KTM 1190 Adventure

Dział poświęcony motocyklom innych marek.

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez RxxxP » Śr lis 07, 2012 6:16 am

wojciechu15 napisał(a):To chyba nie w tym nowym, z artykułu na ścigaczu wynika, że będzie w pełni elektroniczne sterowanie przepustnicą, kontrola trakcji i elektronicznie sterowane zawieszenie - więc nie widzę żadnych różnic i bardziej "mechanicznego" podejścia do sprawy niż w BMW.


Z tego co mi wiadomo to mają być dwie opcje (jedna strugana siekierą a druga z elektroniką - zależnie od zamówienia i preferencji użytkownika).

a co do tej elektroniki!

Żaden motocykl w przeciągu najbliższych 20 lat nie dorówna a nawet się nie zbliży do bardziej zaawansowanego w elektronikę samochodu osobowego! mówię o całej technologii, która odpowiada za poruszanie się pojazdu. I ta cała elektronika jest coraz doskonalsza, mało awaryjna a nawet gdy się coś dzieje to przytoczę jeden argument, w takim samochodzie jest ok. 100 różnych czujników sterowanych elektrycznie! i te 100 to nie jest żaden rekord, jest to bliżej standardu niż dalej. Ja wiem, że od razu, będą głosy, że samochód ma wszystko zabudowane i te czujniki/ sterowniki nie są narażone na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych! W motocyklu jest prawie podobnie! czym więcej się elektroniki wkłada tym bardziej się o jej wykonanie i eksploatację dba a szczególnie w motocyklach wielozadaniowych.
RxxxP
 

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez Sarnaon » Śr lis 07, 2012 6:34 am

A który z Panów odważył się zjechać którymkolwiek z tych motocykli w piach (nie powiem juz w błoto) ?
Bo żadnego chyba nie można nazwać enduro :bored: - i owszem ,można fajnie pośmigać po utwardzonych drogach gruntowych,po stabilnym szutrze- ale żaden nie został stworzony z myślą o prawdziwym off-ie!!! Wysokie środki ciężkości ,waga ,potęzna moc- to się nie sprawdza w błotku,na ruchomym podłożu , przy częstych wizytach na glebie :msn-wink: -ilu z Was podniesie prawie 300 kg motocykl na kamienistym, lub błotnistym podłożu??? JA Wiadro z ziem zbiorę ,ale przyklejonego do błota o już chyba nie :bag: . Duża Tenera jeszcze cięższa do podniesienia!!!
Sarnaon
 

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez RxxxP » Śr lis 07, 2012 7:06 am

Sarnaon napisał(a):A który z Panów odważył się zjechać którymkolwiek z tych motocykli w piach (nie powiem juz w błoto) ?
Bo żadnego chyba nie można nazwać enduro :bored: - i owszem ,można fajnie pośmigać po utwardzonych drogach gruntowych,po stabilnym szutrze- ale żaden nie został stworzony z myślą o prawdziwym off-ie!!! Wysokie środki ciężkości ,waga ,potęzna moc- to się nie sprawdza w błotku,na ruchomym podłożu , przy częstych wizytach na glebie :msn-wink: -ilu z Was podniesie prawie 300 kg motocykl na kamienistym, lub błotnistym podłożu??? JA Wiadro z ziem zbiorę ,ale przyklejonego do błota o już chyba nie :bag: . Duża Tenera jeszcze cięższa do podniesienia!!!


Jeśli o mnie chodzi to powiem tyle: jeździłem motocyklami po błocie, piachu, górach i nieutwardzonych drogach - ale to wszystko były pseudo motocykle, które nawet nie ma jak zestawiać z tymi teraz będącymi w "biznes klasie"! Jeździłem dużo w taki terenie ale tylko dlatego, że wychowałem się w takim terenie i tam mieszkałem przez 25 lat (pochodzę z Południa Polski! o górzystym ukształtowaniu terenu).

Masz rację, nie ma co dywagować gdy chcemy taki motocykl podnieść - z 300 kg jak z 300 ale poniżej spokojnie przy moim wzroście i posturze daję sobie radę z błota to trudno wyrwać własne nogi nie mówiąc o motocyklu.

swoją drogą ten KTM bez płynów waży - 212 kg! a ten mój znajomy co sprzedaje Tenere był w tym roku w okolicach URAL'a rok do roku przejeżdża ok. 25-30 tys. km
RxxxP
 

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez klemens » Śr lis 07, 2012 8:38 am

RNP, to kup se tego KTMa. Z uczuciami się nie dyskutuje. My Ci na to pozwalamy. Jeszcze tylko musisz uzyskać akceptację koleżanki małżonki :bash: i już wiesz, co masz dalej robić :jupi:
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez RxxxP » Śr lis 07, 2012 9:15 am

klemens napisał(a):RNP, to kup se tego KTMa. Z uczuciami się nie dyskutuje. My Ci na to pozwalamy. Jeszcze tylko musisz uzyskać akceptację koleżanki małżonki :bash: i już wiesz, co masz dalej robić :jupi:


To nie o to chodzi. Podobają mi się takie motocykle ale mentalnie jeszcze nie dorosłem do nich! Nie o to chodzi by chwalić jeden czy drugi i kupować ten czy inny ale ciągle podoba mi się ta klasa motocykli. Jedne lepsze, drugie nieznacznie gorsze ale chodzi o tą klasę.

Dlaczego nie dorosłem? - bo cóż mi po motocyklu?, którego będę oglądał tylko w garażu. Na to wszystko trzeba mieć mnóstwo czasu a o pieniądzach nawet nie dyskutuję.

Temat KTM'a wywołałem bo będzie nowy model. Nie dlatego, żeby go od razu kupować! a nawiasem mówiąc Chciałbym mieć tak wszystko w rodzinie ustawione, żebym mógł zniknąć tak na 30 tys. km;-) w roku.

Żona by się zgodziła jakbym ten motocykl kupował w pakiecie z samochodem - oczywiście samochód dla niej;-) ale dzieci jeszcze małe by o tym myśleć! - o takich motocyklach i o 30 tys. km w roku!

Dobra kończę ten temat i marzenia odkładam przynajmniej te 10 lat do przodu;-) Szybko zleci, prawda Klemensie?
RxxxP
 

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez menel » Śr lis 07, 2012 9:39 am

Każdy jeździ tak jak lubi i tym czym lubi, wiadomo. Ale tak po mojemu to "adventure" w nazwie zobowiązuje...
Sądzisz że ta coraz doskonalsza elektronika przetrzyma poniższy zabieg:

60268780.jpg


W starych Africach czy Tenerach wystarcza z reguły usunąć wodę z cylindrów, wydechu i airboxa, by dalej cieszyć się jazdą :rayof:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
menel
Maniak
 
Posty: 1756
Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:55 am
Lokalizacja: miasto meneli
Motocykl: CBF1000FA

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez RxxxP » Śr lis 07, 2012 10:05 am

Wystarczy, że wodę zassie przez układ ssący na pracującym silniku w większości przypadków jest ugięcie korbowodu!!! o dalszej jeździe jest wtedy mowa tylko taka, że silnik pracuje jak sieczkarnia! - w najlepszym wypadku ale idzie dalej, nie mówiąc o pęknięciach tulei czy samego cylindra. Normalne zjawisko. Każdy silnik spalinowy tak reaguje. Nie ma na to siły! No chyba. że te przeprawę robisz na na zimnym niepracującym silniku!

To twój motocykl?
RxxxP
 

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez pet3r » Śr lis 07, 2012 12:03 pm

narzekacie na tego KTMa, a pamiętam jak w tym roku podniecałem się R1200GS widzianym na targach, pogadałem potem ze znajomym mega ogarniętym w off-roadzie i zapytał, czy sprzedawca nie zapomniał wspomnieć mi, że spora część z nich wraca nawet z lekkiego terenu na lawecie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
pet3r
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 5:50 pm
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 N

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez menel » Śr lis 07, 2012 12:24 pm

Nie, na szczęście :biggrin:. Z tego co wiem, ten jeździ dalej.
Widziałem kiedyś na jutubie krótki film z wyprawy, gdzieś na wschód. Gość wjeżdza do rwącej rzeki Transalpem 600 i przewraca się po kilku metrach, woda przykrywa motocykl. Następnie moto jest wydobyte i poddane procedurze opróżniania z wody: usunięty filtr powietrza, wykręcone świece, a następnie postawione do pionu, by woda wyciekła z wydechu... pojechali dalej :thumbsup:
Uszkodzenia silnika o których piszesz niekoniecznie muszą wystąpić, jeśli zgaśnie od razu, szczególnie po przewrotce.
Avatar użytkownika
menel
Maniak
 
Posty: 1756
Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:55 am
Lokalizacja: miasto meneli
Motocykl: CBF1000FA

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez klemens » Śr lis 07, 2012 1:19 pm

RNP napisał(a):marzenia odkładam przynajmniej te 10 lat do przodu;-) Szybko zleci, prawda Klemensie?

Powiem to tak... Prawdopodobnie na więcej będzie Cię stać, teoretycznie więcej będziesz mógł ale... mniej Ci się będzie chciało.
:smoke:
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne marki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości