Zbiór wątków instruktażowych pomagających wykonać samodzielnie czynności serwisowe.
Zablokowany

Re: grzane manetki

Śr lut 01, 2012 8:47 am

krisCBF600SA napisał(a):
pet3r napisał(a):obok igłę od strzykawki z wodą, lejemy wodę jadąc po obwodzie i zsuwamy ładnie manetkę


Ciekawy patent słyszałem coś podobnego tyle że wstrzykiwanie oleju albo sprężonego powietrza


Strzykawka z igłą i trochę oleju - działa, sprawdziłem :thumbsup:

Re: grzane manetki

Śr lut 01, 2012 10:35 am

jeżeli jest to przyklejone czymś wiążącym bardziej niż lakier do włosów to olej jak najbardziej, ale potem trzeba to odtłuścić. ten patent z wodą działa też na niektóre kleje położone w małej ilości. ewentualnie, jeżeli woda nie zadziała, można spróbować wody z mydłem - łatwiej ją później usunąć niż olej :)

Re: grzane manetki

Śr lut 01, 2012 1:04 pm

Pamiętajcie, że jak podgrzejecie porządnie manetki to zejdą znacznie łatwiej niż zimne.

Re: grzane manetki

Cz lut 02, 2012 9:19 am

raphi napisał(a):Pamiętajcie, że jak podgrzejecie porządnie manetki to zejdą znacznie łatwiej niż zimne.

Jak również się założą :cool:

Re: grzane manetki

So mar 24, 2012 4:07 pm

a ja mam pytanko podlączylem manetki bezposrednio pod aku i po 3 tygodniach niejezdzenia bateria padla czy to od manetek?? i jak je wpiac zeby bylo ok. manetki oxford hot grips

Re: grzane manetki

N mar 25, 2012 3:55 pm

adi79 napisał(a):a ja mam pytanko podlonczylem manetki besposrednio pod aku i po 3 tygodniach niejezdzenia bateria padla czy to od manetek?? i jak je wpiac zeby bylo ok. manetki oxford hot grips

Puść przez przekaźnik. Po odłączeniu zapłonu, manetki też odetnie :cool:

Re: grzane manetki

N mar 25, 2012 8:11 pm

jestem troche noga wtych sprawach :bangin: wiec 2 pytanka 1-musze kupic przekaznik czy on juz jest w moto gdzies 2-jezeli kupic to jaki?? dzieki za wszystkie info

Re: grzane manetki

N mar 25, 2012 8:51 pm

Musisz kupić przekaźnik, 12V, ok 10A.

Przekaźnik wpinasz w kabel + którym podpiąłeś manetki do aku. :cool: A sterowanie przekaźnika podpinasz pod stacyjkę (ja mam pod oświetlenie tablicy), wtedy przekaźnik zapnie układ jak przekręcisz kluczyk.

Re: grzane manetki

Pn mar 26, 2012 1:18 am

dzieki za info :cheers:

Re: grzane manetki

Pn mar 26, 2012 9:01 pm

w prawym tylnym boczku jest fabryczna kostka do podłączenia alarmu /manetek. pojawia sie tam + po stacyjce . spokojnie mozna tam bespośrednio podłączyć manetki (bez przekaźnika - ja tak mam od 2 lat i jest git (Oxfordy) . wcześniej przez chwilę mialem bezposrednio pod Aku podłączone (z lenistwa) i załatwiłem szybciutko oryginalny akumulatorek. W Hondzie też podpinają sie z manetkami pod tą kostkę.
Zablokowany