CBF500 -- do oceny (czwarte podejście)

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

CBF500 -- do oceny (czwarte podejście)

Postprzez Cebularz » Śr mar 15, 2017 10:17 am

Witam ponownie,
dziękuje za zaangażowanie i cenne uwagi. Nie jestem jednak przekonany do zakupu modelu CB500 z rocznika 1994 zaproponowanego przez Was. Tym bardziej, że to motocykl z drugiego końca Polski i transport też by sporo kosztował. Bardziej skłaniałbym się w stronę nowszego modelu z systemem ABS. Znalazlem kolejny i prosiłbym o rzucenie okiem.

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cbf ... xtor=SEC-8

Dziękuję i pozdrawiam
Daniel
Cebularz
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz mar 09, 2017 1:46 pm
Imię: Daniel

Re: CBF500 -- do oceny (czwarte podejście)

Postprzez Turos » Śr mar 15, 2017 12:14 pm

Jeśli nie przeszkadza Ci wizualnie to można by było się pokusić o oględziny. Sprawdzić ciśnienie w oponach, a potem sprawdzić czy moto nie ściąga po puszczeniu kierownicy, czy nie ma tzw. shimmy podczas jazdy na prost.
Dobrze by było, aby silnik był zimny i sprawdzić jak odpala. Skoro ma go już 3 lata to jakieś zdjęcia pewnie też ma. niech się nagrzeje, aż się włączy wiatrak chociaż to może być trudne do osiągnięcia w niskiej temperaturze. Termostaty lubią się psuć czasem, a czasem nie "styka" bo metal się utlenia i rdzewieje :)
Jeśli czujesz się na siłach to sprawdź ABS podczas jazdy.
Może zdjąć ten plastik jest na trzy śruby i zobaczysz w jakim stanie jest zębatka. Jeśli jest sporo świeżego olejowatego czegoś może to świadczyć, że właściciel nie żałował przy smarowaniu.
Ja po jednym sezonie z olejarką, miałem co stamtąd wywalać :P

Pamiętaj weź ze sobą kogoś kto się zna, ale oceni też wartość moto bez emocji i weź listę kontrolną tj. co trzeba sprawdzić przy zakupie PRZYKŁADOWA LISTA do wydruku
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500 -- do oceny (czwarte podejście)

Postprzez jokansen » Cz mar 16, 2017 1:59 pm

Cześć
Przebieg chyba dość mocno przekręcony - moje domysły. Zwróćcie uwagę jak zjechana jest tylna tarcza. Przednia też ma rant ale sporo mniejszy zatem domyślać się można że była już wymieniana. Zatem przebieg może być ponad 100 tysi. Akurat to nie dyskwalifikuje CBFki ale trzeba się jej uważnie przyjrzeć.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm


Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron