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF 500, 2004 r.

Postprzez bankus » Wt lip 12, 2016 2:26 pm

te rury w 500-tkach nie wygladają zwykle najlepiej, ale aż tak jak tu to chyba nie. Ciężarki i kierunkowskazy zmienione, ale to może być nieistotny szczegół - zmiana w celach estetyki mogła być.
Nie jestem specem, ale co do ceny to maszyna z szybą i kufrem i jeszcze od handlarza za takie pieniądze to okazja, a ja w okazje od handlarzy nie wierze.
Jak masz nie daleko to warto sprawdzić
Avatar użytkownika
bankus
Maniak
 
Posty: 1059
Dołączył(a): Śr wrz 23, 2015 10:19 am
Lokalizacja: SK
Imię: Mirek
Motocykl: sprzedany :(
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF 500, 2004 r.

Postprzez pietia79 » Wt lip 12, 2016 5:29 pm

Dzięki za pomoc.

Daleko nie mam, poproszę o VIN i dopytam jakie są warunki gwarancji i co obejmuje. A jak będzie OK to będę szukał fachowca, żeby podjechał ze mną.
pietia79
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Wt cze 28, 2016 8:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Piotr
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF 500, 2004 r.

Postprzez rafa106 » Śr lip 13, 2016 5:43 am

Cześć,
akurat ten komis i serwis cieszą się wśród warszawskich motocyklistów dobrą opinią. Jak do tej pory wtopy jeszcze nie mieli.
Dwóch kumpli serwisuje tam swoje maszyny i też są zadowoleni.

Jeśli coś się działo z moto to całą dokumentację udostępniali kupującemu do wglądu przed sprzedażą...

Pozdro
Avatar użytkownika
rafa106
Użytkownik
 
Posty: 102
Dołączył(a): Cz wrz 26, 2013 7:50 am
Wiek: 48
Imię: Rafał
Motocykl: CBF 1000 FA
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF 500, 2004 r.

Postprzez dzik » Śr lip 13, 2016 5:53 am

rafa106 napisał(a):Cześć,
akurat ten komis i serwis cieszą się wśród warszawskich motocyklistów dobrą opinią. Jak do tej pory wtopy jeszcze nie mieli.
Dwóch kumpli serwisuje tam swoje maszyny i też są zadowoleni.

Jeśli coś się działo z moto to całą dokumentację udostępniali kupującemu do wglądu przed sprzedażą...

Pozdro

Zgadzam się. Sam kiedyś bralem 600 z msmotor i jeździ do dzisiaj - pozdro Joo! ;-)

Kilku moich znajomych też brało u nich moto i wszystko gra.
Jeśli w przeciągu ostatnich 3-4 lat ekipa się nie zmieniła to o brak lipy i druciarstwa osobiście byłbym spokojny.

tombartosz napisał(a):Zastanawiam się, jak to jest z tą gwarancją, bo ja to rozumiem: Jak kupisz motocykl u nich i go u nich potem naprawisz to dadzą gwarancję. Bez sensu, niech najpierw naprawią, a potem dają gwarancję. Zrozumiałbym jeszcze, że życzą sobie, aby u nich serwis przeprowadzać np. po sezonie, albo co 12kkm ale to chyba co innego sprzedający ma na myśli.

Ja brałem u nich moto z 2letnią (o ile dobrze pamietam) gwarancją.
Zrobiłem u nich pełny przegląd wraz z regulacją zaworów etc (przebieg na to juz wskazywał).
Gwarancja obejmowała wszystkie części mechaniczne po warunkiem robienia u nich przeglądów serwisowych przez okres jej trwania zgodnie z zaleceniami producenta - analogicznie jak w aso.
Moto z Włoch, kupiłem w 2012 - stan moto wskazywał na przebieg oryginalny. Od tamtego czasu moto u mnie i u kolegi Joo przyjechało chyba ok 45kkm.
I wszystko jest w porzo. Po fotkach nie wiem czy warto oglądać moto z linka, ja bym pojechał bo po prostu nie nadszarpnęli mojego zaufania, co w przypadku wszelkiej maści handlarzy nie jest, że tak powiem, normą ;-)
Mogę tylko napisać (oczywiście o ile tak jak napisałem wcześniej - nie zmieniła się tam ekipa) że gdybym szukał używanego motonga to najpierw zacząłbym szukać u nich. Zresztą z ciekawości dosyć regularnie oglądam wystawione przez nich sprzęty na stronie.
I nie, nie jestem z msmotor powiązany w żaden sposób ;-)
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda CBF 500, 2004 r.

Postprzez pietia79 » Śr lip 13, 2016 10:10 am

Dzięki z opinie. Laikowi ciężko ocenić stan motocykla, więc tym bardziej ważna jest dobra "marka" sprzedawcy. Oglądam jeszcze jednego sprzęta i pewnie w sobotę się wybiorę popatrzeć na tę hondę. Warunki gwarancji tez się wydają w porządku.
pietia79
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Wt cze 28, 2016 8:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Piotr
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF 500, 2004 r.

Postprzez Turos » Śr lip 13, 2016 10:21 am

W 500 rury rdzewieją, ten typ tak ma. Można papierem ściernym potraktować albo pomalować lakierem do kominków taki do 800C.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości