[Zrób to sam] grzane manetki

Zbiór wątków instruktażowych pomagających wykonać samodzielnie czynności serwisowe.

Re: grzane manetki

Postprzez MarQ » Pn sty 30, 2012 12:38 pm

raphi napisał(a):
MarQ napisał(a):A propos grzanych manetek - ostatnio zagranicą widziałem taki gadżet - mufy:

http://www.oxprod.com/index.php?pg=3&ac ... pid=177&p=

W necie kosztuje 49 funtów. W PL chyba nie jest dostępny chociaż to Oxford

Fajne, tylko ma jedną wadę - ja nie umiem prowadzić motocykla gdy nie mogę dwoma palcami obsługiwać klamki. Mam taki nawyk i nawet w rękawicach przeciwdeszczowych, bezpalczastych nie potrafię opanować maszyny ;)


Raphi- tylko że mufę zakładasz na kierownicę i do mufy wkładasz całą rękę ( w rękawicy) . Możesz sobie obsługiwać klamki w dowolny sposób iloma palcami zechcesz

http://www.allmoto-online.com/proddetai ... lebar-muff
MarQ
Znawca
 
Posty: 284
Dołączył(a): Cz paź 07, 2010 5:04 pm
Motocykl: PCX 125

Re: grzane manetki

Postprzez raphi » Pn sty 30, 2012 12:51 pm

MarQ napisał(a):Raphi- tylko że mufę zakładasz na kierownicę i do mufy wkładasz całą rękę ( w rękawicy) . Możesz sobie obsługiwać klamki w dowolny sposób iloma palcami zechcesz

http://www.allmoto-online.com/proddetai ... lebar-muff

Słusznie... w tej sytuacji to chyba fajne rozwiązanie na długie zimowe przeloty motocyklem. Np. w podróży na Nordkapp zimą ;P
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: grzane manetki

Postprzez Piotrek » Pn sty 30, 2012 1:25 pm

ja to widzialem na moim moto, jak stal w salonie. Moze to i praktyczne, ale wygladalo wyjatkowo paskudnie na maszynie........... Juz bardziej jednak podobaja mi sie handbary jak juz. To walilo takim skuterem z Chin (nie mam nic do skuterow, ale to jednak rasowy motocykl).
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: grzane manetki

Postprzez raphi » Pn sty 30, 2012 1:29 pm

Piotrek napisał(a):ja to widzialem na moim moto, jak stal w salonie. Moze to i praktyczne, ale wygladalo wyjatkowo paskudnie na maszynie........... Juz bardziej jednak podobaja mi sie handbary jak juz. To walilo takim skuterem z Chin (nie mam nic do skuterow, ale to jednak rasowy motocykl).

Jeśli osłony to Handbary, jeśli Handbary to takie jak ma kali: viewtopic.php?f=1&t=242&p=8274#p8274
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: grzane manetki

Postprzez RxxxP » Pn sty 30, 2012 4:43 pm

raphi napisał(a):W tym tygodniu planuję montować olejarkę. Też porobię foty.


Jakiej firmy zakładasz tą olejarkę?
RxxxP
 

Re: grzane manetki

Postprzez raphi » Pn sty 30, 2012 4:48 pm

RNP napisał(a):
raphi napisał(a):W tym tygodniu planuję montować olejarkę. Też porobię foty.


Jakiej firmy zakładasz tą olejarkę?

Motooiler, znalazłem pod choinką ;-)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: grzane manetki

Postprzez menel » Pn sty 30, 2012 5:39 pm

Piotrek napisał(a):No i gniazdko zapalniczki na kierownicy.


Jest okazja, może mnie ktoś oświeci: po chooj montować gniazdo na kierownicy lub gdzieś w owiewce jeśli takie gniazdo, nawet wodoszczelne, przestaje być wodoszczelne z chwilą wetknięcia w nie czegokolwiek - jeździmy przecież nie tylko przy dobrej pogodzie. Dalej, taka ładowarka np. do telefonu, samochodowa, też wodoszczelna nie jest (telefony mają nawigacje, przydaje sie?).

Jak dla mnie to gniazdo zapalniczki ma sens - pod siedzeniem, na kierownicy owszem, by z przewodami nie walczyć można dodać jakieś złącze ale hermetyczne. Znalazłem takie cuś... http://eltronix.pl/categories/80/573 - złącza Hirschmann.
Avatar użytkownika
menel
Maniak
 
Posty: 1756
Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:55 am
Lokalizacja: miasto meneli
Motocykl: CBF1000FA

Re: grzane manetki

Postprzez Piotrek » Pn sty 30, 2012 7:44 pm

mtr napisał(a):
Piotrek napisał(a):No i gniazdko zapalniczki na kierownicy.


Jest okazja, może mnie ktoś oświeci: po chooj montować gniazdo na kierownicy lub gdzieś w owiewce jeśli takie gniazdo, nawet wodoszczelne, przestaje być wodoszczelne z chwilą wetknięcia w nie czegokolwiek - .


no i ciekawy aspekt poruszyles, rzeczywiscie. Wydaje mi sie, ze wodoszczelne, z gumowa pokrywka, jest wazne, zeby w deszczu sie nic nie stalo, ale bez wetkniecia w nie niczego (zaslepione wtedy). No trudno, jest deszcz, nie ma nawigacji, bo rzeczywiscie ladowarka jest niewodoszczelna......... Przez ten czas niech pochodzi z baterii. Za daleko od siedzenia do nawigacji, ktora musi byc przed oczami :-) Mam dosc krotki kabel zasilajacy ładowarke.

A Ty gdzie proponujesz gniazdo? Masz gdzies sam w swojej maszynie?

A telefoniczna navigacja mi sie tam sprawdza. Nie mam normalnej na razie. To kolejny krok, powoli
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Odp: grzane manetki

Postprzez rupert » Pn sty 30, 2012 7:51 pm

Ja uzywalem wczesniej dwoch gumek i woreczka foliowego. Zero problemow. Poza tym takim pradem zwarcie ciezko zrobic
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Odp: grzane manetki

Postprzez Piotrek » Pn sty 30, 2012 8:00 pm

Rupert napisał(a):Ja uzywalem wczesniej dwoch gumek i woreczka foliowego. Zero problemow. Poza tym takim pradem zwarcie ciezko zrobic


no i gotowe rozwiazanie. Przyznam, ze tez myslalem o czyms takim, ale sie wstydzilem :-)
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości