2011 CBF 600 SA Tychy

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

2011 CBF 600 SA Tychy

Postprzez b4k » N mar 05, 2017 2:20 pm

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cbf ... yN3mN.html

Oględziny przeprowadzone w dniu dzisiejszym. Motor posiadał 2 a właściwie 3 właścicieli. Piszę 3 bo obecny właściciel rok temu kupił motor od szwagra i jeszcze na siebie nie przerejestrował...

Oględziny wizualne nie wykazały żadnych niesprawnych elementów wyposażenia, waszystko działa. Dokumenty OK. Jedynie nadmierne zużycie końcówek manetek (wytarty lakier), bez obtarć czy śladów gleby. Mocowanie owiewek do zbiornika paliwa jest za pomocą takich rzepów? Wygląda ori, ale to tylko chyba amortyzuje i chroni przed ocieraniem a nie trzyma na sztywno.

Technicznie: opony już słabe i stare, bo z 2010 roku.

Jazda próbna: kierownica po puszczeniu wibruje i myszkuje.... Po prostu nie jest bezpieczne w ogóle, żeby ją puszczać. Odkrecilismy wysoka szybę i zdjelismy kufer ale problem istnieje dalej. Po telefonie do poprzedniego właściciela dowiedzieliśmy się, że on to sprawdzał i winny okazal się stelaż pod kufer? Nie chce mi się w to wierzyć, ale nie udało nam się go odkręcić, żeby zrobić jazdę próbną bez, bo jedna śruba imbusowa była przykręcona na amen.

Właściciel ma to odkręcić, sprawdzić czy wibracje występują i dalej szarpie kierownicą. Do wtorku ma to być sprawdzone, bo w jak wszystko będzie ok, to w środę pojadę go kupić po ponownej jeździe testowej oczywiście.

Prosiłbym was o komentarz odnośnie kierownicy i ewentualnie tego mocowania owiewek.

Pozdrawiam
b4k
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr mar 01, 2017 7:41 pm
Imię: Paweł
Motocykl: szukam

Re: 2011 CBF 600 SA Tychy

Postprzez Glub » N mar 05, 2017 3:04 pm

Opony moga byc odpowiedzialne za shimy i/lub ciśnienie w nich.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: 2011 CBF 600 SA Tychy

Postprzez Turos » N mar 05, 2017 4:59 pm

Stelaż też może być winny. Niestety w cbf tak jest i nawet na forum nie ma jednego złotego rozwiązania. U jednego opony, u drugiego zawieszenie ...
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: 2011 CBF 600 SA Tychy

Postprzez Dariusz » Pn mar 06, 2017 5:22 am

Bardzo istotne że są pierwsze opony , świadczy to o niskim przebiegu , nie agresywnej eksploatacji oraz że nic niedobrego się z moto nie działo- dla mnie jest to duży plus + , a nawet podstawowy "parametr" przy zakupie motocykla....
Jeśli celujesz w nie wyeksploatowany motor na dłuższą znajomość to bym rozważył zakup, coraz trudniej będzie o takie egzemplarze. Za szimi na 99% odpowiadają te stare opony i pomaga stelaż z płytą było o tym problemie dużo na forum , po zmianie na nowe opony w moim problem znikł z gładką d..pą jeździł ja rowerek bez trzymanki. Rzepy oryginał. Moc 80 KM
Avatar użytkownika
Dariusz
Znawca
 
Posty: 359
Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 11:11 am
Lokalizacja: Tychy
Imię: Dariusz
Motocykl: Burgman 400, cbf1000

Re: 2011 CBF 600 SA Tychy

Postprzez b4k » Pn mar 06, 2017 9:30 am

Dzięki Panowie za komentarze. Wnioskuję zatem, że shimmy to częste zjawisko w CBF i nie świadczy to o tragicznym stanie motocykla lub kwiecistej przeszłości. Nastawiony jestem na zakup, cena mi odpowiada, więc poczekam tylko na zdjęcie tego stelaża i zobaczę, czy coś pomogło. Jak nie, to zostaną opony do wymiany, co i tak chyba trzeba by było zrobić ze względu na ich wiek... może coś jeszcze z ceny urwę na te oponki.

Pozdrawiam
b4k
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr mar 01, 2017 7:41 pm
Imię: Paweł
Motocykl: szukam


Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości