Honda CBF600SA- 2 egzemplarze, prośba o weryfikację

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: Honda CBF600SA- 2 egzemplarze, prośba o weryfikację

Postprzez bushmaster » Wt sty 23, 2018 10:32 pm

Na szybko - mnie przy pierwszym, z Mińska, odrzucają bardzo pordzewiałe śruby przy silniku - dobrze widać na zdjęciach, do których link jest w aukcji. Myślałem, że moto z Uk, a tu Niemcy xnea
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF600SA- 2 egzemplarze, prośba o weryfikację

Postprzez Arthizmoo » Śr sty 24, 2018 5:41 am

Redrum, poniżej kilka rzeczy którym przyjrzałbym się bardziej.

Piszesz, że moto z Ursynowa miało połamaną czachę, jak już ktoś napisał na zdjęciu z zegarami widać, że plastiki po prawej stronie nie są dobrze spasowane. Fakt ten może świadczyć o tym, że uchwyty plastików zostały pogięte i nie doprowadzone do właściwego kształtu podczas odbudowy.
Sprawa kolejna, licznik który jest przykręcony do tej samej konstrukcji co czacha. Jeśli czacha była rozbita, czy licznik który znajduje się pozostał oryginalny? Pisałeś, że sprzedawca ma zdjęcia sprzed naprawy? Jeśli teraz okaże się, że jednak ich nie ma, może to świadczyć o tym, że handlarz nie do końca mówi prawdę i ma obawy przed wyjściem na jaw prawdy.
Na Allegro masz spory wybór zegarów z różnymi przebiegami.

Jeśli to ja kupiłbym ten motocykl w celach zarobkowych, zdjęcia ,,drobnych'' uszkodzeń byłyby priorytetem w dokumentacji motocykla. Z pewnością byłby to silniejszy atut niż zaufanie na ,,gębę''.

Proponuję zdjąć boczną osłonę, opcja druga pożyczyć od żony małe lusterko i wkładając rękę za kierownicą poszukać naklejki na zegarach takiej jak te:
https://photos.app.goo.gl/nDaNU4jz1Fqh9war1

Data z naklejki powinna rozwiać wątpliwości czy licznik jest od tego motocykla. powinna się zgadzać z datą produkcji motocykla. Dodatkowe napisy, oznaczenia choćby flamastrem powinny wzbudzić Twoje podejrzenia.

Kolejna sprawa, tarcze hamulcowe. Zgodnie z opisem sprzedawcy są bez rantów, co mogłoby świadczyć o ich małym przebiegu.
Moim zdaniem rantów nie mają, ponieważ zostały one zeszlifowane. Na zdjęciu z ogłoszenia wyraźnie widać, że tarcza od strony zewnętrznej pozbawiona jest ciemnego na około 2mm śladu powstałego przy normalnej eksploatacji. Klocek nie trze po całej powierzchni tarczy, jest węższy o kilka mm, przez co pozostawia na krawędziach tarczy owy rant, lub przy mniejszym zużyciu czarny niewytarty ślad taki jak np tu:

https://photos.app.goo.gl/RqMbfVN4wOFnmjHB2

lub tu:

https://i.ytimg.com/vi/_3rWlDaVrWI/maxresdefault.jpg

Pozostałość po rantach widać na wewnętrzne stronie tarczy z drugiej strony koła.
Zabieg taki z pewnością nie będzie miał wpływu na eksploatację, jednakże ewidentnie świadczy o tym, że sprzedawca picuje sprzęt próbując ukryć jego faktyczny stan.

Kolektory, sety... Może być to mylne spostrzeżenie, jednakże moje obiektywne zdanie jest takie, że nie powinny tak wyglądać w motocyklu który przejeżdżał 2000 km rocznie.
Cudów nie ma, wystarczy wejść na stronę - https://www.autoscout24.de/moto/, lub https://www.mobile.de/ aby przekonać się jakie średnie przebiegi mają motocykle z tego roku.

Polecam przeczytać artykuł o praktykach nieuczciwych handlarzy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.
https://www.scigacz.pl/Krecenie,licznik ... 17072.html

Nikomu nie zarzucam złych intencji, zwłaszcza sprzedawcy z Ursynowa, jednak po przeczytaniu artykułu może bardziej sceptycznie podejdziesz do ,,okazjonalnych'' perełek.
Niezależnie od decyzji, życzę niezawodnego sprzętu i przyczepności przy eksplorowaniu dróg.

Pozdrawiam,
Tomek
Arthizmoo
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt mar 07, 2017 2:52 pm
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Imię: Tomek
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF600SA- 2 egzemplarze, prośba o weryfikację

Postprzez redrum1906 » Śr sty 24, 2018 8:47 am

Zakup egzemplarza z Ursynowa uzależniłem wyłącznie od dostarczonych fotek z czasów pobytu w DE- przed "odpicowywaniem" pod sprzedaż.
Zdjęć nie będzie=decyzji zakupowej nie będzie.
Moto wg. mnie wygląda zbyt ładnie jak na ten rocznik, ciężko się do czegoś przyczepić poza setami i kolektorami. Chłodnica nawet wygląda jakby zebrała mało kamieni itd.
Nie wierzę natomiast, ze taki egzemplarz w takiej cenie można dostać z uwagi na fakt kosztów sprowadzenia i odpicowania(nawet jeśli byłoby to robione "po taniości") a nie ma co ukrywać, że handlarz musi ten co najmniej 1000-2000 zł na czysto zarobić- inaczej się nie opyla.
Boję się handlarzy:-D

Na szybko - mnie przy pierwszym, z Mińska, odrzucają bardzo pordzewiałe śruby przy silniku - dobrze widać na zdjęciach, do których link jest w aukcji. Myślałem, że moto z Uk, a tu Niemcy

Które konkretnie? Bo to od karterów wg. mnie są OK.

Śrubki w Ursynowskim z kolei jak salonowe...podejrzane:-)

Rozum walczy z wzrokiem.
redrum1906
Użytkownik
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr sie 23, 2017 12:53 pm
Wiek: 38
Imię: Michał
Motocykl: Szukam:-)
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF600SA- 2 egzemplarze, prośba o weryfikację

Postprzez redrum1906 » Śr sty 24, 2018 1:00 pm

Sprzedawca z Ursynowa odpisał- "Niestety nie mam już tych zdjęć"
Także sprawa się wyjaśniła:-)
redrum1906
Użytkownik
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr sie 23, 2017 12:53 pm
Wiek: 38
Imię: Michał
Motocykl: Szukam:-)
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF600SA- 2 egzemplarze, prośba o weryfikację

Postprzez bushmaster » Śr sty 24, 2018 7:18 pm

Kurde, albo coś ze mną nie tak, albo te zdjęcia zostały usunięte - prawa strona silnika, większość śrub była zardzewiała - tak jak ta dolna od mocowania lewego zacisku hamulcowego z przodu; z reguły niewiele widzę na zdjęciach, a to mi się rzuciło od razu; wydaje mi się, że były tam przybliżone fotki prawej strony silnika od dołu.
Zaczynam podejrzewać, że to ktoś z forum sprzedaje ;)

A z tym drugim - k... jak ja nie trawię takich ludzi :/
Czy kiedyś w tym kraju będzie dobrze? :wallbash:
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF600SA- 2 egzemplarze, prośba o weryfikację

Postprzez redrum1906 » Śr sty 24, 2018 9:49 pm

Kurde, albo coś ze mną nie tak, albo te zdjęcia zostały usunięte - prawa strona silnika, większość śrub była zardzewiała - tak jak ta dolna od mocowania lewego zacisku hamulcowego z przodu; z reguły niewiele widzę na zdjęciach, a to mi się rzuciło od razu; wydaje mi się, że były tam przybliżone fotki prawej strony silnika od dołu.

Też mi się wydawało ale w sumie na ogledzinach zwracałem uwagę na rdzę i nie rzuciło mi się w oczy.
Obecne zdjęcia są z 14 grudnia, to pokazuje EXIF w Google Photos.
No ale może jakieś zostały usunięte:-)
Zaczynam podejrzewać, że to ktoś z forum sprzedaje ;)

Dokładnie kolega Arthizmoo z wcześniejszego postu;-)
redrum1906
Użytkownik
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr sie 23, 2017 12:53 pm
Wiek: 38
Imię: Michał
Motocykl: Szukam:-)
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF600SA- 2 egzemplarze, prośba o weryfikację

Postprzez nocny » Cz sty 25, 2018 9:51 am

Uuuu

pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF600SA- 2 egzemplarze, prośba o weryfikację

Postprzez redrum1906 » Pt sty 26, 2018 6:05 pm

Temat do zamknięcia.
Sprzęt Z Mińska zakupiony.
Wziąłem ze sobą niezależnego eksperta, serwisanta motocykli w ramach upewnienia się po raz drugi.
Obadał sprzęt kompleksowo pod każdym kątem i po 1,5h testów podjąłem decyzję o zakupie;-)
Ogólnie do wymiany opony na JUŻ oraz potencjalnie kosz sprzęgłowy do regeneracji za 1-3 sezony bo powoli się zaczyna odzywać. Poza tym reszta w bdb stanie.
Sprzedający przezimuje mi sprzęt do kwietnia (ma warunki) i wtedy odbiorę i przygotuję do sezonu;-)
Dzięki za pomoc i pozdrawiam!
redrum1906
Użytkownik
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr sie 23, 2017 12:53 pm
Wiek: 38
Imię: Michał
Motocykl: Szukam:-)
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości