CBF 600 2004

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

CBF 600 2004

Postprzez Norman » Śr mar 01, 2017 8:31 pm

Witam,

Interesuje mnie motocykl z TEGO ogłoszenia. Sprzedawca (komis) przez telefon poinformował, że przebieg na pewno jest oryginalny, a moto jest bezwypadkowe. Dowiedziałem się też, że jest tylko jeden kluczyk.
Prośba o ocenę ogłoszenia oraz porady na co zwrócić szczególną uwagę podczas ewentualnych oględzin. Jak powinny wyglądać napęd, tarcze hamulcowe przy takim przebiegu? Czy powinny być to jeszcze części fabryczne?
Norman
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr mar 01, 2017 7:57 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 44
Motocykl: Jeszcze nie...
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 2004

Postprzez Turos » Cz mar 02, 2017 7:17 am

A gdzie drugi kluczyk? :)
Sprowadzony z Włoch, gdzie sezon trwa dłużej niż u nas, moto ma już 13lat, a przebieg to 20k km.
Oczywiście, że oryginalny...
Więc albo kręcony, albo moto po stłuczce/wypadku został zostawiony u ubezpieczyciela, który zabrał jeden kluczyk, a wrak moto sprzedał dalej. Zalecałbym ostrożność. Jakoś nie mogę uwierzyć w ten przebieg, ale może jest uprzedzony do sprzedawców :wallbash:
A co zwrócić uwagi:
Na wszelkie plastikowe uchwyty, złączki, mocowania - które podczas gleby pękają bardzo szybko.
A tak to standardowo: DOT opon, grubość tarcz i klocków, ograniczniki czy są całe, żeberka chłodnicy, napęd czy równomiernie wyciągnięty i zębatki nie są gwiazdkami ninja.
Zdaje mi się czy napęd jest w połowie zużycia? Czy to oryginał?
Jakiś VIN niech Ci prześle, aby można było sprawdzić w necie historię moto. Może gdzieś coś będzie.
Może jeszcze ktoś coś z forum dorzuci od siebie :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 2004

Postprzez Norman » Cz mar 02, 2017 2:48 pm

Turos napisał(a):Zdaje mi się czy napęd jest w połowie zużycia? Czy to oryginał?

W jaki sposób mogę zweryfikować czy napęd, tarcze, zaciski są fabryczne? Jakich oznaczeń szukać?

Turos napisał(a):Jakiś VIN niech Ci prześle, aby można było sprawdzić w necie historię moto. Może gdzieś coś będzie.

Sprawdziłem VIN w autobaza.pl, ale za wiele się nie dowiedziałem. Brak wpisów o przebiegu, historii uszkodzeń. Potwierdził się tylko rok produkcji i kraj montażu motocykla (Włochy).

Turos napisał(a):Na wszelkie plastikowe uchwyty, złączki, mocowania - które podczas gleby pękają bardzo szybko.

Czy niezbędne do tego będzie odkręcenie jakichś owiewek?
Norman
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr mar 01, 2017 7:57 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 44
Motocykl: Jeszcze nie...
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 2004

Postprzez Turos » Cz mar 02, 2017 9:45 pm

Pewnie, nawet trzeba by trochę moto rozkręcić aby zajrzeć co tam się dzieje. Jak gość nie pozwoli, znaczy że może chce coś ukryć.
Co do oryginalność nie wiem jak to zweryfikować, może Zbychu podpowie, albo Rafał? :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 2004

Postprzez miro_86 » Pt mar 03, 2017 9:36 am

Dodam że ten motocykl już dłuższy czas "wisi" na OLX. Ostatnie 3m szukałem dla siebie moto...wiec kojarze typa.
miro_86
Użytkownik
 
Posty: 60
Dołączył(a): Pt sty 20, 2017 7:48 am
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 38
Imię: Mirek
Motocykl: cbf 600 '04
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 2004

Postprzez mr_soze » Pt mar 03, 2017 11:05 am

To ile "wisi" to nie ma żadnego znaczenia...sprzedaję obecnie jeden motocykl...wystawiłem go w październiku...wyświetleń ponad 5000, wyświetlonych telefonów około 300...fizycznych telefonów...1 od malkontenta, który szuka z abs, a mój takowego nie posiada....wnioski pozostawiam czytającym
Avatar użytkownika
mr_soze
Znawca
 
Posty: 230
Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 10:08 am
Lokalizacja: Biała Podlaska
Imię: Paweł
Motocykl: Kawasaki Versys 1000
W siodle: <100 kkm


Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron