Switch to full style
Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.
Odpowiedz

CB/CBF 500

Pn lip 10, 2017 8:16 am

Cześć
Szukam CB/CBF 500 na rok, dwa. Na dobry początek przygody motocyklowej, wiec nie oczekuje że to będzie igła. Będę zadowolony jeśli pojeździ te dwa sezony bez specjalnych problemów.
Co myślicie o tej sztuce?
https://www.olx.pl/oferta/honda-cbf-500 ... mP9Ig.html

Dziwna ta folia karbonowa na baku i wymienione plastiki.
Sprowadzona z UK to na minus, ale 5 lat jeżdżona w kraju to na plus.
Cena jakaś taka bardzo atrakcyjna.

I pytanie ogólne, czy przy budżecie 7k PLN jest sens szukać CBF czy raczej nie silić się na to i kupić ładną CB?

Z góry dziękuje za pomoc.

Re: CB/CBF 500

Pn lip 10, 2017 10:39 am

CBFy bardzo mocno trzymają cenę. Różnią się od CB hamulcami, zawieszeniem i wyglądem. Mają też inny wydech przez co jest ciszej i czyściej, ale ucieka parę KM.
Ja za 7000 proponuję poszukać cebuli w doskonałym stanie.
CB i CBF 500 to jedne z najtrwalszych motocykli jakie kiedykolwiek powstały.

Re: CB/CBF 500

Pn lip 10, 2017 12:02 pm

cena rzeczywiście troche niska, sprzęt w miare ładny, no i ostatni rocznik.
Z jednej strony, to po 2 sezonach nie powinieneś stracić wiele, ale z drugiej możesz postanowić zostawić ją na dłużej, bo to naprawde żywotne maszyny i przy bliższym poznaniu zyskują bardzo dużo :). Nie ma co szat rozdzierać nad szczegółami, bo sprzęt w razie czego naprawialny jest. Największe ryzyko to zajechany silnik ale 2007 rocznik nie powinien zdążyć nabić wielu km, co częściowo jest sprawdzalne. Jeśli chodzi o ew. dzwony to bez kogoś kto troche ma pojęcie, do oględzin nie podchodż.
Nigdy do końca pewności nie ma co to za maszyna, dla mnie np. najbardziej podejrzane są super okazje.

Re: CB/CBF 500

Pn lip 10, 2017 2:35 pm

Dzięki
Nie bardzo mam kogo zabrać na takie oględziny kto się zna, a tym bardziej przez pół Polski.
Też nie wieże w coś takiego jak okazja na tynku używanych motocykli/samochodów. Jak ktoś się zna to może ocenić ryzyko, ja nie bardzo.
W związku z tym, że jeszcze nie wiem jakiego motocykla tak naprawdę chce, na pewno nie chce kupować czegoś na kilka lat i szukać pół roku, wiec chyba kupie tańszą CB użytkowaną w Polce którą ktoś cały czas jeździ w mojej okolicy ze świadomością że to żadne cudo ale wydam ok. 5k PLN i za rok sprzedam nie tracąc za bardzo i potem kupie coś lepszego.
Jutro oglądam do cudo:
https://www.olx.pl/oferta/honda-cb-500- ... mXrqI.html

Właściciel jeździ tym do pracy po 50km dziennie wiec zakładam, że jakoś dba o sprzęt i nie jest po jakiś koszmarnych przejściach. Tył malowany bo mu się róż nie podobał...... nie dziwie się.
Odpowiedz