Switch to full style
Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.
Odpowiedz

Pomoc dla początkującego Honda CBF 600 2005 r.

Śr paź 02, 2019 7:39 am

Witam wszystkich serdecznie.
Ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o motory, chciałbym prosić was o pomoc w poszukiwaniu mojego pierwszego moto.

Na początku oglądałem CB 500 - https://www.olx.pl/oferta/honda-cb500-s ... bd38757639
Wszystko wyglądało w porządku lecz nie mam doświadczenia żeby zrobić jazdę próbną.

W tej samej cenie stoi niedaleko CBF 600 - https://www.olx.pl/oferta/honda-cbf-600 ... 3e4af772a9

Moje pytanie brzmi - dlaczego tak różne motory kosztują podobnie? 600 jest większa, nowocześniejsza i 8 lat młodsza od CB 500.
Czy tą CBFką warto się zainteresować ? Ma jakieś wgniecenie na baku ale żeby od razu z ceną tak schodzić?

Jest może ktoś z okolic Gliwic kto mógłby pomóc w oględzinach i jeździe próbnej??

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Re: Pomoc dla początkującego Honda CBF 600 2005 r.

Śr paź 02, 2019 8:52 am

Niezła szyba w tej CBFie xshok

Re: Pomoc dla początkującego Honda CBF 600 2005 r.

Śr paź 02, 2019 9:51 am

CBF 600 poza manetkami, klamkami i lusterkami, ma też inną kierę i wgniecenie na baku (pewnie po kierownicy). To może świadczyć o szlifie, aczkolwiek, crash pady mogły ją uratować przed szkodami. Naciąg łańcucha też już zaawansowany. Opony, pomimo zużycia 50%, mogą być stare = do wymiany. W tej cenie warto zobaczyć, ale trzeba dobrze ją prześwietlić (czy jeździ prosto :) ) i policzyć koszty "na start" - czyli w zasadzie tak jak przy każdym kupowanym egzemplarzu :)

500-tka jednak znacząco starsza...

Poproś kogoś kumatego o pomoc przy oględzinach.

Re: Pomoc dla początkującego Honda CBF 600 2005 r.

Śr paź 02, 2019 5:03 pm

Ta czerwona lampka w CBF chyba nie powinna się palić? Check engine?

Re: Pomoc dla początkującego Honda CBF 600 2005 r.

Śr paź 02, 2019 5:31 pm

ABS. Zgaśnie po ruszeniu.

Re: Pomoc dla początkującego Honda CBF 600 2005 r.

Cz paź 03, 2019 9:03 am

Brakuje chyba naklejek ABS na przednim błotniku

Pozdrawiam
Marcin Jan

Re: Pomoc dla początkującego Honda CBF 600 2005 r.

Cz paź 03, 2019 10:58 am

Czyli nie mogła to być wywrotka i szlif na drodze a coś poważniejszego, skoro wymieniono manetki, klamki, lusterka i kierownicę. Jest problem z kontrolką ABS (niby ma zgasnąć po ruszeniu ale na zdjęciach kontrolka się świeci przy uruchomionym silniku) i można założyć, że przednie koło, hamulce z ABS i zawieszenie przednie (widelec) mogły być uszkodzone ?

Dziękuję za cenne uwagi.
Cena kusi ale czy warto ? :(

Re: Pomoc dla początkującego Honda CBF 600 2005 r.

Cz paź 03, 2019 11:09 am

Bez doświadczenia odpuść. Albo weź kogoś ogarniętego kto to sprawdzi.

Re: Pomoc dla początkującego Honda CBF 600 2005 r.

Cz paź 03, 2019 11:10 am

jacekw80 napisał(a):Czyli nie mogła to być wywrotka i szlif na drodze a coś poważniejszego, skoro wymieniono manetki, klamki, lusterka i kierownicę. Jest problem z kontrolką ABS (niby ma zgasnąć po ruszeniu ale na zdjęciach kontrolka się świeci przy uruchomionym silniku) i można założyć, że przednie koło, hamulce z ABS i zawieszenie przednie (widelec) mogły być uszkodzone ?

Dziękuję za cenne uwagi.
Cena kusi ale czy warto ? :(



Jeśli masz blisko - warto się przejechać i zobaczyć.

Szlif przy małej prędkości, też może spowodować szarpnięcie kierownicy i uderzenie w zbiornik. To nie musi o niczym świadczyć. Sprawdź ograniczniki skrętu kierownicy.

Lusterka, manetki i klamki można sobie zmienić dla własnego widzimisię. Ja też zmieniłem klamki, bo mi się podobały regulowane. Bardziej interesował bym się zmienioną kierownicą, bo raczej to może świadczyć o tym, że oryginalna się skrzywiła.

ABS jeśli nie zgaśnie w trakcie jazdy, to jest problem. Po przekręceniu kluczyka ma się świecić. Dopiero gdy zaczynasz jechać kontrolka gaśnie.
zobacz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=zIEJRpT2Iss#t=9m25s

Re: Pomoc dla początkującego Honda CBF 600 2005 r.

Cz paź 03, 2019 11:27 am

Wielkie dzięki, mam dość blisko więc jak będzie pogoda to na pewno pojadę zobaczyć, chociaż się przymierzyć i na żywo sprawdzić czy "tego" chcę.

No niestety nie mam nikogo ogarniętego w tym temacie. Może uda się gościa namówić na wizytę w jakimś serwisie żeby sprawdzić moto. Ile taka wizyta może kosztować?

Szkoda, że jest mało ofert CBF500 - wydaje się "mniej skomplikowana"
Odpowiedz