Nowy Tracer GT

Dział poświęcony motocyklom innych marek.

Re: Nowy Tracer GT

Postprzez nocny » So sty 16, 2021 9:28 am

Mogę się mylić ale chyba i tak GT jest najtańszym motocyklem z pół aktywnym zawiasem. No chyba że BMW s900 xr.


Pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Nowy Tracer GT

Postprzez adriano » Pn sty 18, 2021 9:35 pm

W tej samej cenie co tracer 9 gt jest tiger 900 gt pro z aktywnym zawiasem, ktorym mialem okazje jezdzic
Ale nie ukrywam ze silnik yamahy jest dynamiczniejszy
Jak bedzie okazja bede chcial sie dluzej przejechac oboma modelami
adriano
Znawca
 
Posty: 302
Dołączył(a): So lip 13, 2019 2:14 pm
Lokalizacja: Łomianki
Wiek: 47
Imię: Adrian
Motocykl: Tiger 850, Forza 125
W siodle: <100 kkm

Re: Nowy Tracer GT

Postprzez raphi » So sty 30, 2021 5:07 pm

Ja tam nie wiem więc się wypowiem. Poza tym, że ceny rosą generalnie czyli za to samo musimy zapłacić coraz więcej to to co się dzieje z cenami samochodów i motocykli to już istny rozbój. Jak może motocykl kosztować 62k? Toż z 7 lat temu to samo kosztowało 33k...
Coś mi tu nie gra.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Nowy Tracer GT

Postprzez pwaos » So sty 30, 2021 5:15 pm

raphi napisał(a):Ja tam nie wiem więc się wypowiem. Poza tym, że ceny rosą generalnie czyli za to samo musimy zapłacić coraz więcej to to co się dzieje z cenami samochodów i motocykli to już istny rozbój. Jak może motocykl kosztować 62k? Toż z 7 lat temu to samo kosztowało 33k...
Coś mi tu nie gra.


Katalizatory, kontrola trakcji, kupa elektroniki... To wszystko kosztuje.
Avatar użytkownika
pwaos
Użytkownik
 
Posty: 189
Dołączył(a): So lip 04, 2020 8:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Paweł
Motocykl: Tracer 9 GT+
W siodle: <100 kkm

Re: Nowy Tracer GT

Postprzez nocny » So sty 30, 2021 5:26 pm

Jest okazja to się podnosi cenę.

Pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Nowy Tracer GT

Postprzez raphi » So sty 30, 2021 5:34 pm

Katalizator - 1500 zł, ABS (miała go nawet honda CBF 600 sprzedawana w promocji za 24 kafle), ESP to taki ABS odwrócony - czyli tylko oprogramowanie + nowe czujniki. Hmm 2000 zł - dobra - 3000.
Wyświetlacz nowy jest tańszy i prostszy w produkcji od starych zegarowych. Co tam jeszcze? Alu rama? Cbfa też ma alu ramę.
Lampy ledowe - 2000 zł.
Inne pierdoły 2000 zł.
To z 33 - 36 tysięcy razem. Ale 62???
Pojebane.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Nowy Tracer GT

Postprzez Bloodhound » So sty 30, 2021 5:56 pm

Taaa, ceny ...
Jako że podniebienie mam jaskrawo pomarańczowe (KTM), :biggrin: więc z dużym zainteresowaniem czekałem na premierę nowej generacji flagowego adwenczera od pomarańczowych, która miała miejsce kilka dni temu. Wszedłem na konfigurator i poskładałem sobie konfig odpowiadający temu, który mam obecnie (looknicie sobie w załącznik). Ceny podane w PLN, niech Was nie zmyli znaczek $.
Ten trend w większym lub mniejszym stopniu dotyczy praktycznie wszystkich producentów konkurujących na rynku. A kierunek nadają klienci z najbardziej rozwiniętych motocyklowo rynków, w przypadku Europy oznacza to również - tych bogatszych.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 519
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Nowy Tracer GT

Postprzez pwaos » So sty 30, 2021 6:43 pm

raphi napisał(a):Katalizator - 1500 zł, ABS (miała go nawet honda CBF 600 sprzedawana w promocji za 24 kafle), ESP to taki ABS odwrócony - czyli tylko oprogramowanie + nowe czujniki. Hmm 2000 zł - dobra - 3000.
Wyświetlacz nowy jest tańszy i prostszy w produkcji od starych zegarowych. Co tam jeszcze? Alu rama? Cbfa też ma alu ramę.
Lampy ledowe - 2000 zł.
Inne pierdoły 2000 zł.
To z 33 - 36 tysięcy razem. Ale 62???
Pojebane.


Nie mogę teraz znaleźć, ale czytałem jakiś czas temu artykuł, w którym uzasadniano ceny wyrobów motoryzacyjnych. W wielkim skrócie wszystko jest mocno sformalizowane, nie ma miejsca na eksperyment czy przypadkowość, wszystko musi mieć atest. Z drugiej strony nie tłumaczy to jakości produkowanych podzespołów, począwszy na silniku a skończywszy na pstryczkach na kierownicy. Zdarzają się wciąż dość duże wpadki.

Drugi argument to taki, że na badania i rozwój trzeba przeznaczyć olbrzymie środki, co wynika pośrednio z poprzedniego punktu, a jest to przecież produkcja o wiele mniejsza niż w przypadku samochodów. Więc prawdopodobnie producenci w ten sposób próbują sobie zrekompensować tę małą sprzedaż.

Trzeci argument to... renesans motocyklizmu. I na tej modzie da się wiele zarobić. Przykład pierwszy z brzegu - opona motocyklowa 500+ zł, opona samochodowa 200+ zł. Każde akcesorium do motocykla to przynajmniej worek cebulionów.
Avatar użytkownika
pwaos
Użytkownik
 
Posty: 189
Dołączył(a): So lip 04, 2020 8:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Paweł
Motocykl: Tracer 9 GT+
W siodle: <100 kkm

Re: Nowy Tracer GT

Postprzez nocny » So sty 30, 2021 6:53 pm

raphi napisał(a):Katalizator - 1500 zł, ABS (miała go nawet honda CBF 600 sprzedawana w promocji za 24 kafle), ESP to taki ABS odwrócony - czyli tylko oprogramowanie + nowe czujniki. Hmm 2000 zł - dobra - 3000.
Wyświetlacz nowy jest tańszy i prostszy w produkcji od starych zegarowych. Co tam jeszcze? Alu rama? Cbfa też ma alu ramę.
Lampy ledowe - 2000 zł.
Inne pierdoły 2000 zł.
To z 33 - 36 tysięcy razem. Ale 62???
Pojebane.


Tak, wiem ceny dla klienta indywidualnego:
versys led lampa przód - 6000 pln a licznik - 11000 !!! jedenaście tysięcy
i chyba jednak nie jest tańszy w produkcji bo do GTR1400 z 2010 roku kosztuje 7000 (wskazówkowy dla prędkości i obrotów + wyświetlacz pewnie monochromatyczny)
Ale tak jak pisał pwaos cena to nie tylko koszt produkcji.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Nowy Tracer GT

Postprzez pwaos » So sty 30, 2021 9:03 pm

Zastanawiające jest także to, że tuż po zakończeniu produkcji danego modelu koszt części zapasowych do niego drastycznie maleje. Cud! A przecież to wciąż ta sama część zamienna. Ceny niektórych części to po prostu przegięcie. Stałem kiedyś z kolegą w serwisie przed rozbitą MT-10. Cały przód do główki ramy do wymiany. Pytamy jaki będzie koszt naprawy - 50 tys. zł. :eek: :eek:
Avatar użytkownika
pwaos
Użytkownik
 
Posty: 189
Dołączył(a): So lip 04, 2020 8:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Paweł
Motocykl: Tracer 9 GT+
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne marki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości