CBF500 Poznań - prośba o pomoc dla nowicjusza

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

CBF500 Poznań - prośba o pomoc dla nowicjusza

Postprzez Maximus » So sie 17, 2019 7:13 pm

Szukam swojego pierwszego w życiu motocykla. Mam dość skromny budżet około 5000. Celuję w CB500/CBF500 w mojej okolicy. Zależy mi, aby był gotowy do jazdy. Chciałbym również kupić coś, co łatwo sprzedam po 2 sezonach bez dużej straty finansowej. Wizualnie nie musi być perfekcyjny, technicznie owszem! :msn-wink:

Byłem dziś oglądać motocykl z ogłoszenia poniżej. Sprzedający wydaje się być uczciwy. Motocykl jest po jakimś delikatnym szlifie po prawej stronie co widać po wydechu, gmolu i obrotomierzu. Ale reszta chyba bez zarzutu. Do wymiany tak jak w ogłoszeniu opony. Jest też wyczuwalny delikatny rant na przedniej tarczy. Proponowano mi jazdę, ale jestem zbyt dużym amatorem aby coś wychwycić. Muszę ten motocykl sprawdzić z kimś obeznanym! Czekam na Wasze opinie o moto! Inwestować 150zł na przegląd w serwisie czy może znajdzie się jakiś doświadczony chętny do pomocy forumowicz? Z góry dziękuję za pomoc!

https://www.olx.pl/oferta/honda-cbf500-od-motocyklisty-CID5-IDB9Vs5.html

P.S. Chciałem się najpierw przywitać w przywitali jak kultura nakazuje, jednak przy dodawaniu postu pojawia się błąd forum...
Avatar użytkownika
Maximus
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): So sie 17, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 31
Imię: Daniel
Motocykl: CBF 500 (2007)
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500 Poznań - prośba o pomoc dla nowicjusza

Postprzez Turos » So sie 17, 2019 7:44 pm

hej
Jeśli celujesz w CBF500 to tylko z ABSem, IMO dla początkującego to bardzo pomocna rzecz. Mi kilka razy tyłek uratował ten system przed głupią wywrotką czy na mokrym czy od nie umiejętnego posługiwania się klamką hamulca. Inaczej lepiej bo taniej kupić można CB500.
silnik w CB i CBF jest właściwie ten sam.
w tym budżecie nie patrz na wygląd - ma być prosty, ma nie telepać kierownicą po jej puszczeniu i ma jechać jak po sznurku. Silnik oleju nie powinien brać, także warto się przejechać i pokręcić też go po obrotach, aby sprawdzić czy nie dmucha na niebiesko i czy się odpycha, czy nie zamula gdzieś.
Weź kogoś kto na chłodno przejdzie przez check listę rzeczy które trzeba sprawdzić w motocyklu i dacie sobie radę:
http://varadero125.pl/files/zakup-motoc ... radnik.pdf
weź miernik/multimetr aby sprawdzić napięcie ładowania czy jest ok.
i tyle :)
po samych zdjęciach ciężko coś stwierdzić konkretniejszego.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500 Poznań - prośba o pomoc dla nowicjusza

Postprzez Maximus » So sie 17, 2019 8:11 pm

Dzięki za cenne wskazówki. Checklista poszła do druku. Osoby do pomocy intensywnie poszukuję. :helpsmilie:

Cena po negocjacjach to 5200zł, w tym budżecie wersji z ABS raczej nie znajdę... Natomiast wyczytałem, że CB500 ma gorsze tyle zawieszenie i hamulce...

Wrzucam jeszcze swoje zdjęcia, które dzisiaj zrobiłem. A ile muszę liczyć na wymianę 2 opon z robocizną? (Raczej używane)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Maximus
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): So sie 17, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 31
Imię: Daniel
Motocykl: CBF 500 (2007)
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500 Poznań - prośba o pomoc dla nowicjusza

Postprzez Turos » N sie 18, 2019 9:07 am

Nie kupuj używanych OPON ! To jest jedyna rzecz, która łączy motocykl z drogą.
Kup nowe, np. Pirelli DIablo - 700PLN za komplet płaciłem - sam na tych jeżdżę teraz na FZ6 i na torze pierwsze podnóżki zjechałem.
https://www.oponeo.pl/model-opony-motoc ... lli-diablo
na początek wystarczą w zupełności.
Tylny hamulec nie jest tak ważny jak przedni. To jest hamulec pomocniczy. On tylko stabilizuje motocykl podczas hamowania lub np. przeciskania się w korku. Pierwsze skrzypce gra zawsze przedni hamulec i przednie zawieszenie. A do sprawnego przeniesienia tego wszystkiego są potrzebne DOBRE OPONY !

Zawias w motocyklu jak dobrze ustawisz i nie będzie uszkodzony na początek do nauki Ci wystarczy.Sprawdź czy nie cieknie. Czy nie dobija na wybojach. Jak będziesz chciał to dołożysz sobie stalowy oplot na przód.

Wymiana opon zależy od regionu. Ja z wyważeniem 150PLN płaciłem u siebie pod Warszawą.
Dlatego kup tańszy motocykl CB500 i dobrze go serwisuj, a nie kupisz CBF za grosze, która będzie dojechana i potem oszczędzasz na swoim bezpieczeństwie - używane opony, używane klocki, może jeszcze używany olej z auta?

Mam nadzieję, że chociaż masz strój na moto i jakiś lepszy kask niż TORNADO?
To nie jest tanie hobby.
Sam moto wygląda OK, pojedź, niech ktoś się na nim przejedzie.

Nie piszę tego, aby Cię obrazić, czy zniechęcić. Tylko daje Ci dobre rady. Każdy tutaj się chyba zgodzi z tym, że motocykl to nie jest tania zabawa i że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Tu są tylko 2 koła i zero blachy która Cię ochroni :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500 Poznań - prośba o pomoc dla nowicjusza

Postprzez Maximus » N sie 18, 2019 11:32 am

Spoko, przyjmuję z pokorą rady od doświadczonych motocyklistów. Myślałem o używanych oponach w kontekście że motocykl sprzedam po 2 latach i za dużo na nich nie wykręcę kilometrów. Ale masz rację - to chyba najważniejszy element razem z hamulcami wpływający na bezpieczeństwo, więc zainwestuję w nówki.

Kask mam HJC z włókna szklanego, strój cały kompletuję (nowy) więc spokojnie - będę dobrze zabezpieczony od stóp do głowy. :msn-wink:
Avatar użytkownika
Maximus
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): So sie 17, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 31
Imię: Daniel
Motocykl: CBF 500 (2007)
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500 Poznań - prośba o pomoc dla nowicjusza

Postprzez garbaty » Pn sie 19, 2019 4:55 pm

mieszkam niedaleko Junikowa, mogę pomóc. obstawiam że jest to jakiś anglik, wygląda na dużo rudej na wierzchu. Pokrywy silnika i osłony ramy przy podnóżkach wyglądają lepiej niż w mojej 1000 przy połowie tego przebiegu, albo ktoś jeździł w skarpetach, albo są "odświeżone". W Pozku Art-Moto sprzedaje opony leżakowane (2-5letnie) w dobrych pieniądzach, jak kupisz komplet to kasują śrubki za wymianę i wyważanie. Sprawdź ranty i bicie na tarczach, stan spawów przy główce pod zbiornikiem i same lagi.
garbaty
Znawca
 
Posty: 375
Dołączył(a): Wt maja 06, 2014 5:58 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500 Poznań - prośba o pomoc dla nowicjusza

Postprzez Maximus » Pn sie 19, 2019 6:53 pm

Właśnie osłony ramy przy podnóżkach były bardzo mocno wytarte co mnie trochę zdziwiło i myślałem, że to od szlifa, ale potem zobaczyłem że po obu stronach jest jednakowo. Na zdjęciach tego faktycznie nie widać. Anglik to nie jest bo prześledziłem na historiapojazdu.gov.pl Od nowości jeździ w Wielkopolsce, miał 3 właścicieli. To że jest z PL salonu to chyba + przy dalszej odsprzedaży?

Czy tej rdzy na kolekturach się trzeba bać? Można coś z tym zrobić tanim kosztem? Bo wygląda bardzo słabo.

Jutro jadę na drugie oględziny, z kolegą z grupy FB który sam lata na Hondzie, ale jeśli masz czas to chętnie skorzystam również z Twojej pomocy. xdrinks
Avatar użytkownika
Maximus
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): So sie 17, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 31
Imię: Daniel
Motocykl: CBF 500 (2007)
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500 Poznań - prośba o pomoc dla nowicjusza

Postprzez Maximus » Wt sie 20, 2019 9:19 pm

Motocykl kupiony! :clap: Ogromnie dziękuję za pomoc w zakupie!

Kolega który mi dziś pomagał znał się na rzeczy. Do wymiany oprócz opon będzie płyn hamulcowy oraz trzeba wyczyścić i naciągnąć łańcuch. Natomiast napęd faktycznie był wymieniany. Przedni tarcza się powoli kończy, ale jeszcze sezon podobno powinna pociągnąć. Zawieszenie mówił, że jest ok. Silnik i skrzynia bez najmniejszych zarzutów. Rama nigdzie nie była spawana.

Strasznie go szpeci ta rdza na kolektorach oraz porysowany wydech. Muszę się zorientować jak to można tanim kosztem poprawić...

Finalnie kupiłem za 5000, ale o te 200 to już była ciężka walka...

Jak ruszyłem od kupującego to jeździłem jak głupi po Poznaniu do 22.00 i gdyby nie deszcz to chyba bym tak sobie jeździł do rana...
Avatar użytkownika
Maximus
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): So sie 17, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 31
Imię: Daniel
Motocykl: CBF 500 (2007)
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500 Poznań - prośba o pomoc dla nowicjusza

Postprzez Gitner » Śr sie 21, 2019 5:44 am

Gratuluję zakupu xdrinks
Gitner
Miłośnik
 
Posty: 508
Dołączył(a): Śr lip 11, 2018 8:40 am
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Wiek: 46
Imię: Przemek
Motocykl: NC700X '12
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500 Poznań - prośba o pomoc dla nowicjusza

Postprzez -patrick- » Śr sie 21, 2019 8:26 am

gratulacje.
na kolektory zastosuj autosol antiblau.
Obrazek

mocniejszą rudą usuń za pomocą papieru ściernego a resztę załatwi ten specyfik. trochę własnej pracy i będzie duża poprawa.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości