[Zrób to sam] grzane manetki

Zbiór wątków instruktażowych pomagających wykonać samodzielnie czynności serwisowe.

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez jokansen » Cz lis 07, 2013 7:24 am

Monte Christo napisał(a):
progor napisał(a):i tak źle i tak nie dobrze...
nawet nie chodzi o to że co dwa sezony wymiana, bo i tak wyjdzie taniej niż porządne rękawice ocieplane - jedyne w jakich czułem się dobrze kosztowały prawie 600pln :wacko: ale o to żeby choć przez pełne dwa sezony jeździło się komfortowo i było dobre czucie kierownicy.

turos daj tam znać jaki będzie rezultat reklamacji (reklamujesz u producenta czy w sklepie gdzie kupowałeś?)

no ale z braku laku pewnie i tak kupię...


Ja mam Oxfordy premium touring ze sterownikiem v8 i sobie bardzo chwalę. Obawiałem się założyć inne, bo nie bardzo mogłem odnaleźć w necie sensowne opinie. Organoleptycznie stwierdzam, że ich wykonanie jest całkiem solidne. Jeśli nawet się wytrą, jak słusznie zauważono za cirka about 30 tysi, to zapłacisz 220 zł i zmienisz gumy :cool: (oczywiście jak się będzie komu chciało :biggrin: ).
Co do rękawic - 600 stów? Łooo masz Ci los. Kiedyś pisałem o firmie ESKA - robią sprzęt dla ratownictwa, straży. Zerknij na Revolution na gore-texie, są rewelacyjne, można je stosować do manetek grzanych i kosztują ~ 250 zł :thumbsup:


Monte spadasz mi z nieba z tymi rękawicami! Byłem zdołowany myśląc, że będę musiał wydać min 400 stówy na zimowe rękawice z gore-texem. Te które mam są po dwóch sezonach tak śmierdzące i toksyczne, że zacząłem mieć problemy z dłońmi :down: Te Eski wyglądają naprawdę dobrze a i cena bardzo akceptowalna.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Monte Christo » Cz lis 07, 2013 10:34 am

jokansen napisał(a):
Monte spadasz mi z nieba z tymi rękawicami! Byłem zdołowany myśląc, że będę musiał wydać min 400 stówy na zimowe rękawice z gore-texem. Te które mam są po dwóch sezonach tak śmierdzące i toksyczne, że zacząłem mieć problemy z dłońmi :down: Te Eski wyglądają naprawdę dobrze a i cena bardzo akceptowalna.


Spieszę w takim razie napisać o nich recenzję.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Glub » Cz lis 07, 2013 11:23 am

Joka- luknij jeszcze na rękawice polskiej firmy shima pt spacerunner
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez jokansen » Pt lis 08, 2013 8:29 am

Ok popatrzę. Mój pobieżny przegląd sklepów wykazał, że jest problem z dostępnością tego modelu ESKI.
Monte dzięki za recenzję.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Polbaj » So lis 09, 2013 12:07 pm

Witam.
I ja dziś kupiłem Oxfordy Premium Touring.OF691 i co mnie mile zaskoczyło, mają tylko jedną kostkę sterownika ( oczywiście V.8 ) więc obawy Zbycha są jak najbardziej bezpodstawne
zbyhu napisał(a):A te nowe minetki V8 mają poza sterownikiem z przyciskami też tą drugą kostkę z elektroniką?

Bo kiedyś stare Oxfordy, które mam, miały wszystko upchane w sterowniku. Potem zrobili ten gówniany układ z dwoma puszkami, przez co przez całe moto biegną dwie wiązki kabli z manetek. I to mi się w tych nowych nie podobało.

A teraz te V8 sprawiają wrażenie, że wrócili do układu z jednym sterownikiem, ale nie mogę znaleźć dokładnych fotek w necie.

a kolega Przemkry się myli lub miał w reku inny model

Przemkry napisał(a):niestety maja dwie. sterownik to jedno a druga taka plaska czarna.


Oficjalnie i z pełną odpowiedzialnością dementuję. Oxford OF691 mają tylko jedną kostkę sterownika. Właśnie takie trzymam w ręce.
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez zbyhu » Wt lis 12, 2013 11:10 am

Za późno! ;)
Już założyłem ten paskudny dwukablowy model. I już raz mnie wku*ił, bo się pod fotelem rozpięła wtyczka dodatkowego kabla i manetki przestały działać. Pół wiosny jeździłem bez manetek, przekonany, że zalało sterownik i szlag je trafił.

Daj znać, jak się będą spisywały.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez raphi » Wt lis 12, 2013 11:21 am

Ja od początku mam problemy ze swoimi manetkami. A to jedna w ogóle nie grzeje, a to obie nie działają, a to potem grzeją obie, ale jedna jakby mocniej. Generalnie obie grzeją u mnie bardzo słabo. Nie wiem co jest - wszystko porządnie pospinane, zaizolowane, czyszczone wielokrotnie "kontaktem". Jakiś kiepski egzemplarz mi się trafił. A do tego wszystkiego wiecznie mi się "resetują" czyli gdy mam ustawiony poziom inny niż 1 to same mi się przełączają na 1 co chwilę bez wyraźnej przyczyny. Robiłem już wszystko, ale bez efektu. Mam voltomierz więc wiem, że napięcie nie spada poniżej granicy w której się wyłączają.

Może następne będą jakieś lepsze - tylko kiedy ja sobie kupię następne? W ostatniej dekadzie życia chyba. Na razie 2-gie dziecko mi się urodzi :) więc moto pójdzie w ostawkę całkowicie :(
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez pat_pat » Wt lis 12, 2013 11:37 am

Ja też się ubawiłem ze swoimi manetkami.
Sterownik niby działał ale manetki raz grzały a raz nie.
Okazało się że Chińczycy skopali blaszkę w kostce i mi nie łączyło.
na szczęście jam jest druciarz z Polski i szczypcami ścisnąłem z odpowiednią siłą.
Od tego momentu jest bardzo dobrze.
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Polbaj » Wt lis 12, 2013 11:55 am

raphi napisał(a): Na razie 2-gie dziecko mi się urodzi :) .....


Gratulacje!!! :cheers:
zbyhu napisał(a):Za późno! ;)
Już założyłem ten paskudny dwu kablowy model. I już raz mnie wku*ił, bo się pod fotelem rozpięła wtyczka dodatkowego kabla i manetki przestały działać. Pół wiosny jeździłem bez manetek, przekonany, że zalało sterownik i szlag je trafił.

Daj znać, jak się będą spisywały.


Na razie podpiąłem je na krótko przez gniazdo zapalniczki i kabel z wtyczką zapalniczki, by sprawdzić czy działają i oczywiście działają.Obie grzeją równo i załączone na 100% bardzo dobrze i szybko się nagrzewają. Podczas pracy miga mi zielona dioda wskazująca że napięcie na aku. jest ok. Będę je zakładał na wiosnę przy okazji wymiany łożyska w główce ramy. Nie wiem jak wyglądają wtyczki u was, ale w moich manetach każda wtyczka ma zaczep/haczyk do gniazdka . Po próbie ciężko mi było to rozpiąć. Mam nadzieję, że problem z rozpinającymi się wtyczkami też już został rozwiązany. :thumbsup:
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez rupert » Wt lis 12, 2013 1:08 pm

raphi napisał(a):więc moto pójdzie w ostawkę całkowicie :(

Nie szlochaj :) Jak przy pierwszym udało Ci się bujać, to przy drugim znajdziesz okazje :thumbsup:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości