KTM 1190 Adventure

Dział poświęcony motocyklom innych marek.

KTM 1190 Adventure

Postprzez RxxxP » Wt lis 06, 2012 6:27 am

http://www.scigacz.pl/2013,KTM,1190,Adv ... 19464.html

Ktoś chętny do rozpoczęcia dyskusji? Bądź co bądź to nowy model! i to z takim silnikiem! 1190cm3
RxxxP
 

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez klemens » Wt lis 06, 2012 2:01 pm

Jakoś nie mam zaufania. No i żadnych łańcuchów :bash: .
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez rupert » Wt lis 06, 2012 3:13 pm

Kat fajny, seria Adventure jest naprawdę ciekawa i oryginalna, świtnie to goni po dziurach i na długie trasy wygodne, ale... niestety cena pod GiejeSa podchodzi, a chyba mając kabonę wolałbym, jak Klemens, na wałku :kwasny:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez wojciechu15 » Wt lis 06, 2012 3:25 pm

rupert napisał(a):świtnie to goni po dziurach i na długie trasy


Pod warunkiem, że ci się w międzyczasie coś nie zepsuje - nie wiem jak to jest teraz, czy w przypadku serii adventure - ale KTM delikatnie mówiąc nie należy do najbardziej bezawaryjnych...
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez crash1990 » Wt lis 06, 2012 3:55 pm

Adventure osiąga 148 KM i 125 Nm...

Trochę musi za*ierdalać. Prawie tyle co XX w motocyklu, który daje radę także w terenie...

wojciechu15 napisał(a):
rupert napisał(a):świtnie to goni po dziurach i na długie trasy


Pod warunkiem, że ci się w międzyczasie coś nie zepsuje - nie wiem jak to jest teraz, czy w przypadku serii adventure - ale KTM delikatnie mówiąc nie należy do najbardziej bezawaryjnych...


Dokładnie KTM miał sporo problemów z niezawodnością swoich sprzętów przeznaczonych na drogi pokroju Duka czy serii Adventure. Gdyby to poprawili to byłby o wiele bardziej "emocjonujący" od dużego GSa i dla mnie ładniejszy.
crash1990
Użytkownik
 
Posty: 133
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 7:01 pm
Lokalizacja: P-ce
Imię: Mateusz
Motocykl: ZZR 1400
W siodle: <100 kkm

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez wojciechu15 » Wt lis 06, 2012 4:04 pm

Nie tylko z tymi drogowymi - mam kumpla który jeździ trochę amatorsko na yz250 i mówi, że mimo iż KTM'y to zajebiste sprzęty to nie może sobie na takiego pozwolić, bo koszty eksploatacji by go zabiły.
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez klemens » Wt lis 06, 2012 5:56 pm

Sam serwis KTMa odradzał mi KTMa. No, chyba, że na zawody, to tak. Motocykle lekkie, mocne (enduraki-ogólnie). Ale do turystyki, nie. Często wraca się do domu na lawecie. Powtarzam tylko opinię panów z serwisu KTM.
rupert napisał(a):na długie trasy wygodne

Wygodne? Dla mnie te ktmowe wąskie kanapy to masakra jakaś. Tego nowego, przyznaję nie widziałem, więc się nie wypowiadam.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez RxxxP » Wt lis 06, 2012 7:16 pm

klemens napisał(a):Sam serwis KTMa odradzał mi KTMa. No, chyba, że na zawody, to tak. Motocykle lekkie, mocne (enduraki-ogólnie). Ale do turystyki, nie. Często wraca się do domu na lawecie. Powtarzam tylko opinię panów z serwisu KTM.
rupert napisał(a):na długie trasy wygodne

Wygodne? Dla mnie te ktmowe wąskie kanapy to masakra jakaś. Tego nowego, przyznaję nie widziałem, więc się nie wypowiadam.


Znam pewną osobę, która w ostatnich latach dosiadała 4 motocykle typu enduro! Wszystkie nowe z salonu. Był GS, Był KTM, Była Yamaha Tenere, Było Varadero! - poza Multistradą.

Obecnie jeździ Yamahą Tenere 1200 i mówi wprost. Najfajniej mu się jeździło KTM-em nie dlatego, że był wygodny (bo nie był), nie dlatego, że się był bezawaryjny (bo nie był ale zawsze z awarią dojeżdżał do serwisu), ale On Kocha te motocykle (KTM) i sprzedaje Yamahę Tenere (jest na Allegro), kupuje na wiosnę KTM-a tego nowego. Bo chce to co naprawdę Kocha!!! i wie, że wiele osób ma rację do co do KTM-a, że nie jest to motocykl idealny ale ma zaletę. Naprawi go wszędzie gdzie mu się zepsuje! - pełna mechanik a nie głównie elektronika jak w przypadku GS'a a że jeździ naprawdę w egzotyczne tereny to to chce z powrotem mieć.

co do Yamahy Tenere 1200 - mówi, w ciągu roku zrobił niemal 30 tys. km - super wygodny motocykl, na razie bez awaryjny ale też ten model na rynku nie jest od dość dawna. Nie spotkał się jednak nikogo kto by miał w tym modelu awarię! - silnik jest od TDM'a a (zmodyfikowany) a wiadomo, że te silniki były wg niego niezawodne. jednak wraca do KTM'a bo miał, sprzedał i chce wrócić do tej marki (z sentymentu z typowo mechanicznych rozwiązań). Yamahę Tenere 1200 bardzo poleca (nie ze względu, że sprzedaje). Jest to super wygodny motocykl.

Dlatego mój drogi Klemensie, masz rację, na pewno marka KTM nie jest perfekcyjną marką! ale ten model 1190 nie jest nad pozór zły z wyglądu, wada jak dla mnie to brak wałka napędowego dla innych zaleta.
RxxxP
 

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez wojciechu15 » Wt lis 06, 2012 7:26 pm

RNP napisał(a):Naprawi go wszędzie gdzie mu się zepsuje! - pełna mechanik a nie głównie elektronika jak w przypadku GS'a a że jeździ naprawdę w egzotyczne tereny to to chce z powrotem mieć.


To chyba nie w tym nowym, z artykułu na ścigaczu wynika, że będzie w pełni elektroniczne sterowanie przepustnicą, kontrola trakcji i elektronicznie sterowane zawieszenie - więc nie widzę żadnych różnic i bardziej "mechanicznego" podejścia do sprawy niż w BMW.
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: KTM 1190 Adventure

Postprzez klemens » Wt lis 06, 2012 8:14 pm

RNP napisał(a):sprzedaje Yamahę Tenere (jest na Allegro), kupuje na wiosnę KTM-a tego nowego. Bo chce to co naprawdę Kocha!!!

No, na kochanie to rady nie ma! :wallbash:
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Następna strona

Powrót do Inne marki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron