CBF 1000 FA - prośba o ocenę

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: CBF 1000 FA - prośba o ocenę

Postprzez LeonO » N kwi 08, 2018 1:11 pm

Witam

No i wróciłem z oglądania CBF'ek. Oglądałem białą ale nie bardzo mi podeszła. Wyczyszczona perfekcyjnie, Plak aż leje się po wszystkim. Plak i olej z lag - uszczelniacze do roboty. Co do plastików to spasowanie jakieś niezbyt dobre, widać że było wszystko ściąganie i klejone. Zdjęć przed robotą brak, papierów poza wymaganymi brak - nic nie potwierdza przebiegu ani "lekkiego" uszkodzenia.
Druga z Otwocka, szara. Uczciwy wygląd, spójna i ładna. Jestem zdecydowany! I wtedy sprzedający wyprowadza GS1200 :drool: Starszy, ale duży. Przy moim wzroście (189cm) idealny. Tylko starszy (2004) i to nie Honda którą lubię. Przysiadłem się do CBF (mam nieodparte wrażenie, że nowa 1000'ka jest gabarytycznie mniejsza niż moja stara 600 ), później na GS;a, znowu na CBF i znowu GS. Przy moich gabarytach GS jest jak wygodne bokserki - nic nie uciska, nie przeszkadza, CBF chciało by się rzec jak stringi (uprzedzę, nie przymierzałem! :devil: ), seksowna i skąpo uszyta na miarę.
No i teraz mam problem który sam muszę rozwiązać, w którą stronę 8-a klaso? GS,CBF czy coś innego. Może jakieś Wasze propozycje motocykla do 25000 którym pojadę po Alpach i polatam po mieście.
Dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc, ja szukamdalej!
LeonO
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): N maja 17, 2015 8:54 pm
Imię: Piotr
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: >300 kkm

Re: CBF 1000 FA - prośba o ocenę

Postprzez redrum1906 » N kwi 08, 2018 3:59 pm

Jak miesto to GS nie jest najlepszą propozycją, wysoki środek ciężkości, ciężko będzie się manewrowało.
CBF1000 pod kątem uniwersalności na pewno bliższy Twojemu ideałowi.
A może poszukaj Kawasaki Z1000SX?
Fajne moto i na miasto i na trasę. Masz szansę z tym budżetem.

Sent from my XT1254 using Tapatalk
redrum1906
Użytkownik
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr sie 23, 2017 12:53 pm
Wiek: 38
Imię: Michał
Motocykl: Szukam:-)
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 FA - prośba o ocenę

Postprzez nocny » N kwi 08, 2018 6:33 pm

LeonO napisał(a):Witam

No i wróciłem z oglądania CBF'ek. Oglądałem białą ale nie bardzo mi podeszła. Wyczyszczona perfekcyjnie, Plak aż leje się po wszystkim. Plak i olej z lag - uszczelniacze do roboty. Co do plastików to spasowanie jakieś niezbyt dobre, widać że było wszystko ściąganie i klejone. Zdjęć przed robotą brak, papierów poza wymaganymi brak - nic nie potwierdza przebiegu ani "lekkiego" uszkodzenia.
Druga z Otwocka, szara. Uczciwy wygląd, spójna i ładna. Jestem zdecydowany! I wtedy sprzedający wyprowadza GS1200 :drool: Starszy, ale duży. Przy moim wzroście (189cm) idealny. Tylko starszy (2004) i to nie Honda którą lubię. Przysiadłem się do CBF (mam nieodparte wrażenie, że nowa 1000'ka jest gabarytycznie mniejsza niż moja stara 600 ), później na GS;a, znowu na CBF i znowu GS. Przy moich gabarytach GS jest jak wygodne bokserki - nic nie uciska, nie przeszkadza, CBF chciało by się rzec jak stringi (uprzedzę, nie przymierzałem! :devil: ), seksowna i skąpo uszyta na miarę.
No i teraz mam problem który sam muszę rozwiązać, w którą stronę 8-a klaso? GS,CBF czy coś innego. Może jakieś Wasze propozycje motocykla do 25000 którym pojadę po Alpach i polatam po mieście.
Dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc, ja szukamdalej!


Porównanie majtkowe dobrze oddaje różnice :).
Ja miałem identyczne odczucia po jeździe Versysem 1000.
Co prawda w tych piniondzach dostaniejsz tylko oko cyklopa ale reszta jest całkiem udana w tym motocyklu.
reszta w tym wątku:
viewtopic.php?f=39&t=7256
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 FA - prośba o ocenę

Postprzez xcracer » Pn kwi 09, 2018 5:06 am

redrum1906 napisał(a):Jak miesto to GS nie jest najlepszą propozycją, wysoki środek ciężkości, ciężko będzie się manewrowało.
CBF1000 pod kątem uniwersalności na pewno bliższy Twojemu ideałowi.
A może poszukaj Kawasaki Z1000SX?
Fajne moto i na miasto i na trasę. Masz szansę z tym budżetem.

Sent from my XT1254 using Tapatalk


Zapomnij o Z1000SX w tym budżecie. Sam przymierzałem się do zakupu takiego moto w zeszłym roku. Jesli szukasz SXa pewnego, bezwypadkowego, a już nie daj Boże krajowego ;) bez 30 kpln nie ma sensu jeździć i oglądać ulepów.
Avatar użytkownika
xcracer
Użytkownik
 
Posty: 163
Dołączył(a): Pn paź 02, 2017 12:19 pm
Lokalizacja: Myszków
Imię: Tomek
Motocykl: CBF 1000FA 2012
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 FA - prośba o ocenę

Postprzez Turos » Pn kwi 09, 2018 6:17 am

Biała ma w opisie "Nie wymaga wkładu finansowego."
A tu uszczelniacze do roboty? kuźwa, to jest ewidentna kpina z Kupującego ! A nie jakiś ukryty szczegół głęboko pod plastikami Masakra.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 FA - prośba o ocenę

Postprzez Kotin » Pn kwi 09, 2018 12:08 pm

dzik napisał(a):Moja 2010 ma nakulane ponad 82k.
Co to jest alternator? [WINKING FACE]


Szczęściarzu, może masz wersję bez usterki :thumbup:
Patrz gdzie jedziesz, bo pojedziesz gdzie patrzysz!
Avatar użytkownika
Kotin
Fanatyk
 
Posty: 2170
Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 5:58 pm
Lokalizacja: Grodzisk Maz., Warszawa
Imię: Darek
Motocykl: Yamaha FJR
W siodle: 100-200 kkm

Re: CBF 1000 FA - prośba o ocenę

Postprzez Kotin » Pn kwi 09, 2018 12:16 pm

Dworzi napisał(a):Mam swoją SC64 z 2010 roku niecałe 40kkm przebiegu, mam się czegoś obawiać związanego z alternatorem?


Mam nadzieję, że nie musisz się obawiać, jeśli dopisze Ci dzikie szczęście :thumbsup:

W przedliftowych alternator padał i niejednego z nas to spotkało, mnie też.
Ten sam problem dotyczył CBR 1000.
Słyszałem przy tej przykrej okazji, że poliftowy rocznik 2010 jest objęty tym ryzykiem - czego zdecydowanie nie życzę.
Podobno dopiero od 2011 roku wstawiali pozbawione wady alternatory.
Patrz gdzie jedziesz, bo pojedziesz gdzie patrzysz!
Avatar użytkownika
Kotin
Fanatyk
 
Posty: 2170
Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 5:58 pm
Lokalizacja: Grodzisk Maz., Warszawa
Imię: Darek
Motocykl: Yamaha FJR
W siodle: 100-200 kkm

Re: CBF 1000 FA - prośba o ocenę

Postprzez Wielebny » Pn kwi 09, 2018 12:31 pm

Były też dlatego rocznika akcje serwisowe na alternator. Taką informujące otrzymałem z ASO jak kupowałem swojego.
Marzenia się spełniają
Avatar użytkownika
Wielebny
Znawca
 
Posty: 267
Dołączył(a): So lut 27, 2016 11:19 pm
Lokalizacja: EZD
Wiek: 53
Motocykl: CBF 1000 SC64 2014
W siodle: >300 kkm

Re: CBF 1000 FA - prośba o ocenę

Postprzez nocny » Pn kwi 09, 2018 3:35 pm

Chyba była tylko wydłużona gwarancja do 7 lat (również na modele sc64). Samej akcji serwisowej jako takiej nie było.
Zresztą było już w innym wątku.

pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 1000 FA - prośba o ocenę

Postprzez LeonO » Pn kwi 09, 2018 7:30 pm

nocny napisał(a):Porównanie majtkowe dobrze oddaje różnice :).
Ja miałem identyczne odczucia po jeździe Versysem 1000.
Co prawda w tych piniondzach dostaniejsz tylko oko cyklopa ale reszta jest całkiem udana w tym motocyklu.
reszta w tym wątku:
viewtopic.php?f=39&t=7256


@nocny dzięki za artykuł, naprawdę dobry xdrinks . Zacząłem przeglądać jednym okiem "Versyso-cyklopy", co prawda uroda w nich jest dość głęboko ukryta ale i ja najprzystojniejszy nie jestem :biggrin: Przeszedł mi w lutym koło nosa Tiger 1050, do Kawy nie miałem okazji się przymierzyć. Teraz szukam Versysa i GS'a xsearch
Pewnie nie będzie to już ta grupa, ale jak coś kupię to i tak się tu pochwalę :msn-wink:
LeonO
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): N maja 17, 2015 8:54 pm
Imię: Piotr
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: >300 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości