Zakup skutera

Dział poświęcony skuterom

Zakup skutera

Postprzez StachPaluch » Cz lip 31, 2014 10:49 am

Słuchajta,

chodzi mi po głowie zakup skutera - czegoś w tym stylu:

http://otomoto.pl/aprilia-scarabeo-200-M4089023.html

dla kobity :

http://1.fwcdn.pl/ph/08/96/896/126881.1.jpg

Niestety nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy zakupie oprócz rzeczy oczywistych - takich jak opony, hamulce, lagi, elementy karoserii itp. Chodzi mi konkretnie o to czego nie widać na wierzchu, czyli głównie układ napędowy. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie skuterów i mógłby mi coś doradzić? Nie mam pojęcia jak to powinno chodzić - przyspieszać, zmieniać biegi itp.
Avatar użytkownika
StachPaluch
Użytkownik
 
Posty: 161
Dołączył(a): So lut 22, 2014 6:49 pm
Lokalizacja: Zasadniczo Poznań
Motocykl: CBF 1000 A
W siodle: <100 kkm

Re: Zakup skutera

Postprzez Turos » Cz lip 31, 2014 12:30 pm

ale że kobicie telefon kupujesz? tak wnioskuję z tego drugiego linku :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Zakup skutera

Postprzez Romek » Cz lip 31, 2014 1:08 pm

Jeździłem kiedyś skuterem do pracy i powiem że to fajna rzecz na miasto. Aprilia jest nie do zdarcia, mocy nie zabraknie na miejską dżungle szczególnie przy tej pojemności. Automat to super wynalazek dla kobiety. Dodajesz gazu- jedziesz, puszczas gaz - stajesz. Przy tym modelu nie bedzie żadnych blokad, on jest praktycznie bezobsługowy. Lejesz i jedziesz.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Zakup skutera

Postprzez StachPaluch » Cz lip 31, 2014 1:58 pm

turos napisał(a):ale że kobicie telefon kupujesz? tak wnioskuję z tego drugiego linku :P


telefon już ma, skoro dzwoni ;)

Romek napisał(a):Jeździłem kiedyś skuterem do pracy i powiem że to fajna rzecz na miasto. Aprilia jest nie do zdarcia, mocy nie zabraknie na miejską dżungle szczególnie przy tej pojemności. Automat to super wynalazek dla kobiety. Dodajesz gazu- jedziesz, puszczas gaz - stajesz. Przy tym modelu nie bedzie żadnych blokad, on jest praktycznie bezobsługowy. Lejesz i jedziesz.


To ogarnę, boję się tylko, żebym nie kupił sprzęta, który ma jakiś kłopot z przeniesieniem napędu - cholera wie jak rozpoznać czy ten automat działa prawidłowo
Avatar użytkownika
StachPaluch
Użytkownik
 
Posty: 161
Dołączył(a): So lut 22, 2014 6:49 pm
Lokalizacja: Zasadniczo Poznań
Motocykl: CBF 1000 A
W siodle: <100 kkm

Re: Zakup skutera

Postprzez Romek » Cz lip 31, 2014 3:43 pm

przejechać się. W skuterach z automatem są z reguły dwa biegi przynajmniej w tych 50 ccm, prawie nieodczuwalne przełączenie, sprzęgło odśrodkowe z wariatorem na pasek. Wsiadaj, dodaj gazu zobacz czy płynnie rusza i przyśpiesza, czy po zatrzymaniu nie szarpie a przy tym czy nic nie zgrzyta i reszta jak z innymi 2oo
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: Zakup skutera

Postprzez raphi » Cz lip 31, 2014 6:29 pm

Romek napisał(a):przejechać się. W skuterach z automatem są z reguły dwa biegi przynajmniej w tych 50 ccm, prawie nieodczuwalne przełączenie, sprzęgło odśrodkowe z wariatorem na pasek. Wsiadaj, dodaj gazu zobacz czy płynnie rusza i przyśpiesza, czy po zatrzymaniu nie szarpie a przy tym czy nic nie zgrzyta i reszta jak z innymi 2oo
pierwsze słyszę by w skuterach 50 ccm były jakiekolwiek biegi. Jest przekładnia pasowa, odsrodkowa. I tyle.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Zakup skutera

Postprzez Glub » Cz lip 31, 2014 6:51 pm

raphi napisał(a):
Romek napisał(a):przejechać się. W skuterach z automatem są z reguły dwa biegi przynajmniej w tych 50 ccm, prawie nieodczuwalne przełączenie, sprzęgło odśrodkowe z wariatorem na pasek. Wsiadaj, dodaj gazu zobacz czy płynnie rusza i przyśpiesza, czy po zatrzymaniu nie szarpie a przy tym czy nic nie zgrzyta i reszta jak z innymi 2oo
pierwsze słyszę by w skuterach 50 ccm były jakiekolwiek biegi. Jest przekładnia pasowa, odsrodkowa. I tyle.

Sprzęgło odśrodkowe, a przekładnia bezstopniowa, CVT
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Odp: Zakup skutera

Postprzez tmielcarz » Cz lip 31, 2014 8:15 pm

raphi napisał(a):pierwsze słyszę by w skuterach 50 ccm były jakiekolwiek biegi. Jest przekładnia pasowa, odsrodkowa. I tyle.


Zapewne chodzi o te źle wyregulowane skutery :). Tam faktycznie jest wrażenie, że są dwa biegi, bo na początku jest muł, a potem nagle dostaje kopa. Prawidłowo wyregulowany skuter przyspiesza płynnie i nie ma żadnych "biegów".
Avatar użytkownika
tmielcarz
Użytkownik
 
Posty: 170
Dołączył(a): So lis 23, 2013 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Wiek: 46
Imię: Tomek
Motocykl: NC700S C-ABS
W siodle: <100 kkm

Re: Zakup skutera

Postprzez garbaty » Cz lip 31, 2014 8:21 pm

Kumpel kupił kilka miesięcy temu Piaggio x9 200. Przesiadł się z Aprilli Leonardo 125. x9 jest duża i wygodna w porównaniu do Leo. Aprillka, każda jedna bez względu na pojemność i rodzaj (pegaso też) ma przypadłość gubienia śrubek. Po prostu wykręcają się od wibracji. Sprawdź czy jest większość, szczególnie przy obudowie napędu. Zmęczony dzwon z napędu dzwoni trochę jak suche sprzęgło w Ducati, mało kto to wymienia bo jak jedziesz to i tak nie słychać, a potem się zapieka i stoisz. Warto zwrócić uwagę. Reszta standard, tarcze i gumy. Podnieś kanapę i sprawdź stan kosza w środku, oraz ilość śrubek. Łatwo pęka przy glebie, a z reguły się nie wymienia bo nie widać.
garbaty
Znawca
 
Posty: 375
Dołączył(a): Wt maja 06, 2014 5:58 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Zakup skutera

Postprzez StachPaluch » Pt sie 01, 2014 6:05 am

No to coś już wiem :)

Dziękuję za rady - przydadzą się.

W zasadzie sprzedający też Wam dziękuje, bo już miałem do niego jechać z kumplem i z prostownikiem. Pomyślałem, że z prostownikiem na jajach nie będzie kłamał, jak go zapytam o szczegóły techniczne ;)

Pozdro
Avatar użytkownika
StachPaluch
Użytkownik
 
Posty: 161
Dołączył(a): So lut 22, 2014 6:49 pm
Lokalizacja: Zasadniczo Poznań
Motocykl: CBF 1000 A
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Skutery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron