Szukam CBF 600 SA - moja droga ku nowej 600-tce

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: Szukam CBF 600 SA - moja droga ku nowej 600-tce

Postprzez bushmaster » Pt wrz 01, 2017 9:07 pm

Ta CBFka w tej cenie to jakaś pomyłka :kwasny:
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Szukam CBF 600 SA - moja droga ku nowej 600-tce

Postprzez RzEmYk » Pt wrz 01, 2017 9:30 pm

bushmaster napisał(a):Ta CBFka w tej cenie to jakaś pomyłka :kwasny:

Czemu?
"Goła" CBF-ka z tego roku bywa sprzedawana w cenie od 11 tysięcy a tu akcesoria podbijają cenę. Sprzedający był skłonny spuścić z ceny na lagi i łożysko.
Pozdrawiam
Krzysztof
RzEmYk
Użytkownik
 
Posty: 21
Dołączył(a): So lip 22, 2017 12:39 pm
Lokalizacja: KDA
Wiek: 42
Imię: Krzysztof
Motocykl: był Hornet 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Szukam CBF 600 SA - moja droga ku nowej 600-tce

Postprzez bushmaster » So wrz 02, 2017 8:09 am

RzEmYk napisał(a): Z Francji, chyba tam miał delikatne szlify, bo boczki ma oryginalne Hondowskie.

Tu akurat moje zboczenie - jestem przeciwnikiem zakupu motocykli sprowadzanych (chyba że samemu lub przez zaufaną osobę).
RzEmYk napisał(a):Właściel twierdzi, że kupił motocykl dla córki, ale Ona zrezygnowała i sprzedaje motocykl. Kupił od znajomego miesiąc wcześniej


Oczywiście jest to możliwe, ale przy kupnie pojazdu raczej nie zakładałbym, że właśnie do mnie uśmiechnął się los :msn-wink:

RzEmYk napisał(a):Przy silniku też było coś robione, ale obecny właściciel nie wiedział czy i co.


Hmmm...

RzEmYk napisał(a):Trochę dziwne, że wymienione tarcze i klocki przy 40 tysiącach. Być może wina C-ABS a być może motocykl ma tak naprawdę koło 60 tysięcy.


Moja ma 42tkm i tarcze z przodu są w połowie zużycia (nowe mają 4,5mm, limit serwisowy to 3,5 - u mnie 4mm). Z tyłu tarcza jest mniej zużyta (ponad 0,5mm do wymiany). zbyhu chyba zmieniał tarcze w CBF1000 przy przebiegu bliskim 100k.

RzEmYk napisał(a):Z minusów:
- delikatne wżery na lagach (w górnej części) - do przeszlifowania;
- łożysko główki ramy do wymiany;


Z tego co czytam, szlifowanie raczej pogarsza sprawę - albo można czymś próbować wypełnić wżery, albo wymiana.

RzEmYk napisał(a):- spore shimmy przy 70 km/h - prawdopodobnie wina łożyska albo kufra z tyłu. W każdym razie dość mocno uderzało w dłonie gdy łapałem za kierownicę;
- różne opony przód/tył (dwuletnie). Z tyłu Bridgestone Battlax BT021, z przodu Michelin Pilot Road 2. Osobiście chciałem je wymieniać na Roadtec 01;
- sprężyna centralki mogła by być mocniejsza, trzeba było stopą dopchać ją do górnej pozycji.
Chciałem zaryzykować to łożysko i go kupić, ale cóż, życie... znów muszę zbierać na motocykl.


Shimmy jest raczej powszechne, zwłaszcza z kufrem.
Wg mnie trochę za dużo minusów oraz znaków zapytania.
Spokojnie, nie ma się co śpieszyć - da się trafić lepsze sztuki. :thumbsup:
Aha - i zawsze lepiej jedź oglądać z kimś, kto nie będzie emocjonalnie zaangażowany :msn-wink:
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Szukam CBF 600 SA - moja droga ku nowej 600-tce

Postprzez RzEmYk » So wrz 02, 2017 8:29 pm

bushmaster napisał(a):Shimmy jest raczej powszechne, zwłaszcza z kufrem.
Czytałem m.in. tutaj o tym. Jednak próbna jazda mnie trochę zaniepokoiła. W Hornecie też miałem shimmy z którym nie mogłem sobie poradzić aż do czasu wymiany dolnej półki. Jednak tam miałem delikatne. Schodząc z prędkością zaczęło delikatnie trząść przy około 70 i ustępowało przy około 60 km/h. Wystarczyło przytrzymać lekko kierownicę i spokój.
Tutaj bałem się zostawić motocykl samemu sobie a opanowanie sytuacji to taki mały strzał od kierownicy.

Aha - i zawsze lepiej jedź oglądać z kimś, kto nie będzie emocjonalnie zaangażowany :msn-wink:
Tak też robię. A w domu żona i tak wie lepiej że mi motocykla nie potrzeba. ;)
Pozdrawiam
Krzysztof
RzEmYk
Użytkownik
 
Posty: 21
Dołączył(a): So lip 22, 2017 12:39 pm
Lokalizacja: KDA
Wiek: 42
Imię: Krzysztof
Motocykl: był Hornet 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Szukam CBF 600 SA - moja droga ku nowej 600-tce

Postprzez plam » So wrz 09, 2017 12:22 pm

Polecam Ci ten motocykl http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=7278. To mój były, znajdziesz na forum moje byłe ogłoszenie. Nic nie trzeba robić, stan bdb.
plam
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt paź 09, 2015 5:00 pm
Wiek: 44
Imię: Piotr
Motocykl: Honda CRF1000L
W siodle: <100 kkm

Re: Szukam CBF 600 SA - moja droga ku nowej 600-tce

Postprzez RzEmYk » N wrz 10, 2017 9:40 am

Nastawiam się raczej na wersję na wtrysku. Chociaż rozważę i opcję pewnego moto. Na razie jeszcze nie kupuję.
Pozdrawiam
Krzysztof
RzEmYk
Użytkownik
 
Posty: 21
Dołączył(a): So lip 22, 2017 12:39 pm
Lokalizacja: KDA
Wiek: 42
Imię: Krzysztof
Motocykl: był Hornet 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Szukam CBF 600 SA - moja droga ku nowej 600-tce

Postprzez Bartosz93 » N wrz 10, 2017 8:29 pm

Avatar użytkownika
Bartosz93
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 26, 2015 6:06 pm
Lokalizacja: szczecinek
Wiek: 30
Imię: Bartek
Motocykl: cbf 600SA cbf 1000FA
W siodle: <100 kkm

Re: Szukam CBF 600 SA - moja droga ku nowej 600-tce

Postprzez RzEmYk » Pn wrz 11, 2017 4:51 pm

Wygląda świetnie! Tylko, że to dla mnie drugi koniec Polski. Co gorsza, miałem nieplanowany wydatek i muszę dozbierać do nastu tysięcy na motocykl.
Podejrzewam, że dopiero w zimie/na wiosnę będę się rozglądał na poważnie za motocyklem. Do tego czasu na pewno znajdziesz kupca.

PS To już druga śliczna, doposażona CBF-ka z tamtego regionu, o której wiem i którą warto by było kupić. Macie tam chyba zagłębie doposażonych motocykli. ;)
Pozdrawiam
Krzysztof
RzEmYk
Użytkownik
 
Posty: 21
Dołączył(a): So lip 22, 2017 12:39 pm
Lokalizacja: KDA
Wiek: 42
Imię: Krzysztof
Motocykl: był Hornet 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Szukam CBF 600 SA - moja droga ku nowej 600-tce

Postprzez Bartosz93 » Pn wrz 11, 2017 7:25 pm

Ze sprzedażą bardzo mi się nie śpieszy dlatego też cena jest przyjmijmy nieco zaporowa :D ale szukam kupca który doceni walory mojej Hanki a nie rzuci tekstem że to tylko 9 letnia Honda i taką można kupić za 10 tyś... bo zdążyłem już to usłyszeć :{
Avatar użytkownika
Bartosz93
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 26, 2015 6:06 pm
Lokalizacja: szczecinek
Wiek: 30
Imię: Bartek
Motocykl: cbf 600SA cbf 1000FA
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości