KTM690ENDURO

Dział poświęcony motocyklom innych marek.

KTM690ENDURO

Postprzez klemens » Śr maja 07, 2014 6:53 pm

Skrobnę coś niepytany, tak z potrzeby serca :naughty: . Zrobiłem już pomarańczą prawie 3kkm i jestem megazadowolony. Jedyny minus: do dalszych podróży nadaje się tak sobie. Nie ta szybkość przelotowa z powodu innej pozycji i aerodynamiki. Można oczywiście jechać 170 (bez problemu) ale nie jest to już ani przyjemne ani bezpieczne. Założyłem szybkę i mocowanie kufra GIVI. Jakość drogi - bez znaczenia, chociaż moto jest twarde i nie płynie po nierównościach. Mam zrobioną przez tapicera kanapę, na której można siedzieć cały dzień. Drugą mam akcesoryjną (Powerparts), niby ma być komfortowa ale nie jest.
Piec niesamowity. Nie jeździłem jeszcze na czymś tak narowistym. No, może 1190adventure. Odejście kosmiczne, trzeba dobrze trzymać się kierownicy. I uważać, żeby nie przelecieć przez tylne koło. Ale w terenie to duża wada. Zwłaszcza przy jeździe na stojąco, taki leszcz endurowy jak ja ma problem z precyzyjnym dawkowaniem gazu. A jeszcze jedna wada; promień skrętu a właściwie jego brak :naughty: - ze 2x gorszy niż np w cbf. Mapę wtrysku można zmieniać ale jest to dość kłopotliwe, bo pokrętło jest... pod kanapą. I do tego w gumowym kapturku. Ustawienie soft nie nadaje się do niczego, advanced za ostre, pozostaje tylko standard (który ma 7 pozycji, trudno mi powiedzieć, czy czymś się różnią).
Hamulce - tak samo ostre jak silnik. Zdecydowanie mogłyby być słabsze (dla mnie). Po cbfce naciskam za mocno i przód nurkuje a tył blokuje (ABSu brak). Zwłaszcza na oponach kostkowych, co oczywiste. Biegi wchodzą lżej niż w cbf, klamka też chodzi lżej ale ten sielankowy obraz psuje ilość międzyluzów. Dziennie trafiam na min kilka takich luzów. Praca silnika (jak na singla KTM) aksamitna. Pozycja przewygodna. Uwielbiam na nim też jeździć na stojąco. Lampa daje mizerne światło ale ja tam po nocach nie jeżdżę. Dostęp do wszystkiego prawie błyskawiczny (aku, wymiana żarówki, itp). Pali ok. 4,2, więc na zbiorniku 12l można ujechać całkiem sporo (jak na enduro). Na razie jestem zachwycony. Odkrywam nowe okolice, w które wcześniej nie miałem ochoty zapuszczać się ze względu na jakość lub brak dróg.
Plastiki ekstra, niezniszczalne. Do tego nielakierowane tylko barwione w masie, więc jakieś ryski estetyki nie psują (z resztą i tak przeważnie są brudne :naughty: )
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: KTM690ENDURO

Postprzez rupert » Śr maja 07, 2014 7:22 pm

Podejrzewałem, że po krótkim czasie wyjdzie Ci bokiem. Na szczęście się myliłem :thumbsup:
Jak się przyzwyczaisz do Vmax 120, to i dalekie trasy będą przyjemne.
A jak idzie z leczeniem ran?
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: KTM690ENDURO

Postprzez klemens » Śr maja 07, 2014 7:28 pm

Powolutku się wylizuję :tongue: Odkryłem przyjemność jazdy 70-90 (na stojąco :naughty: ). 120 też się jedzie jeszcze OK ale asfaltowe przelotówy są wtedy baaardzo nudne. No ale do przeszłości nie ma już powrotu. Wolę jeździć wolniej i nie mieć problemów.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: KTM690ENDURO

Postprzez goramo » Śr maja 07, 2014 7:37 pm

klemens napisał(a): No ale do przeszłości nie ma już powrotu. Wolę jeździć wolniej i nie mieć problemów.


:scared:

Nie wierzę, że to napisałeś.... :biggrin:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: KTM690ENDURO

Postprzez klemens » Śr maja 07, 2014 7:42 pm

goramo napisał(a):
klemens napisał(a): No ale do przeszłości nie ma już powrotu. Wolę jeździć wolniej i nie mieć problemów.


:scared:

Nie wierzę, że to napisałeś.... :biggrin:

Zmusiłem się. Powtarzam to sobie codziennie. Może uda mi się siebie przekonać. :biggrin:
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: KTM690ENDURO

Postprzez rupert » Śr maja 07, 2014 7:43 pm

goramo napisał(a):
klemens napisał(a): No ale do przeszłości nie ma już powrotu. Wolę jeździć wolniej i nie mieć problemów.


:scared:

Nie wierzę, że to napisałeś.... :biggrin:

A jeszcze niedawno z widłami za crossami biegał :lol: :buttrock:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: KTM690ENDURO

Postprzez klemens » Śr maja 07, 2014 7:48 pm

ojta, ojta. Ale wydech zostawiłem fabryczny. Nie jest taki zły, jak piszą. I nie zwracam na siebie uwagi jeżdżąc po lasach nie do końca legalnie :biggrin: ani nie płoszę zwierzyny (tak sądzę).
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: KTM690ENDURO

Postprzez Avalon » Śr maja 07, 2014 8:46 pm

Miło jest przeczytać taki post, (jak ten pierwszy) który napisany jest przez użytkownika, a nie przez jakiegoś redaktora, co to przejedzie się kilka km. na jakiejś prezentacji, a potem głupoty najczęściej pisze.
Gratulacje dla szczęśliwego (jak sądzę) posiadacza. :thumbsup:
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: KTM690ENDURO

Postprzez Arti » Cz maja 08, 2014 6:03 am

Jeszcze raz gratuluję zakupu "powolnego" sprzęta. :thumbsup:
Obyś nie odkrył przyjemności z jazdy na gumie przy 80-90 na stojąco. :tongue:
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Re: KTM690ENDURO

Postprzez klemens » Cz maja 08, 2014 7:37 am

Dziękuję, dziękuję. W uzupełnieniu: zapomniałem o jeszcze jednym ustawieniu wtrysku, pozycja O - na złą jakość paliwa, czyli taka bardziej wyprawowa. Na wyprawę tym sprzętem jednak bym się nie odważył - lęk przed awarią, chociaż na razie (odpukać) - nic. Może z czasem ta fobia zniknie.
Za jakiś czas będę robił wymianę oleju. Pierwszy raz, to z instrukcją w łapie. Choć oleju jest tu 1,7l, to musi być dużo wyższej klasy niż w cbf. Do tego układ ma 2 filtry oleju (do wymiany) i 2 sita oleju (do czyszczenia). Demontaż w określonej kolejności.
Moto ma opony dętkowe, więc w razie awarii w ciemnym lesie pozostaje tylko płacz. Chociaż jakiś gościu pisał, że wracał na całkowitym kapciu i nic się nie zniszczyło (nawet opona !!! :eek: )
Kupiłem egzemplarz używany, bo był w znakomitym stanie i prawie nie jeżdżony. Z resztą do enduro szkoda mi było nowego, tym bardziej, że to początki i wszystko może (ale nie musi :biggrin: ) się zdarzyć.
Podsumowując, gdybym miał teraz kupić nowe moto, mam 2 typy (kolejność przypadkowa): mały tygrysek i... KTM690R (tak się obecnie nazywa enduro).
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Następna strona

Powrót do Inne marki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości